A zeneipar megreformálására készül egy blokkláncstartup

Hadd mutassunk be egy olyan blokkláncstartupot, amely épp a zeneipart tervezi fenekestül felforgatni. Az Audiusról van szó, amely nemrég tette közzé nyilvános béta verzióját.
A nyilvános használatra szánt Audius nyílt forráskódja augusztus 15-től érhető el a GitHubon. A startup ezen felül bárkinek lehetővé teszi, hogy az Audius natív tokenéért cserébe hálózati csomópontot futtasson.

Az induló vállalkozás legutóbbi fejleményeiről a Decrypt számolt be augusztus 15-én. Roneil Rumburg, a vállalat vezérigazgatója szerint az Amazon Web Services egyike azon szolgáltatóknak, amelyen keresztül a felhasználók előnyökre tehetnek szert a hálózat csomópontjainak futtatásáért cserébe.
Rumburg elárulta, hogy „minden alkalommal, amikor a felhasználó meghallgat valamit és fizet a művésznek, ezen fizetés egy része egy közös alapba kerül, amelyet aztán az Audius token tulajdonosai között osztanak szét”.
A korai csomópontfuttatók a jelentések szerint különböző jutalmakban részesülnek majd, amelyeket a vállalat egyelőre nem részletezett.
A jelentés szerint az Audius eddig ötmillió dollárnyi befektetésre tett szert olyan kockázatitőke-befektetőktől, mint a General Catalyst, a Lightspeed vagy a Pantera Capital. A startup célja jelenleg az, hogy a nyilvános béta verziót szeptember végéig elindítsa. Ezen fejlesztési fázison belül a vállalkozás előadókat és felhasználókat vonz majd be a hálózatba.

A zeneipar közvetítőinek eltávolítása

A Decrypt úgy jellemezte az Audiust, mint egy vállalkozást, amelynek célja a zeneipar közvetítőinek eltávolítása. Ahogy arról korábban beszámoltak, az Ethereum-társalapító Joseph Lubin márciusban vetette fel, hogy a blokklánc-technológiát ilyen célokra is fel lehetne használni, az előadóművészek javára. Akkor megjegyezte:

„Úgy vélem, a zeneipar művészei átlagosan az ágazat értékének 11 vagy 12 százalékát kapják meg, a nagy lemezkiadó-vállalatok pedig legalább a 70 százalékát leszívják. Ezeket a kiadókat mind felcserélhetnénk az Ethereum platformjának okosszerződéseivel.

Hasonlóan vélekedik a Kelna nevű Telegram-felhasználó is. A Magyar Kripto Közösség adminisztrátora a Telegram-csoportban fejtette ki véleményét:

„Sorra lehet hallani a botrányokat, hogy neves előadók perlik a kiadójukat, mert átvágják őket, de még a szerződés szerinti osztozkodás is igazságtalan, mert durván túlértékeli a kiadó szerepét, amire mar régen semmi szükség nem kéne, hogy legyen. Mindeközben az értéket elő nem állító kiadók terrorizálják a techvállalatokat és a felhasználókat a DRM-mel. Vagy például az Artisjus hologramos matricával lát el, és megvámol minden(!) üres(!) adathordozót. Szerintem pont itt az ideje, hogy ez a fajta „munka” is a feledés homályába vesszen.”

Hogy mennyire látják meg az előadók a platformban rejlő lehetőséget, esetleg mennyire sikerül elterjeszteni a felhasználók körében, az egyelőre kérdéses. Mindenesetre egy év múlva nagy valószínűséggel már többet fogunk tudni erről is.

Olvastad már? Így kerüld el a csalásokat bitcoinvásárlás során

Forrás: cointelegraph.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.