A kriptós hitelezési platformok nagyon erősödnek

A BlockFi, a Celsius Network, és a Nexo is komoly mérföldköveket teljesített mostanában. A Celsius nemrégiben kerülte el a 10 milliárdos lekötést.
Tavaly januárban ez 550 millió dollárt tett ki. A BlockFi bejelentette, hogy 350 millió dolláros befektetést kapott, emellett mostanra 15 milliárdnyi kriptopénzt kezel.

Tavaly év elején 250 millió dollárt tartottak náluk a felhasználóik. A sorban a harmadik pedig a Nexo, aki 750 millió dolláros eszközkészletről növekedett mostanra 5 milliárd dollár értékű lekötésig.
A cég részéről Antoni Trenchev nyilatkozott a sajtónak, hogy ez az 5 milliárdnyi letét „egyértelműen bizonyítja, hogy az ügyfeleik valódi hodlerek”.
Észrevehető mértékű igény van a bitcoin-alapú mikrohitelezésre, a platformok növekedésében viszont annak is szerepe van, hogy az árfolyamok egyöntetűen növekednek.
Az elmúlt hat hónap során a BTC ára 436%-ot emelkedett, és számos altcoin is hasonlóan erősödött.
Azt is érdemes viszont megemlíteni, hogy ezek a cégek nagy arányban tartanak stablecoinokat is, azokra viszont nem érvényes ez a fajta áremelkedés.

Mit is csinál egy kriptós hitelezési platform?

A BlockFi, a Celsius és a Nexo a három legnagyobb szereplő a szektorban. A dolog lényege egyszerű, letétbe helyezzük náluk a kriptopénzeinket, ezért pedig kamatot kapunk, kriptóban fizetve. Vagy kölcsönt igényelhetünk kriptofedezetre.
A nagyobb kriptók esetében az éves hozam 4-6% körüli, stablecoinoknál nem ritka a 10,5% kamat sem.
A legtöbbször ezek a pénzek kereskedőknél landolnak, akik magasabb kamatért kölcsönzik ki, hogy nagyobb tétekkel dolgozhassanak a tőzsdéken.
Ez a három cég az elmúlt év során átlagosan 734%-kal növelte a letéteit. Emellett jelentős mértékben növekedett az ügyfeleik száma is, a Nexo például egymilliót tart már nyilván.
Az, hogy egyre szaporodik az efféle szolgáltatások száma az iparágban, elég egyértelmű. A tőzsde a kriptoipar kezdete óta jelen van, az igényeket viszont szinte kizárólag a lakossági kisbefektetők képviselték, az intézmények nem nagyon érdeklődtek a szabályozás hiányosságai miatt.

Tavaly azonban számos nagybefektető váltott hangnemet a bitcoinnal kapcsolatban, köztük Stanley Druckenmiller vagy Paul Tudor Jones. Ez pedig már az eddig szkeptikus cégek egy részét is változtatásra kényszerítette.
A Goldman Sachs például sajét kriptós szolgáltatásokat indít, válaszul a növekvő ügyféligényekre.
De amíg a hagyományos pénzügyi szektor szereplői lassan nyitnak a kriptoipar felé, a már most is kriptóval foglalkozó cégek all-in mennek, kétségek nélkül.

Olvastad már? Bitcoin ciklusok: A csúcstól-csúcsig vezető utak

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Bitcoin árfolyam ingadozik – Robert Kiyosaki újabb zuhanásban reménykedik felhalmozási céllal

A Bitcoin (BTC) jelenleg ingadozó piaci környezetben kereskedik, az árfolyam a cikk írásakor nagyjából 108.192 dollár körül mozgott, ami 0,12%-os enyhe csökkenést jelent az elmúlt...

„A kormányoknak nincs joguk adót szedni a Bitcoin után” – állítja Bill Miller IV

A Miller Value Partners befektetési igazgatója, Bill Miller IV szerint a kormányoknak nincs joguk adót kivetni a Bitcoinra, mivel a tulajdonjogok kezelése nem igényel semmilyen...

A Toncoin árfolyam kilőtt – Ez a meglepő hír áll mögötte!

A The Open Network (TON), a nyílt forráskódú decentralizált Layer 1 blokklánc natív kriptovalutája, a Toncoin, július 8-án megnövekedett keresletet tapasztalt. A token árfolyama mindössze két...

Felhasználók panaszaival küzd az OKX – Számlák befagyasztva, mi áll a háttérben?

Az OKX kriptotőzsde az elmúlt napokban a hírek középpontjába került, miután egyre több felhasználói panasz érkezett számlazárolások miatt. Egy felhasználó arról számolt be, hogy négy éve...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.