A Bitstamp vezérigazgatója szerint sarkalatos ponthoz ért a kriptoágazat

Julian Sawyer, a Bitstamp vezérigazgatója azt mondta, hogy egyre nagyobb a kriptopénztudatosság a világ tömegpiacain is.

Miközben a Bitstamp kriptotőzsde egyre elterjedtebbé válik az Egyesült Államokban, Julian Sawyer vezérigazgató a Decryptnek elmondta, hogy a kriptoágazat „sarkalatos pillanat” elé néz, ahogy egyre nagyobb szeletet hasít ki magának a hagyományos piacokból.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

„Egy igencsak sarkalatos ponthoz érkeztünk az ágazatban” – mondta Sawyer a Decrypt Daily podcastban.

A kirpodomináns világ felől a tömegpiacok felé lendülünk, ahol a High Street emberei a kriptóról és a bitcoinról és az ethereumról beszélnek.

Ezen növekvő kriptopiac közepette Sawyer célkeresztbe vette az olyan ingyenes kereskedőappokat, mint a Robinhood.

„Láttuk az embereket, hogy jön a Robinhood, és az ingyenes – de ismerjük ezt az ingyenességet, valójában megvan neki az ára” – mondta Sawyer, majd hozzátette: „számunkra az átláthatóság az első.”

Ez magában foglalja a díjak és a kereskedéssel és eszköztárolással összefüggő költségek átláthatóságát – mondta Sawyer – valamint a „megbízhatóságot a szabályozói keretrendszeren belül.”

„Ez akkor válik igen fontossá, amikor pénzügyi szolgáltatásokról, banki fizetésekről és kriptováltásról van szó. Minden a bizalomról szól: hová tedd a pénzedet, ahol biztonságban lesz?” – mondta.

Sawyer ezenfelül kiemelte a kereskedési platformok konzisztens üzemidejének fontosságát.

„Amikor a piacok változnak – és tudjuk, hogy napi szinten ezt teszik – akkor biztosak akarunk lenni abban, hogy mindig megkapjuk a likviditást, mindig megkapjuk az árképzést, és a rendszereink mindig működnek.” – mondta, majd hozzátette, „ez egy kicsit az érettségről szól”.

A csúcstámadások idején történő kiesések visszatérő problémának számítanak a kriptokereskedési platformok életében.

Amikor Elon Musk hétvégén a Dogecoint helyezte az SNL főszerepébe, olyan masszív DOGE-eladási fal alakult ki, hogy a Robinhood kriptokereskedési funkciója „problémákat tapasztalt”.

Az alkalmazás ugyanezen szolgáltatása áprilisban is csődöt mondott a „példátlan” kereskedési forgalom következtében.

Januárban, amikor a bitcoin elérte a 40.000 dollárt, a Coinbase, a Binance, a Gemini, a Kraken és a Bitstamp is technikai problémákkal küszködött.

A kripto és a közjó

Általánosságban beszélve a kriptoágazatról Sawyer elmondta, hogy most teljesen más a helyzet, mint három vagy négy évvel ezelőtt volt.

Véleménye szerint most főleg a kriptopénzek különféle felhasználási eseteiről megy a vita, valamint arról, hogy hogyan lehetne azt adoptálni és értelmesen felhasználni a világban.

„Mire használod ezeket a kriptoeszközöket? És hogyan? Hogyan használhatja a társadalom – és ez a hatalmas világ – a közjó érekében?” – mondta.

„Szóval: a fizetésekről szól? Az utalásokról szól? Az e-gamingről szól?”

„Azzal érvelt, hogy a kriptopénzekben rejlő lehetőség jóval nagyobb, mint csak a bitcoin árfolyama, és az a körüli volatilitás. És itt válik igencsak izgalmassá túltekinteni magán az eszközosztályon.”

Olvastad már? 2 éves mélyponton a centralizált tőzsdéken tartott ethereum

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.