A tether lassan meghaladja a bitcoin napi átlag tranzakciós értékét

A stabilkoinszektor hatalmasat növekedett az elmúlt egy év során, így a tether napi átlagos tranzakciós értéke lassan meghaladja a bitcoinét.

A növekedés oka, hogy világszerte egyre többen tekintenek úgy az amerikai dollárra, mint egyfajta „menedék” valuta, emellett a DeFi szektor is jelentős növekedést tapasztalt.

Ezzel hatalmas mennyiségű pénzek érkeztek a stabilkoinpiacokra, melyek összértéke már több mint 12 milliárd dollár.
Számos botránya és vetélytársa ellenére a tether továbbra is uralja a stabilkoinok piacát. Ez az első stabilkoin, amelynek értéke meghaladja a 10 milliárd dollárt.

2020 első felében nagyot növekedett a stabilkoinszektor

2020 első pár hónapja még lassú volt a stabilkoinok számára, mivel a befektetők inkább a bitcoin és az altkoinok áremelkedéseit próbálták meglovagolni.
Miután a vezető kriptopénz nem tudta átlépni a 10.500 dolláros árfolyamot a befektetők a stabilkoinok felé vették az irányt.
A gazdaság összeomlása további löketet adott a tokeneknek. A félelem olyan szinten uralkodott el a piacokon, hogy együtt omlottak össze a tőzsdék és a kriptopiacok. A bitcoin értéke egészen 3.800 dollárig zuhant.
Innen származnak gazdaság körüli aggodalmak, de a DeFi-szektor növekedése miatt beindult az altkoinok emelkedése is.
Ryan Watkins, a Messari kutatója nemrég megírta, hogy az első két negyedév során a stabilkoinok összértéke többször is átlépte a 12 milliárd dollárt.

„2020 első negyedévében 2,4 milliárd dollárral emelkedett a stabilkoinok összértéke, egészen 8 milliárd dollárig. A második negyedév során további 3,8 milliárd dolláros növekedést hoztak, így átlépték a 12 milliárd dollárt.”

A CryptoSlate adatai alapján a stabilkoinszektor jelenlegi összértéke 11,55 milliárd dollár.

A Tether növekedésének hála hamarosan ez lehet a vezető valuta a nyilvános blokkláncok között

A Tether növekedésének hála hamarosan a bitcoint is meghaladhatja, mint a nyílt blokkláncok vezető valutája.
Ha összevetjük a két digitális valuta napi tranzakcióinak átlagát egy 30 napos perióduson belül, akkor látszik, hogy az USDT jelenleg 1,75 milliárd dolláron áll, a bitcoin pedig éppen csak alatta.
Watkins a következőt fűzte az alábbi ábrához:

„Az USDT hamarosan lenyomhatja a bitcoint, mint a nyílt blokkláncok vezető valutája.”

Forrás: Messari

A „kamatfarmolás” jelenségnek hála továbbra is tömegeket vonz magához az USDT, és a bitcoin konszolidációja miatt a napi tranzakciók száma is csak oldalazik, így könnyen elképzelhető, hogy a tether e tekintetben vezető szerephez juthat.

Olvastad már? Saját magával sörözhetett Satoshi Nakamoto Londonban

Forrás: cryptoslate.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Az USA politikusai 2030-ig parkolópályára tehetik a CBDC-t

Amikor pár éve mindenki arról beszélt, hogy az amerikai jegybank, a Federal Reserve hamarosan saját, központi digitális pénzt bocsát ki, a kriptósok és az adatvédők...

A Cardano megint bizonyítani akar, elindult a Leios teszthálózat

A kriptóban kevés projekt kap annyi kritikát a sebessége (pontosabban a lassúsága) miatt, mint a Cardano. A közösség és a piac évek óta azt várja,...

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.