A Coinbase sem használja már a Signature Bank Signet szolgáltatását

A népszerű amerikai kriptotőzsde a Coinbase a jelentések szerint egy másik fizetési szolgáltatóval akar leszerződni, miközben arra várnak, hogy a Signature Bank körüli események hogyan rendeződnek.

A New York állami hatóságok több, mint egy hete vették át a bank irányítását, most pedig a Coinbase bejelentette, hogy abbahagyják a bank által üzemeltetett Signet használatát.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A The Wall Street Journal hasábjain megjelent információk alapján a Coinbase felhasználói a banki nyitvatartási órákon kívül már nem érik el a Signetet, a tőzsde pedig aktívan keresi az új fizetési szolgáltatót, aki el tudja látni ezeket a feladatokat.

A kriptobarát Signature Bank esetében nem merült fel fizetésképtelenség, csőd, és semmilyen pénzügyi nehézség sem.

A hatóságok mégis szükségét érezték, hogy kisajátítsák a céget, hogy megvédjék az USA gazdaságát, és megerősítsék a bankszektorba vetett lakossági bizalmat, miután március első dekádjában a Silvergate Bank és a Silicon Valley Bank egyaránt pénzügyi problémákról számolt be.

Március 12-én a hatóságok viszont átvették a Signature Bank feletti irányítást.

A Szövetségi Betétbiztosító Társaság, az FDIC beszámolója szerint a bank pénzét, a betéteket és a hiteleket átküldték a New York Community Bancorp’s Flagstar Bank számláira.

Ebbe az összegbe nem számít bele a nagyjából 4 milliárd dollárnyi kriptopénz, amelyet a bank tárcáiban helyeztek letétbe.

A kormányzati vállalat elmondása alapján a kriptopénzeket közvetlenül a felhasználóknak juttatnák vissza, egy digitális bankszámla segítségével.

A kriptoipar ismert cégei közül a Coinbase, a Celsius, és a Paxos is rendelkezett számlával a banknál.

A Coinbase úgy nyilatkozott, hogy reményeik szerint a Signature banknál tartott körülbelül 240 millió dollárjukat hiánytalanul visszaadja majd a kormány, a Paxos pedig nyilvánosságra hozta, hogy 250 millió dollárt tartottak a bank számláin.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

A Celsius is hasonló nagyságrendű összegről számolt be, de a pontos összeget nem nevezték meg.

A jelenlegi információk alapján az USA Pénzügyi Felügyelőbizottsága március 29-ére ütemezett egy meghallgatást a Silicon Valley Bank és a Signature Bank ügyében.

A meghallgatáson a tervek szerint részt vesz az FDIC elnöke, Martin Gruenberg, és a Fed elnökhelyettese, Michael Barr is.

zeta

Olvastad már? Szabályozni fogják a kriptopénzeket Tajvanon

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

MiCA sokk: mégis leáll a Binance az európai felhasználók számára

A világ legnagyobb kriptotőzsdéje, a Binance az elmúlt napokban kénytelen volt szembesülni azzal, hogy az Európai Unió MiCA-szabályozása nemcsak a kis halakat szűri ki, hanem...

54 alkalmazottat küldött el az Ethereum Foundation, bajban van a projekt?

A kriptóban mindig is megvolt az az illúzió, hogy a legnagyobb ökoszisztémák, mint az Ethereum, központjaiban végtelen pénz van, és ezek az alapítványok sosem szorulnak...

Kriptós GTA 6 csalás terjed a gamerek között

A legprofibb csalók pontosan tudják, hogy az embereket már nehéz a klasszikus sémákkal behúzni. Ehelyett fognak egy olyan témát, ami körül globális hisztéria van, és...

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.