A proof of stake értéke a közösségből fakad

A proof of stake (PoS) blokkláncok a Web 3 mögöttes infrastruktúrájává fognak válni – jelentette ki ma a Token2049-en a Figment vezérigazgatója, Lorien Gabel – és a stake-elhető tokenek értéke az általuk lehetővé tett közösségi részvételből származik.
„A közösségre úgy kell gondolni, hogy az nem egy egyirányú utca” – mondta Gabel. „Ahhoz, hogy egy közösségben legyél, részt kell venned benne.” Azok, akik egy Web 3 protokoll biztosítása érdekében tokeneket stake-elnek, szerinte „részt vesznek ebben a közösségben”. Mint mondta: „kormányzol, működtetsz egy csomópontot, biztosítod a blokkláncot”.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A hagyományos pénzvilágból érkező külső megfigyelők számára – tette hozzá – „ez a token hirtelen nem csak egy spekulatív eszköznek vagy értéktárolónak tűnik; most úgy néz ki, mintha valami olyasmi lenne, amire hagyományos értékelési kereteket lehet alkalmazni, mintha ez valami olyan dolog lenne, aminek idővel értéke lesz”.
Az intézményi befektetők a kriptopiac növekedési területeként tekintenek a stakingre; a JP Morgan befektetési bank 2021. júliusi jelentése szerint a kriptostakinggel a „kriptoökoszisztéma mint eszközosztály” vonzóbbá válik, és bevételi forrást jelenthet mind a lakossági, mind az intézményi befektetők számára.
A Figment eközben maga is komoly sikereket ért el; a stake-szolgáltató idén augusztusban 50 millió dolláros B sorozatú finanszírozást szerzett a Senator Investment Group és a Liberty City Ventures által vezetett körben, amelyben többek között a Galaxy Digital és az Anchorage Digital is részt vett.

A governance csak egy „sz*r show”

Gabel azt is hangsúlyozta, hogy a stakingszolgáltatók számára fontos az irányításban való részvétel, hogy elkerüljék, hogy árucikké váljon a szolgáltatás és „kitermelő infrastruktúrát” futtassanak.
„Ha csak egy nyers csomóponti szolgáltatást nézünk, igen, valószínűleg árucikké válik” – mondta. „De ha törődsz mindezekkel a dologgal, amelyek szerintem fontosak az ilyen hálózatokban való részvételhez, akkor rengeteg értéket lehet találni.”
A Figment saját governance kutatócsoportjára utalva kifejtette: „Több mint 10 fős csapatunk van. Korán beágyazódunk ezekbe a közösségekbe, részt veszünk az irányításban, időnként javaslatokat is teszünk.”

Elismerte, hogy a blokklánc irányítása ma „egyfajta sz*r show”, és ahhoz hasonlította, mintha „mindennap egy igazgatótanács ülne össze 1000 emberrel a világ minden tájáról, akik nem ismerik egymást, és talán nem is kedvelik egymást”
Forrás: Decrypt

Olvastad már? Mike Novogratz: A Bitcoin működik

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.