A kriptó olyan, mint a „nemi betegség” Charlie Munger szerint

Warren Buffet jobbkezének és a Berkshire Hathaway alelnökének megjegyzései a igencsak fantáziadúsan írják le a kriptopénzeket.
Charlie Munger, a Berkshire Hathaway ősi alelnöke és Warren Buffet jobbkeze nem sajnálja az őszinte gondolatokat a kriptopénzekről: gyűlöli azokat.

A 98 éves befektetői ikon a Los Angeles-i székhelyű újságíró cég, a Daily Journal Corp. éves közgyűlésén tartott részvényesi kérdezz-felelek ülésen a kriptót egy szexuális úton terjedő betegséghez hasonlította.

„Én természetesen nem fektettem be a kriptóba. Büszke vagyok arra, hogy elkerültem. Olyan, mint valami nemi betegség”.

Munger továbbra is megvetését fejezte ki a Bitcoin és más kriptovaluták iránt, hozzátéve:

„Bárcsak azonnal betiltották volna… Csodálom a kínaiakat, amiért betiltották. Szerintem nekik volt igazuk, mi pedig tévedtünk, amikor megengedtük.”

Mungertől és Buffett-től nem idegen a kriptopénzek megjelenésének kritizálása és lekicsinyítése.
Buffett korábban is gúnyolta már a bitcoint. Mint mondta, az egy olyan eszköz, amely „nem hoz létre semmit”, „patkányméreg a négyzetesen”-nek nevezte, és azt mondta, hogy nem több, mint egy „téveszme, amely vonzza a sarlatánokat.”
Munger fantáziadús ábrázolása a kriptopénzekről úgy tűnik, nem tükröződik a Berkshire Hathaway új befektetési tézisében, amely enyhít a kriptopénzekkel kapcsolatos kitettségén.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Berkshire Hathaway egy február 14-én késő este benyújtott értékpapír-bejelentésében közzétette, hogy növelte a kriptopénzzel szembeni kitettségét azzal, hogy 1 milliárd dollár értékben vásárolt Nubank-részvényeket. Ez Brazília legnagyobb fintechbankja, amely népszerű a brazil kriptobefektetők körében is.

„A Nubank-befektetést úgy lehet címkézni, hogy Buffett így támogatja a fintech/kriptovilágot anélkül, hogy visszavenné a múltbeli kritikáit” – állította Greg Waisman, a Mercuryo kriptotárca-szolgáltatás társalapítója és operatív igazgatója, hozzátéve, hogy a Berkshire most közvetve támogatja a „digitálisvaluta-ökoszisztémát”.

A kriptotwitter gyorsan reagált Munger digitális eszközökkel kapcsolatos megjegyzéseire.

A @gmoneyNFT 225.000 követőjének egyenesen felhívta a figyelmet Munger legutóbbi megjegyzéseiben rejlő iróniára:


Eközben @cryptonator1337 Munger életkorát vette célba, kijelentve 35 ezer követőjének, hogy Munger talán nem a legjobb személy, akivel konzultálni lehet, ha új technológiáról van szó.

Olvastad már? A BetPro és a kriptoökoszisztéma összefonodása

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.