A Goldman Sachs által támogatott Circle

A Circle az egyik legjobban finanszírozott blokklánc startup. Platformján, a „Circle Trade”-en májusban 30 százalékkal emelkedett az intézményi befektetők száma, miközben a Bitcoin 20%-ot esett.

A kereslet kielégítésére a vállalat egyre jobban automatizálja platformját, a nagyfrekvenciájú kereskedelem és a nagyobb blokk megrendelések ellátása érdekében.

„A főbb intézményi befektetők nem telefonos brókereken keresztül tevékenykednek. Ők elektronikus felületet használnak,” mondta a Circle vezérigazgatója, Jeremy Allaire.

A bitcoin májusi zuhanása ellenére a Goldman Sachs által támogatott Circle startup saját kereskedőplatformja nagy kiugrást mutatott a fedezeti alapok illetve más nagyobb befektetőközösségek terén.

A cég automatizálja a „Circle Trade”-et, így a befektetők magas frekvenciájú illetve blokk rendeléseket helyezhetnek el anélkül, hogy bárkivel is kommunikálniuk kellene – mondta a vállalat hétfőn.

„Májusban, amely egy kihívásokkal teli hónap volt, éles emelkedést láttunk egyedi, új ügyfeleink terén,” mondta a CNBC-nek a Circle alapító vezérigazgatója, Jeremy Allaire egy telefonos interjúban. „Sokan vannak az intézményi oldalon, és sorba kapják a kacsákat.”

A Circle szerint egy hónap alatt 30 százalékkal nőtt az új intézményi ügyfelek száma, a napi tranzakciós volumen pedig 15-ször több volt, mint egy évvel ezelőtt. Miközben a bitcoin ára májusban nagyjából 20%-ot esett.

Az új ügyfelek – családi vállalkozások, kockázati tőke cégek stb. – visszajelzésként elmondják, hogy a „Circle Trade” nem képes 100.000 vagy 1 millió dolláros részvényeket kezelni, amelyre a felhasználóknak szükségük lenne. Egészen eddig a dolog úgy működött, hogy a Circle alkalmazottai az amerikai, londoni és hongkongi irodákban manuálisan szabták meg az árakat valamilyen üzenetküldő platformon, például a Skype-on keresztül, ezután engedélyezték a kereskedést.

A Circle, amely platformján körülbelül 2 milliárd dolláros kereskedelmet bonyolít le minden hónapban, hétfőn bejelentette, hogy ezentúl a megrendelések és egyezmények is elérhetőek lesznek az automatikus folyamatokon keresztül.

„A főbb intézményi befektetők nem telefonos brókereken keresztül tevékenykednek. Ők elektronikus felületet használnak,” mondta a Circle vezérigazgatója, Jeremy Allaire, majd hozzátette: „Egy hagyományos termék létrehozása a célunk; ez ugyanis sokkal gyorsabb és rugalmasabb módja a kereskedésnek.”

A Circle Trade, a maga 250,000 dolláros minimális megrendelési méretével egyike a legnagyobb „pultos” kriptopénz kereskedő platformoknak intézményi befektetők számára. A fintech vállalat szintén képes a peer-to-peer fizetések lebonyolítására, blokklánc segítségével. A vállalat még februárban megszerezte a Poloniex váltót.

A bitcoin eközben több mint 50 százalékot zuhant 2018-ban, az új vásárlók hiánya, illetve a szabályozók adománygyűjtő csalásokkal és nagy horderejű hackertámadásokkal összefüggő ügyködései miatt.

Néhány bitcoinban jártas személy azzal érvel, hogy az intézményi befektetők segíthetnek a kriptoeszköznek az újbóli szárnyalásban, mint ahogy az a múlt éven is 1300 százalékos növekedést generált. A szabályozók részéről érzékelhető bizonytalanság illetve a volatilitás szintén akadályozó tényezők abban, hogy a szkeptikusabb befektetők is piacra lépjenek.

A Circle egyike a legjobban finanszírozott blokklánc startupoknak, olyan befektetőkkel, mint a Goldman Sachs és a Baidu.

A Bitmain, a legjobban ismert kripto „bányász” vállalat legutóbb 110 millió dollárt fektetett a Circle-be, amellyel annak értéke megközelítette a 3 milliárd dollárt. A források azonban olyan meglévő befektetőktől is származnak, mint a Breyer Capital, a Tusk Ventures, az IDG Capital, a Pantera és a Blockchain Capital.

Forrás. cnbc.com

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.