Az ausztrálok több mint fele szerint Elon Musk találmánya a bitcoin

A válaszadók több mint 40%-a nem tudta, hogy a bitcoin korlátozott készlettel rendelkezik.

Az ausztrálokra ráférne némi tanulás a kriptovalutákkal kapcsolatban, mivel több mint felük úgy gondolja, hogy Elon Musk hozta létre a bitcoint – derült ki egy új felmérésből.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Finder, Ausztrália leglátogatottabb összehasonlító webhelye 1004 ausztrált kérdezett meg kripovalutákkal kapcsolatos ismereteikről – írja a The Australian szerdai cikkében.
A felmérés eredményei szerint az ausztrálok 56%-a nem hallott a bitcoin titokzatos megalkotójáról, Satoshi Nakamotoról, és úgy tudja, hogy a Tesla és a SpaceX vezérigazgatója, Elon Musk hozta létre a világ legnagyobb kriptovalutáját.
A válaszadók jelentős része azt sem tudta, hogy a bitcoin kínálata 21 millió darabra korlátozódik, és 44%-uk szerint a bitcoin is korlátlan kínálattal rendelkezik, csakúgy, mint a fiat pénzek.
A felmérés azt is kimutatta, hogy sok ausztrál már fektetett be, vagy szeretne befektetni kriptóba – a válaszadók 25%-ának már van kriptója, vagy 2021 végéig tervez vásárolni.
A figyelemre méltó kriptopiaci hajlandóság ellenére az ausztrálok 20%-a nem tudja, hogyan vásárolhatja meg a digitális eszközöket.
A Finder új felmérése egy bitcoinkereskedési szolgáltatás kapcsán jött létre, amelyet a cég saját telefonos alkalmazásán keresztül indított el.

A Finder társalapítója és vezérigazgatója, Fred Schebesta elmondta, hogy az új szolgáltatás célja segíteni az ausztrálokat a kriptopiacra történő áttérésben.

„Leegyszerűsítettük a folyamatot, így a Finder alkalmazással csupán három perc a bitcoinvásárlás. Regisztrálsz, beírod az adataidat, és befizeted a pénzt, ennyi” – mondta.

Schebesta azt jósolja, hogy a bitcoin ára 250.000 dollárig fog menni 2021 végére.

„A jelenlegi zuhanás csak rövid távú dolog. A bitcoin ára azért zuhant, mert, Elon, Kína, vagy egy másik kormány mondott valamit” – jelentette ki az ügyvezető.

A kriptopiac a múlt héten hatalmasat zuhant, miután Musk bejelentette, hogy a Tesla felfüggeszti a bitcoinos fizetéseket autóiért. Amikor Musk  később arra utalt, hogy a Tesla eladni készül bitcoinállományát 2021 második negyedévében, a piac még tovább esett.

Olvastad már? A bankrendszer továbbra is kétszer annyi energiát fogyaszt, mint a Bitcoin

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Az USA politikusai 2030-ig parkolópályára tehetik a CBDC-t

Amikor pár éve mindenki arról beszélt, hogy az amerikai jegybank, a Federal Reserve hamarosan saját, központi digitális pénzt bocsát ki, a kriptósok és az adatvédők...

A Cardano megint bizonyítani akar, elindult a Leios teszthálózat

A kriptóban kevés projekt kap annyi kritikát a sebessége (pontosabban a lassúsága) miatt, mint a Cardano. A közösség és a piac évek óta azt várja,...

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.