A stabilcoinok veszélyére figyelmeztet az Európai Központi Bank

Nagy bajba kerülhetnek a stabilcoinok, amennyiben a felhasználók elveszítik bizalmukat annak kibocsátójában vagy a hálózatban.

Az Európai Központi Bank (EKB) egy „stabilcoinroham” nevű kockázatra hívta fel a nagyvilág figyelmét.

A minden bizonnyal a hagyományos pénzügyi rendszer „bankroham” kifejezésére asszociáló szófordulat, a stabilcoinroham akkor következhet be, amikor a végfelhasználók elveszítik bizalmukat a kibocsátóban vagy a hálózatban – írta az EKB egy kedden kiadott jelentésében.
A hagyományos pénzügyekben bankroham akkor következik be, amikor sok fogyasztó egyszerre szeretné felvenni bankbetéteit, mivel kétségeik merültek fel a bank fizetésképességével kapcsolatban. Ahogy egyre többen utalják ki pénzüket a bankból, a nemfizetési valószínűség úgy növekszik, ez pedig további kiutalásokhoz vezet.
A EKB szerint egy ilyen roham során a kriptopénzek világában a stabilcoinok bizonyos aspektusokból működésképtelenné válhatnak, amely a 2008-as gazdasági válsághoz hasonló állapot lenne, csak épp a kriptopiacon.

A bank azt mondta, számos olyan esemény létezik, amely előidézhetne egy ilyen ördögi kört. Az elsődleges fenyegetések között a bank a rendszerek ellen történő kibertámadásokat vagy a tárcákból történő lopásokat említi, de elég az is, ha néhány felhasználó kijelenti, miszerint a stabilcoinnak nincs értéke.
A stabilcoinroham akkor is megtörténhet, amikor egy projekt fixálja a stabilcoin értékét, mint valamiféle tokenizált vagyont.
Ebben az esetben a kibocsátó felel minden, a befektetésekkel kapcsolatos veszteségekért, beleértve az átváltásból és árfluktuációkból származó veszteségeket, mondta a bank.

Ilyen forgatókönyvek esetén az eszközök masszív likvidációja negatív hatással lehet magára a globális pénzügyi rendszerre is – állítja az EKB.

A kevés intézményi kapacitással rendelkező feltörekvő piacokon való reakciók pedig további befolyással lehetnek a fejlettebb gazdaságokra is.
Ahogy a stabilcoinok piaca egyre nagyobb növekedésen van túl 2020-ban, egy feltételezett stabilcoinroham hatalmas sokk lenne a globális kriptoközösségre nézve.
A tether – a piaci kapitalizáció szerint vett legnagyobb kriptopénz – 42 milliárd dolláros részesedéssel rendelkezik a napi kereskedésekből, amely szám csaknem a kétszerese annak, amit a bitcoin produkál (a cikk írásakor).

Olvastad már? A bitcoin tartja a kulcsfontosságú szinteket, de korai lenne még a bikákra fogadni

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.