A Libra egyesület tagja elmagyarázta a kriptopiac visszaesését

Marc Bhargava, a Tagomi társalapítója a kriptopénzek nem régi esésére reagált. A Bitcoin árfolyama az utóbbi két hét alatt több mint 10 százalékot csökkent, néhány altcoin pedig még ennél is többet.
A piac mindeközben az év elejéhez viszonyítva szép növekedésen van túl. Marc megpróbálkozott annak megmagyarázásával, miért kerültünk idáig.

Tovább bővült Magyarország legnagyobb bitcoin ATM hálózata. Keresd a CoinCash új ATM-eit a Konzolvilág üzleteiben is. A részletekért kattints!

Aki nem ismerné, a Tagomi a világ 10 legnagyobb kriptotőzsdéjével és a nagy játékosokkal áll kapcsolatban. A kriptopénzek szektorának aktuális alakulásáról nagyszerű átlátásai vannak.
Marc Bhargava – akinek vállalata nemrég csatlakozott a Facebook Libra csapatába – azt állítja, hogy az új ágazat pénzügyileg közel sem áll olyan távol a világ többi részétől, a jelenlegi történések pedig arra is hatással vannak.
Sok neves szakértő állítja, hogy a Bitcoinból az utóbbi években a befektetők biztonságos kikötője vált.
Marc szerint azonban ez nem teljesen igaz, a kriptopénzekre sokkal inkább tekintenek kockázatos befektetésként, potenciálisan nagy haszonnal.
Nehéz időkben éppen ezért befektetői inkább az eladás mellett döntenek.

„A BTC és a kriptopénzek egyelőre kockázatosabb befektetések – akárcsak az új technológiákba történő korai befektetések –, mint az arany. Éppen ezért, amikor az olaj és a részvénypiacok értéke zuhan, nem meglepő, hogy a legtöbb ember inkább eladja kriptoeszközeit.”


Campbell Harvey – a Duke Egyetem nemzetközivállalkozás-professzora nemrég hasonló véleményt hangoztatott:

Ha a kriptopénzek a befektetők számára biztonságos menedékként szolgálnának, akkor csak egy kicsi csökkenést vagy növekedést kellett volna látnunk az árfolyamon. Ez azonban határozottan nem történt meg. A kriptopénzek több mint 10%-ot estek. Ez szerintem arról tanúskodik, hogy ha a világban olyan probléma adódik, amelyben az emberek rendszerhibákat fedeznek fel, a piacok pedig esnek, mindenki egyre több biztonságos vagyont halmoz fel. Ezt a biztonságot pedig nem a kriptopénzekben találják meg, hanem elsősorban a 10 éves futamidejű amerikai kötvényekben.

A mostani szituációban oroszlánrésze van egyébként magának a Bitcoin grafikonjának is, amely ugyan elég sokáig növekedett, de ahogyan mondják: ami egyszer felmegy, annak le is kell jönnie.
A kriptopénzek számára ez a korrekció inkább áldás. A coinok nagy része még így is jövedelmező az év elejéhez képest, a valódi pozitív fundamentumok miatt pedig arra kell számítanunk, hogy a downtrend csak átmeneti.
A helyzeten az a tény sem segít, hogy különböző csalók, akik a múltban egy csomó BTC-t halmoztak fel, most nagy mennyiségben értékesítik a piszkos pénzt. A blokklánc elemzésre szerint a piacra rövid időn belül 13 000 új érme áramlott.

Marc Bhargava nézeteit mi sem utasítjuk el, és hiszünk abban, hogy a világ jelenlegi állapotai is hozzájárultak az esésekhez.
Az természetes, hogy néhány befektető a félelemtől ittasan értékesíti coinjait, mások azonban közben akciós árakon bevásárolnak, és növelik a feleződés előtti pozícióikat.
Kik cselekszenek helyesen? Nehéz megmondani. Éppen ezért szeretnénk megkérdezni titeket, mit láttok a mostani csökkenések mögött?
Ha még nem szavaztál, itt az ideje 😉
[forminator_poll id=”20648″]

Olvastad már? A Fidelity rekordnyereséget fog elérni a bitcoinnal és a kriptókkal?

Forrás: kryptomagazin.sk
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Tájékoztatás : A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Bitcoin (BTC) stabilan tartja magát 100.000 dollár felett – elemzők a kriptovaluta ellenálló képességének okait keresik

Miközben a Bitcoin (BTC) továbbra is erősen tartja magát 100.000 dollár felett, az elemzők azon vitáznak, mi állhat a kriptovaluta ellenálló erejének hátterében. A CryptoQuant elemzője,...

Mémcoin-őrület: Bonk emelkedik, Pepe stabilizálódik– Mi jöhet most?

Prémium Bonk & Pepe A mémcoin-mánia jelei szerint megindult az elforgás: a Bonk árfolyama 6–7%-ot emelkedett, jelenleg körülbelül 0,000018 dolláron forog, amit az ETF körüli felhajtás és...

Az XRP kiemelkedik erejével a kriptopiaci volatilitás közepette

Prémium Ripple (XRP) Az XRP figyelemre méltó erőt mutat a szélesebb kriptovaluta-piaci volatilitás ellenére. Elemzők rámutatnak, hogy mióta áttörte az 0,50 dolláros szintet, az egyik legerősebb és legtisztább...

20 millió dollárt bukott, most három bankot perel egy kriptokárosult

Michael Zidell, aki egy kriptós átverésben 20 millió dollárt veszített, most három bankot is beperelt. Először a Citibankot vette célba, de nemrég újabb kereseteket nyújtott...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.