A kriptó olyan, mint a „nemi betegség” Charlie Munger szerint

Warren Buffet jobbkezének és a Berkshire Hathaway alelnökének megjegyzései a igencsak fantáziadúsan írják le a kriptopénzeket.
Charlie Munger, a Berkshire Hathaway ősi alelnöke és Warren Buffet jobbkeze nem sajnálja az őszinte gondolatokat a kriptopénzekről: gyűlöli azokat.

A 98 éves befektetői ikon a Los Angeles-i székhelyű újságíró cég, a Daily Journal Corp. éves közgyűlésén tartott részvényesi kérdezz-felelek ülésen a kriptót egy szexuális úton terjedő betegséghez hasonlította.

„Én természetesen nem fektettem be a kriptóba. Büszke vagyok arra, hogy elkerültem. Olyan, mint valami nemi betegség”.

Munger továbbra is megvetését fejezte ki a Bitcoin és más kriptovaluták iránt, hozzátéve:

„Bárcsak azonnal betiltották volna… Csodálom a kínaiakat, amiért betiltották. Szerintem nekik volt igazuk, mi pedig tévedtünk, amikor megengedtük.”

Mungertől és Buffett-től nem idegen a kriptopénzek megjelenésének kritizálása és lekicsinyítése.
Buffett korábban is gúnyolta már a bitcoint. Mint mondta, az egy olyan eszköz, amely „nem hoz létre semmit”, „patkányméreg a négyzetesen”-nek nevezte, és azt mondta, hogy nem több, mint egy „téveszme, amely vonzza a sarlatánokat.”
Munger fantáziadús ábrázolása a kriptopénzekről úgy tűnik, nem tükröződik a Berkshire Hathaway új befektetési tézisében, amely enyhít a kriptopénzekkel kapcsolatos kitettségén.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Berkshire Hathaway egy február 14-én késő este benyújtott értékpapír-bejelentésében közzétette, hogy növelte a kriptopénzzel szembeni kitettségét azzal, hogy 1 milliárd dollár értékben vásárolt Nubank-részvényeket. Ez Brazília legnagyobb fintechbankja, amely népszerű a brazil kriptobefektetők körében is.

„A Nubank-befektetést úgy lehet címkézni, hogy Buffett így támogatja a fintech/kriptovilágot anélkül, hogy visszavenné a múltbeli kritikáit” – állította Greg Waisman, a Mercuryo kriptotárca-szolgáltatás társalapítója és operatív igazgatója, hozzátéve, hogy a Berkshire most közvetve támogatja a „digitálisvaluta-ökoszisztémát”.

A kriptotwitter gyorsan reagált Munger digitális eszközökkel kapcsolatos megjegyzéseire.

A @gmoneyNFT 225.000 követőjének egyenesen felhívta a figyelmet Munger legutóbbi megjegyzéseiben rejlő iróniára:


Eközben @cryptonator1337 Munger életkorát vette célba, kijelentve 35 ezer követőjének, hogy Munger talán nem a legjobb személy, akivel konzultálni lehet, ha új technológiáról van szó.

Olvastad már? A BetPro és a kriptoökoszisztéma összefonodása

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.