A kriptoanyunak nem tetszik az SEC legújabb húzása

Hester Peirce „kriptoanyu” bírálja az SEC 10 millió dolláros egyezségét a Poloniexszel, megkérdőjelezve azokat átláthatatlan szabályozásokat, amelyekkel az amerikai kriptocégeknek meg kell birkózniuk.
Hester Peirce SEC-biztos, akit a köznyelvben „kriptoanyuként” emlegetnek, bírálta az amerikai Értékpapír- és Tőzsdebizottság (SEC) 10 millió dolláros egyezségét a Poloniex kriptopénztőzsdével.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Az SEC augusztus 9-én jelentette be a 10 millió dolláros egyezséget. A Poloniexet azzal vádolják, hogy 2017 júliusa és 2019 novembere között nem regisztrált értékpapírokkal való kereskedést segített elő.
Az SEC azt állította, hogy a Poloniex alkalmazottai „belsőleg kijelentették”, hogy „agresszívan” meg akarják kerülni az értékpapír-szabályozást, hogy növeljék piaci részesedésüket azáltal, hogy olyan új digitális eszközöket vezetnek be a tőzsdére, amelyek az 1946-os Howey-teszt alapján értékpapírnak minősülhetnek.
A Poloniex úgy döntött, hogy nem ismeri el és nem is tagadja a vétkeit.
Ugyanezen a napon Peirce nyilvános nyilatkozatban ostorozta a szabályozóhatóság tevékenységét, hangsúlyozva az átláthatatlan szabályozási keretet, amelyek között a kriptofókuszú cégeknek navigálniuk kell az Egyesült Államokban.
A biztos több olyan szabályozási kérdést is kiemelt, amelyek miatt az SEC-t bírálták, mert nem tisztázta a digitális eszközökkel foglalkozó vállalkozásokkal kapcsolatban többek között azt, hogy hogyan kell meghatározni, hogy egy eszköz értékpapírnak minősül-e, és milyen engedélyek és mentességek szükségesek megfelelően egy kriptopénztőzsde működtetéséhez:

„Tekintettel arra, hogy milyen lassan határoztuk meg, hogy a szabályozott szervezetek hogyan léphetnek kapcsolatba a kriptovalutákkal, a piaci résztvevők érthető módon meglepődhetnek, ha most a végrehajtási fegyverekkel a kezünkben lépünk a színre, és azzal érvelünk, hogy a Poloniex nem volt bejegyezve vagy nem mentesség alapján működött, ahogy kellett volna”.

Peirce hozzátette, ha a Poloniex megpróbált volna értékpapírtőzsdeként vagy alternatív kereskedési rendszerként (ATS) regisztrálni az SEC-nél, a cég „valószínűleg várt volna… és várt volna… és várt volna még egy kicsit”.

A USD coin (USDC) stablecoint kibocsátó Circle 2018-ban 400 millió dollárért vásárolta fel a Poloniexet. A következő év októberében a Circle kiváltotta a Poloniex tőzsdei üzletágát, eladva azt egy befektetői konzorciumnak.
2019 novemberében a Cointelegraph arról számolt be, hogy a Tron (TRX) alapítója, Justin Sun is ott volt a tőzsdét megvásárló befektetők között.

Olvastad már? 5 dolog, amire a héten figyelni kell a Bitcoinnal kapcsolatban

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.