A bitcoin esik, a részvények ralira készülhetnek Biden stimulusának bejelentésére

Vajon miért nem növeli a bitcoin árfolyamát a további amerikai gazdaságösztönző intézkedések kilátásba helyezése?
A Bitcoin pénteken is veszteségeket könyvelhetett el annak ellenére, hogy az inflációt fokozó további amerikai ösztönző intézkedések várhatók.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Joe Biden amerikai elnök pénteken teszi közzé első teljes költségvetését, amelyben 6 billió dollárnyi szövetségi kiadást tervez a 2022-es pénzügyi évre, és 8,2 billió dollárt 2021-ig – írja a The New York Times.
A javaslatból látszik, hogy a Biden-kormányzatot továbbra sem tántorítják el a közelmúlt inflációs félelmei, és nem valószínű, hogy egyhamar elzárja a likviditási csapot, miután 2020 márciusa óta már több billió dollárt pumpált a rendszerbe a koronavírus-járvány gazdasági hatásainak ellensúlyozására.
Ez potenciálisan kedvező fejlemény a bitcoin számára, amelyet széles körben digitális aranyként emlegetnek.
A vezető kriptopénz azonban a cikk írásakor 35.800 dollár közelében cserél gazdát, ami 7%-os esést jelent az elmúlt 24 órában.
A csökkenés egy nappal azután következik be, hogy a vevőknek nem sikerült megvetniük a lábukat a 40.000 dolláros határ fölött.
A nagyobb likviditási kilátások azonban felfelé hajtják a részvényeket. Az európai Stoxx 600 indexet 0,43%-os emelkedéssel, 445 pont feletti új rekordmagasságon kereskedik az Investing.com szerint.
Az S&P 500-hoz kötött határidős ügyletek szintén pozitív kilátásokat sejtetnek pénteken, 0,5%-os emelkedéssel.
A Bitcoin kedvezőtlen reakciója a további ösztönző intézkedésekről szóló bejelentésekre zavarba ejtőnek tűnik, tekintve, hogy az elmúlt 12 hónapban 5000 dollárról 60.000 dollár fölé emelkedett.

Eközben folyamatosan nőtt az amerikai 10 éves megtérülési ráta, a kötvénypiac hosszú távú jövedelmezőségét előrejelző mutató.
A kriptopénz a Wall Street nagyágyúitól és több tőzsdén jegyzett vállalattól is megerősítést kapott mint inflációs fedezeti eszköz.
„Személy szerint inkább a bitcoin, mint a kötvény”– mondta a Bridgewater Associates alapítója, Ray Dalio egy egyórás beszélgetés során a CoinDesk tartalomért felelős vezetőjével, Michael J. Caseyvel a hét elején a Consensus 2021 konferencián.
A kriptovaluta-bányászat környezeti hatásaival kapcsolatos növekvő aggodalmak, valamint Kína közelmúltbeli szabályozási bejelentései szintén távol tarthatják a vásárlókat.

„Úgy tűnik, hogy a lakossági kereskedelem lelassul, miközben a szabályozási aggályok és a Kínából származó ESG FUD [félelem, bizonytalanság és kétség] került a középpontba” – mondta Matthew Dibb, a Stack Funds társalapítója. „Sok piaci szereplő fedezi a pozíciókat azon várható hírek fényében, amelyek (esetleg) napvilágra kerülnek.”

Az ESG a „környezeti, társadalmi és vállalatirányítási” kifejezés rövidítése, amely a vállalatok fenntarthatóságára és a társadalomra gyakorolt hatására utal.

A Bitcoin a hónap elején 58.000 dollárról meredeken közel 30.000 dollárra esett, miután a Tesla környezetvédelmi aggályokra hivatkozva felfüggesztette a bitcoinnal történő járművásárlások lehetőségét.

„A környezetvédelmi aggályok idővel egyre nagyobbak lesznek. Ez hosszú távon komoly ellenszelet fog jelenteni a bitcoin számára, és segít leszorítani a dominanciát” tweetelte Alex Kruger kereskedő és elemző.

Emellett az a félelem, hogy a Federal Reserve az infláció ellensúlyozására kamatot emelhet, nyomás alatt tarthatja a kriptopénzt. Ez azért van, mert a kamatemelések felhígítják az olyan értékőrző eszközök vonzerejét, mint amilyen a bitcoin.
A Bloomberg szerint a kamatláb-kereskedők felerősítették azokat a felvetéseket, hogy a Fed jövőre emelni fogja a hitelfelvételi költségeket, sokkal korábban, mint ahogy azt a döntéshozók jelezték.

„A Fed széleskörű gazdaságtámogatása a világjárvány kezdete óta feljebb tolta az eszközárakat, beleértve a részvényeket és a kriptovalutákat is” – mondta Ariel Zetlin-Jones, a Carnegie Mellon University Tepper School of Business közgazdász docense a CoinDesknek egy e-mailben a hónap elején.

„Végső soron ennek a támogatásnak a megszüntetése valószínűleg új ellenszelet fog jelenteni az eszközárak növekedése számára”.

A kamatemelési félelmek felerősödhetnek, ha a személyi fogyasztási kiadások (core PCE) – a Fed által preferált inflációs mérőszám – túlszárnyalja a várakozásokat. Ez a bitcoin mélyebb eséséhez vezethet.

„Technikai szempontból a BTC konszolidációs fázisban van. Arra számítunk, hogy a következő két hétben 30.000-40.000 dollár között fog ingadozni az árfolyam” – mondta Dibb.

(Forrás: Coindesk)

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Elhalasztotta a döntéshozást az SEC a spot XRP-ETF ügyében

Az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyelete elhalasztotta a döntéshozást több kripto-ETF ügyében is. Ezek között van a spot Dogecoin és az XRP-ETF is. Az ügynökség június...

Belépett az amerikai piacra a Worldcoin – komoly növekedés állhat előtte

Prémium Worldcoin (WLD) A Worldcoin árfolyama készen áll arra, hogy megvédje az 1 dolláros támaszt. Egész nap stabilan e szint felett maradt. Bár az eladói nyomás alacsony volt,...

Ez mindent megváltoztathat Solana számára – a befektetők nagy tétet tesznek

Az elmúlt három év során egy jelentős tulajdonos csendben 13 millió dollár értékben vásárolt SOL-t, és a piac kezd felfigyelni erre. A határidős érdeklődés elérte...

Egy aranykereszt alapján komoly növekedés előtt állhat a bitcoin

A bitcoin MVRV-aránya nemrég aranykeresztet alkotott a 365 napos mozgóátlagával. Ez a minta korábban gyakran erős emelkedést jelzett előre. Ugyanakkor az ár épp a fontos ellenállási...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.