A hongkongi szabályozó nem szeretné, ha az átlagemberek is részesülnének a kriptóból

Csak a milliomosok kereskedhetnek majd bitcoinnal és más kriptopénzekkel Hongkongban, ha a helyi szabályozó törvényjavaslata átmegy a város törvényhozó testületén.

A hongkongi szabályozók be szeretnék tiltani a városban történő lakossági kriptokereskedést, miután egy ilyen tiltás már hónapok óta szóbeszéd tárgya volt a helyiek között.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A Reuters pénteki jelentése szerint a Financial Services and the Treasury Bureau of Hong Kong (FSTB) közreadta azon megbeszéléssorozatának eredményeit, amely a lakossági kriptokereskedés lehetséges betiltásáról szól, és amely még 2020 novemberében vette kezdetét.

Az összegzés részeként az FSTB egy átfogó engedélyezési keretrendszert sürget a kriptotőzsdék számára, miközben a kereskedést csak képesítéssel rendelkező befektetők számára tenné elérhetővé.

A hongkongi törvények értelmében csak azok a személyek számítanak professzionális befektetőnek, akik legalább 8 millió hongkongi dollárral (nagyjából 1 millió dollárral) rendelkeznek.

Az FSTB esetében a kiskereskedelmi kriptotilalom az átfogó kriptoengedélyeztetési keretrendszer korai szakaszának a része.

A jelentések szerint az FSTB terve az, hogy következtetéseit a hongkongi törvényhozók elé terjessze, így segítve elő a javaslat törvénybe iktatását.

Ha a törvényhozók elfogadják, a javaslat a városban jelenleg működő kriptotőzsdék opt-in paradigmáját is felváltja majd.

A kriptokereskedés lehetőségének leszűkítésével a legalább egymillió dollárnyi vagyonnal rendelkező személyekre az FSTB potenciálisan a város lakosságának 93%-át fosztja meg attól, hogy hozzáférhessen a kriptopénzekhez.

Az élénk hongkongi kriptoágazat számos részvényese fejezte már ki elégedetlenségét a tervet illetően, azzal érvelve, hogy a lépés ellentétben áll a kormány azon céljával, hogy felkarolja a pénzügyi innovációkat az országban.

Egy másik, ehhez fűződő fejlesztés részeként a hongkongi kormány állítólag arra készül, hogy a város Securities and Futures Commissionjét felruházza a kriptotőzsdék szükséges engedélyeinek kibocsátói jogával.

Pénteki tweetjében a kínai 8BTC médiaportál felfedte, miszerint az SFC hamarosan megkapja az engedélyeket, hogy jogait kedve szerint gyakorolhassa.

2020 novemberében az SFC bejelentett egy olyan javaslatot, amely az értékpapírtokeneken túl az összes digitáliseszköz-szolgáltatóra kiterjesztené kriptofelügyeleti felelősségét.

Olvastad már? NYU professzor: Az ethereum jobb árucikk, mint a bitcoin

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Választás elé került a Wall Street: bitcoin vagy AI?

Tavaly mindenki azt hitte, hogy a tech és a kriptó kéz a kézben fog menetelni felfelé. A narratíva az volt, hogy aki szereti a jövőt,...

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.