A hongkongi szabályozó nem szeretné, ha az átlagemberek is részesülnének a kriptóból

Csak a milliomosok kereskedhetnek majd bitcoinnal és más kriptopénzekkel Hongkongban, ha a helyi szabályozó törvényjavaslata átmegy a város törvényhozó testületén.

A hongkongi szabályozók be szeretnék tiltani a városban történő lakossági kriptokereskedést, miután egy ilyen tiltás már hónapok óta szóbeszéd tárgya volt a helyiek között.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A Reuters pénteki jelentése szerint a Financial Services and the Treasury Bureau of Hong Kong (FSTB) közreadta azon megbeszéléssorozatának eredményeit, amely a lakossági kriptokereskedés lehetséges betiltásáról szól, és amely még 2020 novemberében vette kezdetét.

Az összegzés részeként az FSTB egy átfogó engedélyezési keretrendszert sürget a kriptotőzsdék számára, miközben a kereskedést csak képesítéssel rendelkező befektetők számára tenné elérhetővé.

A hongkongi törvények értelmében csak azok a személyek számítanak professzionális befektetőnek, akik legalább 8 millió hongkongi dollárral (nagyjából 1 millió dollárral) rendelkeznek.

Az FSTB esetében a kiskereskedelmi kriptotilalom az átfogó kriptoengedélyeztetési keretrendszer korai szakaszának a része.

A jelentések szerint az FSTB terve az, hogy következtetéseit a hongkongi törvényhozók elé terjessze, így segítve elő a javaslat törvénybe iktatását.

Ha a törvényhozók elfogadják, a javaslat a városban jelenleg működő kriptotőzsdék opt-in paradigmáját is felváltja majd.

A kriptokereskedés lehetőségének leszűkítésével a legalább egymillió dollárnyi vagyonnal rendelkező személyekre az FSTB potenciálisan a város lakosságának 93%-át fosztja meg attól, hogy hozzáférhessen a kriptopénzekhez.

Az élénk hongkongi kriptoágazat számos részvényese fejezte már ki elégedetlenségét a tervet illetően, azzal érvelve, hogy a lépés ellentétben áll a kormány azon céljával, hogy felkarolja a pénzügyi innovációkat az országban.

Egy másik, ehhez fűződő fejlesztés részeként a hongkongi kormány állítólag arra készül, hogy a város Securities and Futures Commissionjét felruházza a kriptotőzsdék szükséges engedélyeinek kibocsátói jogával.

Pénteki tweetjében a kínai 8BTC médiaportál felfedte, miszerint az SFC hamarosan megkapja az engedélyeket, hogy jogait kedve szerint gyakorolhassa.

2020 novemberében az SFC bejelentett egy olyan javaslatot, amely az értékpapírtokeneken túl az összes digitáliseszköz-szolgáltatóra kiterjesztené kriptofelügyeleti felelősségét.

Olvastad már? NYU professzor: Az ethereum jobb árucikk, mint a bitcoin

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.