A Morgan Stanley szerint a bankok tőkét kovácsolnak majd a stablecoinokból

Az amerikai multinacionális befektetési bank és pénzügyi szolgáltató vállalat úgy látja, hogy a stablecoinok új bevételi forrásokat nyitnak a bankok számára.
A Morgan Stanley vezető kriptopénz stratégája, Sheena Shah arra számít, hogy a bankszektor tőkét fog kovácsolni a stablecoin betétek iránti keresletből – számolt be róla a CoinDesk.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A stabilcoinok, amelyeket gyakran a kripto- és a fiat pénznemek közötti hídnak tekintenek, széleskörű felhasználási lehetőséget kínálnak a virágzó decentralizált pénzügyi (DeFi) szektorban.

A bankok kimaradása nem valószínű

A stabilcoinok piaci kapitalizációja az egy évvel ezelőtti 20 milliárd dollárról 137 milliárd dollárra nőtt, és a Morgan Stanley vezető kriptopénz stratégája szerint nem valószínű, hogy a bankok kimaradnak a szektor exponenciális növekedéséből.
Shah rámutatott, hogy a kormányok és a központi bankok ösztönző intézkedései hozzájárultak ahhoz, hogy „a kockázatos eszközök minden idők legmagasabb szintjére emelkedtek”, beleértve a „kockázatos eszközökhöz hasonlóan” kereskedett kriptopénzeket is.
Mindazonáltal megjegyezte, hogy „az intézményi befektetők érdeklődése egyre nagyobb az emelkedő árfolyamokban való részvétel iránt”.
Shah szerint a Bitcoin (BTC) dominanciája csökken, mivel „az altcoinok alacsonyabb áraik és potenciális felhasználási lehetőségeik miatt jobban teljesítenek”.

Díj a stabilcoinok veréséért és elégetéséért

Azáltal, hogy hozzáférést biztosítanak a változatos hozamlehetőségekhez, a stabilcoinok lehetővé teszik a kriptohitelezők, vagy úgynevezett likviditásszolgáltatók számára a példátlan kamatok megszerzésének lehetőségét, ami elkerülhetetlenül reakcióra készteti a szabályozókat és a kormányokat – tette hozzá Shah.
Az elnök pénzügyi piacokkal foglalkozó munkacsoportja nemrégiben jelentést tett közzé a stabilcoinokról, amelyben az amerikai szabályozók azt javasolták, hogy a kibocsátókat korlátozzák a biztosított betéti intézményekre.

A jelentés szerint „a biztosított betéti intézmények közé tartoznak mind az államilag, mind a szövetségi szinten bejegyzett bankok és takarékszövetkezetek, amelyek betéteire – a törvényi korlátok között – betétbiztosítás vonatkozik, és amelyek hozzáférnek a vészhelyzeti likviditáshoz és a Federal Reserve szolgáltatásaihoz”.
Ahogy a piaci szektor exponenciális növekedése folytatódik, a Morgan Stanley új bevételi forrásokat jósolt a bankok számára, tekintettel arra, hogy részt vehetnek a stabilcoinok mintelésében és elégetésében.

„A blokkláncok csatája valószínűleg folytatódik, ahogy mindegyikük piaci részesedést szerez” mondta Shah, emlékeztetve arra, hogy a stabilcoinok kibocsátása 2020 óta hússzorosára nőtt.

A Bitcoin következésképpen kevesebb résztvevő tulajdonában lesz, jósolta Shah, mivel több intézményi befektető dönt a kriptovásárlás mellett, ami végül centralizációt fog eredményezni.

Olvastad már? Rekordszinten a bálnák felhalmozása, ami korábban már jelzett előre rekordárfolyamot

Forrás: cryptoslate.com
Kiemelt kép: Cryptocurrency News

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.