Idén meglehet az egy billió dolláros tranzakciós érték a bitcoinnak

2020-ban 712 milliárd dollárnyi tranzakciót végzett el a BTC, eközben pedig a stablecoinok is az eddigi legjobb évüket élik.

A publikus blokkláncok, azaz tulajdonképpen az, amit kriptopiacként emlegetünk, az adatok alapján összességében egy 1,3 billió dollár forgalmú iparággá vált.
A Messari arra jutott, hogy a bitcoin 712 milliárdja mellé az ether is jön fel, és mostanra a 147 milliárdnyi átutalásnál tart.

A blokklánc bizonyított, mint fizetési megoldás

Az Ethereum hálózat, amelyen a legtöbb stablecoin is megtalálható, köztük a kapitalizációs sorrendet vezető USDT-vel, 423 milliárddal járult hozzá az összes forgalomhoz.
A stablecoinok forgalmának a növekedése is lenyűgöző, 2018-ban 146 milliárd, tavaly pedig 337 milliárd ment át rajtuk, idén pedig még csak a hetedik hónapban járunk, de már túl is lépte ezt az értéket a tranzakcióik összege.
A Messari értelmezése szerint ez az összesítés elég egyértelműen megcáfolja a nézetet, amely szerint a bitcoin és a kriptopénzek nem alkalmasak fizetésre, nem tudják leváltani a jelenlegi megoldásokat.

„Sokan úgy vélik, a blokklánc elbukott ezen a téren. A legelterjedtebb érv, hogy nem tudod bitcoinnal megvenni a kávédat, szóval akkor nem használható pénzként. Ehhez szokták hozzátenni, hogy a BTC és az ETH hatalmas volatilitással rendelkezik, amely miatt megint csak nem használhatók fizetési megoldásként. Mindkét előfeltevésben van igazság. Viszont 1,3 billió dollárnyi tranzakció bizonyítja, hogy a következtetés viszont hibás.”

Forrás: Messari

A kutatásban részt vevő Ryan Watkins ráadásul arra is rávilágít, hogy alapvetően ott hibázik az összehasonlítás, hogy a blokkláncot a fiat rendszer olyan tagjához hasonlítja, mint amilyen például a Visa.
Egészen máshogy festene a kép, ha a pénzrendszeren belül a hasonlóan működő projekteket tenné a kriptó mellé, mint amilyen akár a Fedwire:

„Ezeknek a rendszereknek az a célja, hogy minden körülmények között megvalósíthatók legyenek a tranzakciók. Ne lehessen blokkolni, visszafordítani, vagy megakadályozni a fogadó felet, hogy hozzájusson az összeghez. Emellett legyen azonnal végrehajtva, késedelem nélkül.”

Elszakadás a fiat pénzektől

A kriptopénzek hétköznapi felhasználása még határozottan az elterjedés korai fázisában van. Léteznek már lehetőségek, amelyekkel híd verhető a kriptó és a fiat közé, például bitcoinnal feltölthető bankkártyák.
Ezek viszont sok más hasonlóval együtt továbbra is a fiat pénzrendszeren alapulnak, annak a centralizált infrastruktúráját használják.
A német Wirecard problémái miatt, ahogy nemrégiben láthattuk, az európai kártyatulajdonosaik nem tudták használni egy ideig a pénzüket.
A ténylegesen decentralizált kriptopénzek, mint amilyen a bitcoin is, pont ennek a kivédésére lettek létrehozva. Nincs mód arra, hogy bármely külső fél beavatkozhasson a hálózat működésébe, és irányíthassa azt.

Olvastad már? A tether lassan meghaladja a bitcoin napi átlag tranzakciós értékét

Forrás: cointelegraph.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Bitcoin árfolyam ingadozik – Robert Kiyosaki újabb zuhanásban reménykedik felhalmozási céllal

A Bitcoin (BTC) jelenleg ingadozó piaci környezetben kereskedik, az árfolyam a cikk írásakor nagyjából 108.192 dollár körül mozgott, ami 0,12%-os enyhe csökkenést jelent az elmúlt...

„A kormányoknak nincs joguk adót szedni a Bitcoin után” – állítja Bill Miller IV

A Miller Value Partners befektetési igazgatója, Bill Miller IV szerint a kormányoknak nincs joguk adót kivetni a Bitcoinra, mivel a tulajdonjogok kezelése nem igényel semmilyen...

A Toncoin árfolyam kilőtt – Ez a meglepő hír áll mögötte!

A The Open Network (TON), a nyílt forráskódú decentralizált Layer 1 blokklánc natív kriptovalutája, a Toncoin, július 8-án megnövekedett keresletet tapasztalt. A token árfolyama mindössze két...

Felhasználók panaszaival küzd az OKX – Számlák befagyasztva, mi áll a háttérben?

Az OKX kriptotőzsde az elmúlt napokban a hírek középpontjába került, miután egyre több felhasználói panasz érkezett számlazárolások miatt. Egy felhasználó arról számolt be, hogy négy éve...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.