Az amerikai hírszerzés szerint nemzetbiztonsági kockázatot jelenthet a kínai CBDC

-

A hírszerzés igazgatója eligazítást szeretne tartani az SEC vezetője számára arról, hogy milyen veszélyekkel járhat, ha az USA lemarad a kriptopénzekkel.

Szerdán a Washington Examiner újság beszámolt egy levélről, melyet John Ratcliffe, a hírszerzés igazgatója írt Jay Clayton, az SEC igazgatója számára.

A cikk szerint Ratcliffe szakértőket küldött volna Claytonhoz, hogy elmagyarázzák Kína vezető szerepe a kriptopénzbányászásban és a digitális jüannal milyen veszélyeket jelenthet az ország számára.
Ratcliffe levele felszólította Claytont, hogy az amerikai kriptocégeknek versenyképesek maradjanak.
1944 óta az USA felelős a világ tartalékvalutájának, az amerikai dollárnak a kibocsátásáért. A mai napig szinte minden nemzetközi kereskedelem dollárban zajlik, azonban az amerikai szankciók miatt ez változni látszik az olyan országokban, mint Oroszország és Kína.
A dollár különleges helyzetben van, mivel a Fed hiperinfláció nélkül nyomtathat újabbakat, lévén hogy olyan hatalmas a kereslet a valuta iránt. Emellett a szankciók lehetősége is egy erős politikai eszközt jelent.
A digitális jüan sikere a dollár erejét is csökkentheti a nemzetközi kereskedelemben. Másfelől sokan a Kínai Kommunista Párt egyik újabb megfigyelési eszközeként tekintenek a kínai digitális valutára.
Ez csökkentheti a keresletet, de Ratcliffe a lehetséges adathozzáférés miatt is aggódik.

Olvastad már? December elsején érkezik az Ethereum eddigi legnagyobb fejlesztése

Forrás: cointelegraph.com
 


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

Miért olyan megbízható a blokklánc technológia?

A blokklánc technológia az utóbbi években robbanásszerűen terjedt el, különösen a pénzügyi szektorban, ahol a technológia a Bitcoin és egyéb kriptovaluták mellett vált ismertté. A...

Solana (SOL) technikai elemzés 04.19.

Prémium Solana (SOL) A Solana (SOL) kétszámjegyű árfolyam-emelkedése az elmúlt 24 órában a Coinglass adatai szerint a Futures piacon néhány short pozíció felszámolását eredményezte. A SOL értéke a...

Arthur Hayes: A „kockázatos” stablecoin

Az Ethena mesterséges dollárja, az USDe az utóbbi időben robbanásszerű növekedést ért el, tekintettel az ellenállhatatlan hozamviszonyaira. Sőt, most már a stablecoinok között az első ötben...

A ChatGPT előrejelzi a főbb kriptók árait a BTC feleződése után

Vendégbejegyzés A közelmúltbeli felezési esemény egy sor árfolyammozgást indított el a jól ismert kriptovaluták esetében. Ahogy a piaci szereplők alkalmazkodnak ehhez az új fázishoz, a ChatGPT friss...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!