Az ausztrálok több mint fele szerint Elon Musk találmánya a bitcoin

A válaszadók több mint 40%-a nem tudta, hogy a bitcoin korlátozott készlettel rendelkezik.

Az ausztrálokra ráférne némi tanulás a kriptovalutákkal kapcsolatban, mivel több mint felük úgy gondolja, hogy Elon Musk hozta létre a bitcoint – derült ki egy új felmérésből.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Finder, Ausztrália leglátogatottabb összehasonlító webhelye 1004 ausztrált kérdezett meg kripovalutákkal kapcsolatos ismereteikről – írja a The Australian szerdai cikkében.
A felmérés eredményei szerint az ausztrálok 56%-a nem hallott a bitcoin titokzatos megalkotójáról, Satoshi Nakamotoról, és úgy tudja, hogy a Tesla és a SpaceX vezérigazgatója, Elon Musk hozta létre a világ legnagyobb kriptovalutáját.
A válaszadók jelentős része azt sem tudta, hogy a bitcoin kínálata 21 millió darabra korlátozódik, és 44%-uk szerint a bitcoin is korlátlan kínálattal rendelkezik, csakúgy, mint a fiat pénzek.
A felmérés azt is kimutatta, hogy sok ausztrál már fektetett be, vagy szeretne befektetni kriptóba – a válaszadók 25%-ának már van kriptója, vagy 2021 végéig tervez vásárolni.
A figyelemre méltó kriptopiaci hajlandóság ellenére az ausztrálok 20%-a nem tudja, hogyan vásárolhatja meg a digitális eszközöket.
A Finder új felmérése egy bitcoinkereskedési szolgáltatás kapcsán jött létre, amelyet a cég saját telefonos alkalmazásán keresztül indított el.

A Finder társalapítója és vezérigazgatója, Fred Schebesta elmondta, hogy az új szolgáltatás célja segíteni az ausztrálokat a kriptopiacra történő áttérésben.

„Leegyszerűsítettük a folyamatot, így a Finder alkalmazással csupán három perc a bitcoinvásárlás. Regisztrálsz, beírod az adataidat, és befizeted a pénzt, ennyi” – mondta.

Schebesta azt jósolja, hogy a bitcoin ára 250.000 dollárig fog menni 2021 végére.

„A jelenlegi zuhanás csak rövid távú dolog. A bitcoin ára azért zuhant, mert, Elon, Kína, vagy egy másik kormány mondott valamit” – jelentette ki az ügyvezető.

A kriptopiac a múlt héten hatalmasat zuhant, miután Musk bejelentette, hogy a Tesla felfüggeszti a bitcoinos fizetéseket autóiért. Amikor Musk  később arra utalt, hogy a Tesla eladni készül bitcoinállományát 2021 második negyedévében, a piac még tovább esett.

Olvastad már? A bankrendszer továbbra is kétszer annyi energiát fogyaszt, mint a Bitcoin

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.