A bitcoin piaci kapitalizációja ismét 1 billió dollár alá eshet. Na és?

A legfrissebb statisztikák szerint a bitcoin piaci kapitalizációja közelít az 1 billió dolláros határhoz.

Idén február óta fölötte van ennek, de most sokan azért pánikolnak, mert éppen csökken az árfolyam.

Kivégezték a bitcoint, hatalmasat esett. De most tényleg halott. Komolyan. Nem vicc.

A bitcoin számára kihívásokkal teli hónap volt az elmúlt időszak, ezt nyugodtan kijelenthetjük, hiszen az elmúlt 30 nap során körülbelül 20%-ot veszített az árából.


Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Ebben amúgy semmi rendkívüli nincs, az eddigi piaci ciklusok során minden egyes ralinál több, akár 30-40%-os csökkenést is tapasztaltunk. Kivétel nélkül.

A hétvégén a bitcoin piaci kapitalizációja éppen az 1 billió dolláros küszöb fölött billeg, és minden további értékcsökkenés azzal fenyeget, hogy elveszítjük ezt a szintet.

Legutóbb 2024. február 23-án volt a bitcoin kapitalizációja 1 billió dollár alatt.

A fontos tényező itt az, hogy a piaci kapitalizáció egy mondvacsinált mérőszám.

A forgalomban lévő coinok számát megszorozzák az aktuális árfolyammal, és ebből kijön egy szám.

Ez a szám semmire nem jó, viszont jól mutat a Coinmarketcap főoldalán, és mikor csökken, akkor lehet riogatni az embereket, és arról cikkezni, hogy a bitcoin halott. Meglepetés: nem az.

Mi nem riogatunk senkit, sőt. Teljesen rendben van a kapitalizáció csökkenése. Semmi baj nem fog történni, lement az ár, majd felmegy. Egy éve a mainak a fele volt, öt éve meg az ötöde.

A barbárok a kapuk előtt

Az 1 billió dolláros mérföldkő veszélyben van, ha a bitcoin ára továbbra is csökkenő tendenciát mutat, márpedig benne van a pakliban, hogy azt mutat.

Emellett a bitcoin közel áll ahhoz, hogy elveszítse a világ tizedik legértékesebb eszköze címét. Na és?

Nem lesz semmivel sem értékesebb attól, hogy egy listán a tizedik helyen áll a tizenegyedik helyett. Nem fogják többen megvenni vagy eladni. Nem fog máshogyan működni.

Ez a veszély nem igazi veszély, legfeljebb annyira, hogy mint amikor egy nagyon fárasztó viccet olvas valaki a közösségi médiában. Idegesítő lehet a lakosság 0,00001%-ának, de valójában nem számít.

Képzeljük el, hogy van egy eszközosztály, 15 éve létezik, az árfolyama a milliószorosára emelkedett, bármiféle kormányzati segítség és támogatás nélkül, évente többször bezuhan, és mindig visszaerősödik, egyszerűen azért, mert működik.

400 alkalommal írta meg a nemzetközi sajtó, hogy a bitcoin halott. Kínos. Ezek után pedig magasra hág a pánik az újabb zuhanás hatására. Ne már.

Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on

Vadászidény

A bitcoin fölött piaci kapitalizáció tekintetében a Meta, a korábbi Facebook áll, kettővel fölötte pedig az ezüst található.

Míg a Meta megelőzése lehetséges a bitcoin számára egy jelentős árfolyam-emelkedéssel, az ezüst túlszárnyalása sokkal nagyobb erőfeszítést igényelne, mivel az ezüst kapitalizációja idén 1,75 billió dollárra emelkedett.

A helyzet az, hogy ez csupán idő kérdése. Nem jó ötlet kereskedni, mert el lehet veszteni minden pénzt.

Nyerni is lehet, persze, a lottót is meg szokás nyerni, csak nem nekünk. Mégis sokkal egyszerűbb megoldás az, amikor valaki vásárol, hidegtárcába küldi, és nem csinál semmi mást, csak vár.

Olvastad már? A mém érmék több, mint 15%-ot zuhantak, de ez az új érme reményt adhat

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.