A Coinbase szerint itt az ideje, hogy Ausztrália ne csak kísérletezzen, hanem vezesse is a kriptopiacot

Ausztrália a világ egyik legaktívabb kriptovaluta-használó országa, a lakosság 31%-a már kipróbálta valamelyik digitális valutát. Ennek ellenére a szabályozás még mindig sehol nincs.

Olyan ez, mintha az ember megvenne egy sportkocsit, de nem lenne sehol aszfaltozott út. A Coinbase pedig belefáradt ebbe a helyzetbe.

Komoly rendszerhibák

John O’Loghlen, a Coinbase ázsiai és csendes-óceáni térségért felelős vezetője egy friss blogbejegyzésben keményen bírálta Ausztrália kriptopolitikáját.

Szerinte az ország bizonytalan és gyenge szabályozása miatt tehetségek és tőke menekül külföldre, és nem is lassan.

A május 3-i szövetségi választás szerinte sorsdöntő, és olyan vezetőket kell választani, akik végre komolyan veszik a digitális reformokat. Ha nem, Ausztrália lemarad a globális versenyben.

O’Loghlen öt sürgős lépést vázolt fel, amit a következő kormánynak azonnal meg kell tennie.

Először is száz napon belül létre kell hozni egy kriptovalutákkal foglalkozó munkacsoportot.

Másodszor meg kell oldani a problémát, amely során a bankok indokolatlanul zárják ki a kriptóval foglalkozókat a pénzügyi rendszerből. Harmadszor lehetővé kell tenni a stabilcoinok szélesebb körű használatát.

Negyedszer tiszta adószabályokat kell bevezetni. És végül támogatni kell a Web3 startupokat, hogy ne menjenek inkább Szingapúrba vagy Dubajba, ahol jobb a jogszabályi környezet számukra.

Kihagyott lehetőségek

Ausztrália akár élen is járhatna a Web3 fejlesztések terén, de O’Loghlen szerint eddig hiányzott a kellő akarat és a gyors reagálás.

Azt is hozzátette, hogy a következő Coinbase vagy Circle biztosan nem ausztrál lesz, és nem azért, mert nincs meg a tudás vagy a tehetség, hanem mert a jelenlegi rendszer egyszerűen nem támogatja az induló vállalkozásokat.

A miniszterelnök, Anthony Albanese vezette kormány próbálkozik a szabályozás kialakításával.

Márciusban a pénzügyminisztérium javaslatot tett arra, hogy a nagyobb tőzsdék kötelezően szerezzenek pénzügyi szolgáltatási engedélyt, és irányelveket dolgoztak ki a stabilcoinok felügyeletére, illetve az eszközök letétkezelésére.

Emellett azt ígérték, hogy együttműködnek a bankokkal a kripto-tiltási gyakorlatuk felszámolása érdekében, hogy több átláthatóság és méltányosság valósuljon meg. A Coinbase azonban nem elégedett.

Szerintük az aktuális banki hozzáállás úgy kezeli a kriptóval foglalkozó ausztrálokat, mintha bűnözők lennének.

Döntéshelyzet előtt

Egy nemrég készült felmérés szerint még a gazdagabb ausztrálok sem mernek igazán beleállni a kriptopiacba, mindössze 9,9%-uk tart 195.000 ausztrál dollárnál, azaz kb. 47 millió forintnál több kriptovalutát.

A legtöbben még csak ismerkednek a lehetőséggel. Ez is jól mutatja, mennyire bizonytalan a helyzet.

A május 3-i választás tehát nemcsak a megélhetésről vagy az egészségügyről szól majd, hanem arról is, hogy Ausztrália kriptós nagyhatalom lesz-e, vagy megragad a szabályozási káoszban.

A Coinbase világosan üzent, itt az idő a cselekvésre, a halogatás ideje lejárt.

Olvastad már? Bálnák adják az Ethereumot – medvés jelek és ETF-kiáramlás nyomasztja az ETH árfolyamát

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.