A salvadoriak személyes pénzügyein még nem látszik a bitcoin hatása

Egy nemrégiben készült felmérés betekintést nyújtott abba, hogy a salvadoriak valójában hogyan vélekednek a Bitcoin-törvény végrehajtásáról az országban.
A José Simeón Cañas Közép-amerikai Egyetem Közvéleménykutató Intézete által végzett felmérés szerint a salvadoriak többsége úgy véli, hogy a bitcoin hivatalos fizetőeszközként való felvétele a Bitcoin-törvény tavalyi elfogadása révén nem javított a lakosság személyes gazdasági helyzetén.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Az Intézet által készített, július 2-án közzétett tanulmányból kiderült néhány tény arról, hogy az ország polgárai milyen negatívan látják ezt a témát.
Arra a kérdésre, hogy a Bitcoin-törvény, amely jóváhagyta a bitcoin hivatalos fizetőeszközként való használatát az országban, milyen előnyöket hozott a salvadoriak anyagi helyzetének, a megkérdezett 1272 állampolgár 71,1%-a azt válaszolta, hogy egyáltalán nem hozott számukra semmilyen előnyt.
12,8% úgy vélte, hogy ez az intézkedés kevés előnyt hozott a gazdasági helyzetükre, míg 8,9% biztos abban, hogy a Bitcoin-törvény legalább némi előnyt hozott a személyes pénzügyeikre.
Mindössze 6,1% válaszolta azt, hogy a bitcoin sok előnyt hozott számukra.

Professzionális Copy Trading a Bitget-től! Próbáld ki!

További Bitcoin adatok

A felmérés arra is kitért, hogy a salvadoriaknak mi a véleménye arról, hogy milyen kapcsolatban áll Nayib Bukele elnök vezetése és a bitcoin az országban.
Bukele megbecsülése az országban továbbra is nagyon jó, 100 salvadori közül 68-an nyilatkoztak úgy, hogy a kormány jól irányítja a dolgokat a mandátumának harmadik évében.
Míg a legtöbb salvadori nem azonosított kudarcot Bukele kormányában, a Bitcoin-törvény elfogadása és a Bukele elnök által a bitcoin megvásárlására tett befektetések a második helyen álltak a kudarcként azonosított tételek között, a megkérdezettek 3,9%-a azonosította őket negatívan.
Egy másik, teljesen más jellegű felmérés, amelyet a Francisco Gavidia Egyetem Polgári Tanulmányok Központja végzett a múlt hónapban, hasonló eredményekről számolt be: a megkérdezett salvadoriak több mint fele nem ért egyet a bitcoin törvényes fizetőeszközként való jóváhagyásával, és a dollárt részesíti előnyben.

Olvastad már? Több millió dollárra perlik a Gemini kriptopénz tőzsdét

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.