A Morgan Stanley szerint a bankok tőkét kovácsolnak majd a stablecoinokból

Az amerikai multinacionális befektetési bank és pénzügyi szolgáltató vállalat úgy látja, hogy a stablecoinok új bevételi forrásokat nyitnak a bankok számára.
A Morgan Stanley vezető kriptopénz stratégája, Sheena Shah arra számít, hogy a bankszektor tőkét fog kovácsolni a stablecoin betétek iránti keresletből – számolt be róla a CoinDesk.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A stabilcoinok, amelyeket gyakran a kripto- és a fiat pénznemek közötti hídnak tekintenek, széleskörű felhasználási lehetőséget kínálnak a virágzó decentralizált pénzügyi (DeFi) szektorban.

A bankok kimaradása nem valószínű

A stabilcoinok piaci kapitalizációja az egy évvel ezelőtti 20 milliárd dollárról 137 milliárd dollárra nőtt, és a Morgan Stanley vezető kriptopénz stratégája szerint nem valószínű, hogy a bankok kimaradnak a szektor exponenciális növekedéséből.
Shah rámutatott, hogy a kormányok és a központi bankok ösztönző intézkedései hozzájárultak ahhoz, hogy „a kockázatos eszközök minden idők legmagasabb szintjére emelkedtek”, beleértve a „kockázatos eszközökhöz hasonlóan” kereskedett kriptopénzeket is.
Mindazonáltal megjegyezte, hogy „az intézményi befektetők érdeklődése egyre nagyobb az emelkedő árfolyamokban való részvétel iránt”.
Shah szerint a Bitcoin (BTC) dominanciája csökken, mivel „az altcoinok alacsonyabb áraik és potenciális felhasználási lehetőségeik miatt jobban teljesítenek”.

Díj a stabilcoinok veréséért és elégetéséért

Azáltal, hogy hozzáférést biztosítanak a változatos hozamlehetőségekhez, a stabilcoinok lehetővé teszik a kriptohitelezők, vagy úgynevezett likviditásszolgáltatók számára a példátlan kamatok megszerzésének lehetőségét, ami elkerülhetetlenül reakcióra készteti a szabályozókat és a kormányokat – tette hozzá Shah.
Az elnök pénzügyi piacokkal foglalkozó munkacsoportja nemrégiben jelentést tett közzé a stabilcoinokról, amelyben az amerikai szabályozók azt javasolták, hogy a kibocsátókat korlátozzák a biztosított betéti intézményekre.

A jelentés szerint „a biztosított betéti intézmények közé tartoznak mind az államilag, mind a szövetségi szinten bejegyzett bankok és takarékszövetkezetek, amelyek betéteire – a törvényi korlátok között – betétbiztosítás vonatkozik, és amelyek hozzáférnek a vészhelyzeti likviditáshoz és a Federal Reserve szolgáltatásaihoz”.
Ahogy a piaci szektor exponenciális növekedése folytatódik, a Morgan Stanley új bevételi forrásokat jósolt a bankok számára, tekintettel arra, hogy részt vehetnek a stabilcoinok mintelésében és elégetésében.

„A blokkláncok csatája valószínűleg folytatódik, ahogy mindegyikük piaci részesedést szerez” mondta Shah, emlékeztetve arra, hogy a stabilcoinok kibocsátása 2020 óta hússzorosára nőtt.

A Bitcoin következésképpen kevesebb résztvevő tulajdonában lesz, jósolta Shah, mivel több intézményi befektető dönt a kriptovásárlás mellett, ami végül centralizációt fog eredményezni.

Olvastad már? Rekordszinten a bálnák felhalmozása, ami korábban már jelzett előre rekordárfolyamot

Forrás: cryptoslate.com
Kiemelt kép: Cryptocurrency News

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.