A kriptó olyan, mint a „nemi betegség” Charlie Munger szerint

Warren Buffet jobbkezének és a Berkshire Hathaway alelnökének megjegyzései a igencsak fantáziadúsan írják le a kriptopénzeket.
Charlie Munger, a Berkshire Hathaway ősi alelnöke és Warren Buffet jobbkeze nem sajnálja az őszinte gondolatokat a kriptopénzekről: gyűlöli azokat.

A 98 éves befektetői ikon a Los Angeles-i székhelyű újságíró cég, a Daily Journal Corp. éves közgyűlésén tartott részvényesi kérdezz-felelek ülésen a kriptót egy szexuális úton terjedő betegséghez hasonlította.

„Én természetesen nem fektettem be a kriptóba. Büszke vagyok arra, hogy elkerültem. Olyan, mint valami nemi betegség”.

Munger továbbra is megvetését fejezte ki a Bitcoin és más kriptovaluták iránt, hozzátéve:

„Bárcsak azonnal betiltották volna… Csodálom a kínaiakat, amiért betiltották. Szerintem nekik volt igazuk, mi pedig tévedtünk, amikor megengedtük.”

Mungertől és Buffett-től nem idegen a kriptopénzek megjelenésének kritizálása és lekicsinyítése.
Buffett korábban is gúnyolta már a bitcoint. Mint mondta, az egy olyan eszköz, amely „nem hoz létre semmit”, „patkányméreg a négyzetesen”-nek nevezte, és azt mondta, hogy nem több, mint egy „téveszme, amely vonzza a sarlatánokat.”
Munger fantáziadús ábrázolása a kriptopénzekről úgy tűnik, nem tükröződik a Berkshire Hathaway új befektetési tézisében, amely enyhít a kriptopénzekkel kapcsolatos kitettségén.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Berkshire Hathaway egy február 14-én késő este benyújtott értékpapír-bejelentésében közzétette, hogy növelte a kriptopénzzel szembeni kitettségét azzal, hogy 1 milliárd dollár értékben vásárolt Nubank-részvényeket. Ez Brazília legnagyobb fintechbankja, amely népszerű a brazil kriptobefektetők körében is.

„A Nubank-befektetést úgy lehet címkézni, hogy Buffett így támogatja a fintech/kriptovilágot anélkül, hogy visszavenné a múltbeli kritikáit” – állította Greg Waisman, a Mercuryo kriptotárca-szolgáltatás társalapítója és operatív igazgatója, hozzátéve, hogy a Berkshire most közvetve támogatja a „digitálisvaluta-ökoszisztémát”.

A kriptotwitter gyorsan reagált Munger digitális eszközökkel kapcsolatos megjegyzéseire.

A @gmoneyNFT 225.000 követőjének egyenesen felhívta a figyelmet Munger legutóbbi megjegyzéseiben rejlő iróniára:


Eközben @cryptonator1337 Munger életkorát vette célba, kijelentve 35 ezer követőjének, hogy Munger talán nem a legjobb személy, akivel konzultálni lehet, ha új technológiáról van szó.

Olvastad már? A BetPro és a kriptoökoszisztéma összefonodása

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.