A hongkongi szabályozó nem szeretné, ha az átlagemberek is részesülnének a kriptóból

Csak a milliomosok kereskedhetnek majd bitcoinnal és más kriptopénzekkel Hongkongban, ha a helyi szabályozó törvényjavaslata átmegy a város törvényhozó testületén.

A hongkongi szabályozók be szeretnék tiltani a városban történő lakossági kriptokereskedést, miután egy ilyen tiltás már hónapok óta szóbeszéd tárgya volt a helyiek között.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A Reuters pénteki jelentése szerint a Financial Services and the Treasury Bureau of Hong Kong (FSTB) közreadta azon megbeszéléssorozatának eredményeit, amely a lakossági kriptokereskedés lehetséges betiltásáról szól, és amely még 2020 novemberében vette kezdetét.

Az összegzés részeként az FSTB egy átfogó engedélyezési keretrendszert sürget a kriptotőzsdék számára, miközben a kereskedést csak képesítéssel rendelkező befektetők számára tenné elérhetővé.

A hongkongi törvények értelmében csak azok a személyek számítanak professzionális befektetőnek, akik legalább 8 millió hongkongi dollárral (nagyjából 1 millió dollárral) rendelkeznek.

Az FSTB esetében a kiskereskedelmi kriptotilalom az átfogó kriptoengedélyeztetési keretrendszer korai szakaszának a része.

A jelentések szerint az FSTB terve az, hogy következtetéseit a hongkongi törvényhozók elé terjessze, így segítve elő a javaslat törvénybe iktatását.

Ha a törvényhozók elfogadják, a javaslat a városban jelenleg működő kriptotőzsdék opt-in paradigmáját is felváltja majd.

A kriptokereskedés lehetőségének leszűkítésével a legalább egymillió dollárnyi vagyonnal rendelkező személyekre az FSTB potenciálisan a város lakosságának 93%-át fosztja meg attól, hogy hozzáférhessen a kriptopénzekhez.

Az élénk hongkongi kriptoágazat számos részvényese fejezte már ki elégedetlenségét a tervet illetően, azzal érvelve, hogy a lépés ellentétben áll a kormány azon céljával, hogy felkarolja a pénzügyi innovációkat az országban.

Egy másik, ehhez fűződő fejlesztés részeként a hongkongi kormány állítólag arra készül, hogy a város Securities and Futures Commissionjét felruházza a kriptotőzsdék szükséges engedélyeinek kibocsátói jogával.

Pénteki tweetjében a kínai 8BTC médiaportál felfedte, miszerint az SFC hamarosan megkapja az engedélyeket, hogy jogait kedve szerint gyakorolhassa.

2020 novemberében az SFC bejelentett egy olyan javaslatot, amely az értékpapírtokeneken túl az összes digitáliseszköz-szolgáltatóra kiterjesztené kriptofelügyeleti felelősségét.

Olvastad már? NYU professzor: Az ethereum jobb árucikk, mint a bitcoin

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Jön a digitális svéd korona, csak nem az államtól, hanem az AllUnity stablecoinjaként

Egy átlagos stockholmi kávézóban 2026-ban már csúnyán néznek rád, ha papírpénzt veszel elő, és a svéd jegybank már nagyon régóta kísérletezik a saját digitális pénzével,...

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.