A Deutsche Telekom befektet a Celo kriptohálózatába

A távközlési iparban elsőként a Deutsche Telekom fektet be a kriptoinfrastruktúrába.

A távközlési ipar egyik legnagyobb szereplője is fejest ugrott a kriptóba.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Kedden a Deutsche Telekom bejelentette, hogy tokeneket vásárol a Celo startuptól, amelynek szakterülete a kriptoszolgáltatások mobiltelefonokra történő kiterjesztése.
A német távközlési óriás nem hozta nyilvánosságra a befektetés nagyságát, de az egyik vállalatvezető elmondta a Decryptnek, hogy a vásárlás mérete jelentős.
A társaság infrastruktúrafejlesztésbe is fektet, hogy ezáltal is támogassa a Celo hálózatot, amely a Venmóhoz hasonló peer-to-peer fizetési platform decentralizált változatának építésén dolgozik.
A 2017-ben indított Celo eddig kevésbé volt ismert a kriptovilágban, azonban ez az elmúlt hónapokban változni kezdett, részben annak a 20 millió dolláros finanszírozásnak köszönhetően, amelyet néhány kockázatitőke-társaság – köztük az Andreessen Horowitz – befektetett a startupba.
A Celo kiemelkedő szolgáltatása egy olyan eszköz, amely összekapcsolja a felhasználók telefonszámát egy blokkláncalapú pénztárca nyilvános kulcsával.
Ez megkönnyíti a kriptóhoz való hozzáférést, különösen a fejlődő országokban élők számára, ahol nem rendelkeznek átfogó ismeretekkel technológiáról, vagy nem férnek hozzá a kriptotőzsdékhez.
A maga módján a Deutsche Telekom döntése a Celo-partnerségről intuitívnak tűnik – egy kriptós ambíciókkal rendelkező telekommunikációs cég, amely együttműködik egy mobilalkalmazásokra szakosodott kriptovállalattal.
Ugyanakkor nehéz megjósolni, hogy a telefonóriás konkrétan hogyan tervezi integrálni a Celo kriptofunkcióit.

Esetleg a megállapodás arra készteti majd a Telekomot, hogy a Celót reklámozza a sok millió európai ügyfelének?
A vállalat vezetője, Andreas Dittrich szerint – aki a vállalat blokklánc-kezdeményezéseit is vezeti – a Deutsche Telekom sokféle lehetőséget lát a Celo használatával kapcsolatban, ilyenek például az átutalások.
Elismerte, hogy meglepő lehet a társaságot egy „egzotikus altcoinnal” együtt látni, de hozzátette, hogy a Deutsche Telekomot lenyűgözte a Celo csapata, és szerinte a platform „hatalmas lehet”.
Dittrich azt is hangsúlyozta, hogy a Deutsche Telekom befektetőként és infrastruktúra-szolgáltatóként vesz részt a fejlesztésekben.
Ez utóbbi szerepkörben a vállalat a Celo számára ellenőrző csomópontot futtat saját mobilhálózattól függetlenül, de hálózatát olyan szolgáltatásokra is felhasználja, mint az SMS-alapú hitelesítést megkönnyítő API.
Dittrich azt is hangsúlyozta, hogy a tokenek megvásárlásával a Deutsche Telekom a Celo által épített decentralizált hálózatba fektet be, nem pedig magába a cégbe.
Hozzátette, hogy a vállalat hatalmas stratégiai változáson van túl a kriptomegközelítésében, az eddigi HyperLedger protokoll szűk fókuszáról ugyanis többféle blokklánc vizsgálatára tértek át.

Telekom tokenek

A Deutsche Telekom döntése a kriptóba történő befektetésről csak a kezdet lehet az ágazat számára.
Rene Reinsberg, a Celo társalapítója azt jósolja, hogy a legtöbb nagy szervezet, beleértve a telekommunikációs cégeket is, különféle tokeneket fognak vásárolni, nagyrészt azért, hogy befolyásolják a döntéshozásukat.
Reinsberg azt is megjegyezte, hogy a Celo régóta elérhető dolláralapú stablecoinja mellett, egy euróalapú stablecoin kibocsátását is tervezi.

Az új fizetőeszköz valószínűleg fontos szerepet tölt be, mivel a Deutsche Telekomhoz hasonló cégek tervezik a kriptoalapú átutalási rendszerek kiépítését.
Az elmúlt hónapokban a Celo azon is munkálkodott, hogy megnövelje nonprofit ága – a Celo Alapítvány – szerepét, amely a kriptóval kívánja elősegíteni a cég pénzügyi befogadását.
A hónap elején az alapítvány felvette igazgatótanácsába a Citigroup korábbi elnökét, Dick Parsonst.

Olvastad már? A Binance Coin egy nap alatt 20%-ot nyert vissza: Miért ilyen erős a BNB fellendülése?

Forrás: decrypt.co
Kiemelt kép: Marco Verch

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.