A bitcoin nem tud segíteni azokon, akik banki szolgáltatásokhoz sem jutnak

A Mastercard ügyvezetője, Ajay Banga úgy véli, a bitcoin egyszerűen túl volatilis erre a célra, de a központi bankok digitális pénzei vélhetően működhetnek.

A nagy árfolyammozgások miatt, mint hétköznapi pénz, a bitcoin nem a legjobb választás, ezt Banga a jelenleg is tartó Fortune Global Forum konferencián mondta el. Emellett kétségei vannak amiatt, hogy a BTC mögött álló „személy” kiléte nem ismert.

„Nem szeretem a volatilitást, és nem tudjuk, ki áll a bitcoin mögött. Ezért van az, hogy a központi bankok saját digitális pénzeiben viszont nagyon is hiszünk.”

Banga azt is elmondta a hallgatóságnak, hogy a Mastercard jelentős mennyiségű szabadalommal rendelkezik a CBDC-kkel összefüggésben, ez meg is magyarázza, hogy miért is annyira pozitívak a dologgal kapcsolatban.
A bitcoin is szóba került, és az, hogy mint pénznem, lehetőséget biztosíthatna-e a banknélküliek számára, hogy végre bekerüljenek a pénzügyi világ körforgásába.
Banga szerint viszont a BTC nem teljesíti azokat a követelményeket, amelyek szükségesek lennének ehhez a szerepkörhöz.

„Képzeld el, hogy valaki, aki amúgy banki szolgáltatást nem vehetne igénybe, használja a bitcoint. A tárcájába kerülő mennyiség ma két doboz kóla ára, holnap meg húsz dobozé. Ez így nem tud működni.”

Mikor a fiat pénzek teljesen digitalizálódnak majd, segíteni tudnak a határokon átívelő pénzmozgásokban, de az, hogy pénzként szolgáljanak minden ember számára, az egy teljesen más történet.
A 2017-ben tapasztalt kripto-boom során Banga már elmondta, hogy elég homályosnak tartja a kriptók többségét, ráadásul annyit érnek, mint egy rakás szemét.
2018-ban sem vélekedett sokkal barátságosabban, és nem is gondolta akkor sem, hogy ezek a kriptók megérdemelnék a csereeszköz státuszt.
Mindenesetre mostanra a Mastercard álláspontja az lett, hogy az állami kibocsátású pénzeket elismerik. 2019-ben a Libra projekt alapítójaként szerepeltek már, viszont 2019-ben kiléptek a társulásból több más szolgáltatóval együtt, és főleg a transzparencia hiányát jelölték meg indoknak.
A Mastercard viszont magáról a területről nem vonult ki, Banga elmondása alapján „megfontolandó mennyiségű pénzt fektettek állami kibocsátású kriptóba”, hozzátéve, hogy ma az egyik legnagyobb szabadalom-tulajdonosnak számítanak a szektorban.

Idén szeptemberben adtak ki egy teszt-környezetet, amely segítségével a központi és a kereskedelmi bankok közösen végezhetnek kísérleteket az egyes pénzügyi műveletekkel, hogy kitapasztalják a lehetőségeket.
Számos különböző fajta tranzakció kipróbálására van lehetőség, így minden felmerülő felhasználási módot meg lehet nézni közelebbről. Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy melyik bankok kezdték már el a kísérletezést.

Olvastad már? 3 ok, ami miatt korrekciót tapasztalt a bitcoin

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple megelőzte az Ubert és a Xiaomit – Az XRP új történelmi csúcson

A kriptopénzpiac növekedése egyre nyilvánvalóbb, különösen az elmúlt évben, és július csak még tovább erősítette ezt a narratívát. A három legnagyobb piaci kapitalizációjú kriptovaluta mind bekerült...

A BlackRock stakinget vinne az Ethereum ETF-be – Elindult az intézményi áttörés?

A 2025. július 17-én az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletéhez (SEC) benyújtott dokumentum szerint a BlackRock arra készül, hogy frissítse iShares Ethereum Trust (ETHA) alapját,...

A SUI áttöri a 4 dollárt: DeFi-bővülés és NEAR-integráció hajtja az emelkedést

A szélesebb kriptopiacon belül a SUI árfolyama figyelemre méltó erőt mutatott júliusban, olyan vezető altcoinok mellett, mint az XRP, az ADA vagy a HYPE. Az elmúlt...

A Dogecoin áttörte a háromszöget – Közel lehet az 1 dolláros rali?

Izgalmas fejlemények a Dogecoin háza táján. Egy hosszú távú mintából való határozott kitöréssel és egy 500 millió dolláros intézményi támogatással a Dogecoin újra a reflektorfénybe...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.