A volt belga pénzügyminiszter kriptotilalomra buzdított a bankválság miatt

Johan Van Overtveldt, az Európai Parlament jobboldali ECR politikai pártjának gazdasági szóvivője a kriptót a kábítószerhez hasonlította.

Johan Van Overtveldt, az Európai Parlament képviselője és volt belga pénzügyminiszter a bankszektor válsága miatt a kriptók betiltására szólította fel a parlamentet egy pénteki tweetben.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Van Overtveldt, aki egy 64 uniós törvényhozóból álló csoport gazdasági szóvivője, akkor tette ezt a megjegyzést, amikor az Európai Parlament arra készül, hogy szavazzon a kriptók engedélyezésére vonatkozó, mérföldkőnek számító szabályokról a csoportban.

„Egy újabb tanulság a jelenlegi banki zűrzavarból. Szigorú tilalom alkalmazása a kriptovalutákra” – tweetelte Van Overtveldt, mondván, hogy az eszközök puszta spekulációnak minősülnek, „gazdasági vagy társadalmi érték nélkül”.

„Ha egy kormány betiltja a kábítószereket, akkor a kriptókat is be kellene tiltania” – tette hozzá, miközben a kripto-barát Silvergate és a Silicon Valley Bank csődjének következményei átterjedtek az európai piacokra, többek között rekordalacsony szintre küldték a Credit Suisse részvényeit, és arra kényszerítették, hogy 53 milliárd dollárt kölcsönt vegyen fel a Svájci Nemzeti Banktól.

Van Overtveldt a Gazdasági és Monetáris Bizottságban a jobboldali Európai Konzervatívok és Reformerek, a Parlament ötödik legnagyobb politikai csoportját képviseli.

Belgium pénzügyminisztere volt 2014 és 2018 között. Az ECR azt mondja, hogy elkötelezett az „egyéni szabadság, a magántulajdon és a társadalmi kormányzás” mellett.

A parlament 705 törvényhozója várhatóan már a jövő hónapban szavaz a kriptoeszközök piacairól szóló rendeletről, amely szabályozási keretet kínál a tárcaszolgáltatók és a tőzsdék számára, ha azok betartják az irányítási és fogyasztóvédelmi normákat.

Van Overtveldt vezette a parlament azon munkáját, amely az elosztott főkönyvi technológián alapuló értékpapír-kereskedelmet lehetővé tevő új törvényen dolgozott, és azt mondta, hogy a kripto alapjául szolgáló technológia „nagy potenciállal” rendelkezik a hatékonyság javítására.

zeta

Olvastad már? A Federal Reserve júliusban indítja el a FedNow fizetési rendszerét

Forrás: coindesk.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.