A Cboe újra beadta ETF-javaslatot, a következő határidő október eleje

A Cboe pár napja vonta vissza a bitcoin-ETF-kérelmét. Most újra beadta a VanEck/SolidX bitcoin-ETF javaslatát, amelyet az amerikai Értékpapír és Tőzsdefelügyelet (SEC) bírál el. A kérvényről legkésőbb október elejéig kell döntést hoznia az SEC-nek.

Olvastad már? Bemutatjuk: mekkora a bitcoinhasználat világszerte

Nem pazarolhatják tovább az időt

Gurbács Gábor, a VanEck digitális eszközökért felelős igazgatója elárulta, hogy a Cboe újra beadta a VanEck/SolidX bitcoin-ETF kérvényt az SEC-nek.

Ha a javaslatot elfogadják, akkor a Cboe BZX tőzsde listázhatná a SolidX bitcoinrészvényt, melyet a VanEck SolidX Bitcoinletét adna ki.
A Cboe január 22-én vonta vissza korábbi kérelmét. Jan Van Eck, a VanEck Associates vezérigazgatója korábban azt mondta, hogy az amerikai kormány leállása miatt kellett visszalépniük.

„Ahelyett, hogy megpróbáltunk volna átcsúszni, inkább visszavontuk a jelentkezést, és újra elindítjuk a tárgyalásokat az SEC-vel, amikor vége van a kormányleállásnak.”

A SEC döntésének határideje február 27. lett volna.

Felkészülhetünk az újabb várakozásra

Jake Chervinsky, jogi szakértő és népszerű bitcoinkommentátor elmagyarázta, hogy az SEC nem hozza nyilvánosságra az új határidőket, amíg a kérvény nem jelenik meg hivatalos módon a Szövetségi Jegyzékben.

Becslése szerint a végleges határidő 2019 októberére várható. Szerinte:

„A Cboe VanEck & SolidX nem pazarolta arra az idejét, hogy egy új és jobb ETF-kérvényt adjon be.
Az SEC nem fogja nyilvánosságra hozni a döntés határidejét, amíg a kérvény nem szerepel hivatalosan az Szövetségi Jegyzékben. Ha ez megtörténik a közeljövőben, akkor a végső határidőt október elejére várhatjuk.”

A Bitcoinist már tavaly megírta, hogy a VanEck/SolidX bitcoin-ETF kérvény eldöntésé akár 240 napba is telhet az SEC részéről.

Az is lehetséges, hogy korábban megszületik a döntés, de ha a korábbi eseményeket vesszük alapul, akkor 2019 végéig még várhatunk a válaszra.
Forrás: bitcoinist.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon a Telegramon és az Instagramon. Legyen szép estéd!

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.