A bitcoin nem tud segíteni azokon, akik banki szolgáltatásokhoz sem jutnak

A Mastercard ügyvezetője, Ajay Banga úgy véli, a bitcoin egyszerűen túl volatilis erre a célra, de a központi bankok digitális pénzei vélhetően működhetnek.

A nagy árfolyammozgások miatt, mint hétköznapi pénz, a bitcoin nem a legjobb választás, ezt Banga a jelenleg is tartó Fortune Global Forum konferencián mondta el. Emellett kétségei vannak amiatt, hogy a BTC mögött álló „személy” kiléte nem ismert.

„Nem szeretem a volatilitást, és nem tudjuk, ki áll a bitcoin mögött. Ezért van az, hogy a központi bankok saját digitális pénzeiben viszont nagyon is hiszünk.”

Banga azt is elmondta a hallgatóságnak, hogy a Mastercard jelentős mennyiségű szabadalommal rendelkezik a CBDC-kkel összefüggésben, ez meg is magyarázza, hogy miért is annyira pozitívak a dologgal kapcsolatban.
A bitcoin is szóba került, és az, hogy mint pénznem, lehetőséget biztosíthatna-e a banknélküliek számára, hogy végre bekerüljenek a pénzügyi világ körforgásába.
Banga szerint viszont a BTC nem teljesíti azokat a követelményeket, amelyek szükségesek lennének ehhez a szerepkörhöz.

„Képzeld el, hogy valaki, aki amúgy banki szolgáltatást nem vehetne igénybe, használja a bitcoint. A tárcájába kerülő mennyiség ma két doboz kóla ára, holnap meg húsz dobozé. Ez így nem tud működni.”

Mikor a fiat pénzek teljesen digitalizálódnak majd, segíteni tudnak a határokon átívelő pénzmozgásokban, de az, hogy pénzként szolgáljanak minden ember számára, az egy teljesen más történet.
A 2017-ben tapasztalt kripto-boom során Banga már elmondta, hogy elég homályosnak tartja a kriptók többségét, ráadásul annyit érnek, mint egy rakás szemét.
2018-ban sem vélekedett sokkal barátságosabban, és nem is gondolta akkor sem, hogy ezek a kriptók megérdemelnék a csereeszköz státuszt.
Mindenesetre mostanra a Mastercard álláspontja az lett, hogy az állami kibocsátású pénzeket elismerik. 2019-ben a Libra projekt alapítójaként szerepeltek már, viszont 2019-ben kiléptek a társulásból több más szolgáltatóval együtt, és főleg a transzparencia hiányát jelölték meg indoknak.
A Mastercard viszont magáról a területről nem vonult ki, Banga elmondása alapján „megfontolandó mennyiségű pénzt fektettek állami kibocsátású kriptóba”, hozzátéve, hogy ma az egyik legnagyobb szabadalom-tulajdonosnak számítanak a szektorban.

Idén szeptemberben adtak ki egy teszt-környezetet, amely segítségével a központi és a kereskedelmi bankok közösen végezhetnek kísérleteket az egyes pénzügyi műveletekkel, hogy kitapasztalják a lehetőségeket.
Számos különböző fajta tranzakció kipróbálására van lehetőség, így minden felmerülő felhasználási módot meg lehet nézni közelebbről. Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy melyik bankok kezdték már el a kísérletezést.

Olvastad már? 3 ok, ami miatt korrekciót tapasztalt a bitcoin

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Mémcoin-őrület: Bonk emelkedik, Pepe stabilizálódik– Mi jöhet most?

Prémium Bonk & Pepe A mémcoin-mánia jelei szerint megindult az elforgás: a Bonk árfolyama 6–7%-ot emelkedett, jelenleg körülbelül 0,000018 dolláron forog, amit az ETF körüli felhajtás és...

Az XRP kiemelkedik erejével a kriptopiaci volatilitás közepette

Prémium Ripple (XRP) Az XRP figyelemre méltó erőt mutat a szélesebb kriptovaluta-piaci volatilitás ellenére. Elemzők rámutatnak, hogy mióta áttörte az 0,50 dolláros szintet, az egyik legerősebb és legtisztább...

20 millió dollárt bukott, most három bankot perel egy kriptokárosult

Michael Zidell, aki egy kriptós átverésben 20 millió dollárt veszített, most három bankot is beperelt. Először a Citibankot vette célba, de nemrég újabb kereseteket nyújtott...

Tokenizált részvényekkel újít a Gemini, Apple-től Tesláig minden jöhet

A Gemini komoly újdonsággal rukkolt elő, ami teljesen átalakíthatja a részvénybefektetésről alkotott elképzeléseinket. Mostantól ugyanis tokenizált részvények is elérhetők a platformon, méghozzá a legnagyobb amerikai...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.