A bitcoin és az ether jutalékai ismét az egekben vannak

Mindkét hálózat díjai rekormagasságban tartózkodnak, és egyelőre nem úgy tűnik, hogy megállna az emelkedés.
A bitcoin-tulajdonosoknak jó napjaik vannak mostanában az árfolyam-emelkedések miatt, de ha el szeretnék küldeni valahová a coinokat, már nem annyira őszinte a mosoly.

Jelenleg az elmúlt három év legmagasabb átlagárát értük el, 25,46 dollárba kerül egyetlen tranzakció a BitInfoCharts számai alapján.
A Tesla nagy bejelentése óta gyakorlatilag emelkedő trendet mutatnak a jutalékok. Három nap alatt több, mint 100%-ot növekedtek, hiszen a múlt hétvégén még 11,45 dollár volt az átlag tranzakciós díj.
Persze a helyzet messze nem tragikus. A BTC árfolyama nemrég új rekordot állított be, és a fee még mindig messze van a mindenkori csúcstól. 2017 végére az átlagos küldési díj 55 dollárig nőtt.
Ráadásul sok elemző úgy véli, a tulajdonosok többsége inkább tartja a coinjait. Az egyik Bitcoin fejlesztő, Leon Johnson is úgy véli, ez jelenleg nem akkora nagy probléma:

„Az emberek többsége a hodl híve. Szóval nem érezzük hatalmas gondnak a jutalékok ügyét.”

Johnson azt is elmondta, hogy a Lightning Network és a hasonló második rétegű megoldások jók lennének, de az emberek többsége ezeket nem használja. A népszerűbb tárcák ugyanis nem támogatják ezeket.
Az Arcane kriptós elemzőcég egyik fejlesztője, Torkel Rogstad úgy fogalmazta ezt meg, hogy ha a jutalék mindig olcsó lenne, akkor a hálózat nem is lenne annyira hasznos.

„A tranzakciós díjak mértéke bizonyítja, hogy a felhasználók számára tényleg értéket biztosít a Bitcoin hálózata, akkor is használják, ha drága.”

A jutalékok akkor indulnak meg felfelé, mikor több felhasználó küldene egyszerre sok utalást. Ilyenkor, akinek sürgősebb, hajlandó felárat fizetni a bányászoknak, hogy az ő tranzakcióját vegyék előre.
Az Ethereum, a második legnagyobb kriptopénz ugyanezzel a problémával küzd. Az átlagos utalási díj elérte a 24,24 dollárt, a mindenkori csúcs pedig 25 dollárnál van.
Év elején ez az érték még csak 9 dolláron állt. Kisebb tranzakciók esetén felmerülhet az a jelenség, hogy az utalási díj több, mint maga a küldeni kívánt összeg.

A Consensys egyik fejlesztője, Jordan Lyall azt nyilatkozta, ahogy a Bitcoin esetében, úgy az Ethereumnál is nagyot nőtt az igény.
A defi platformok rengeteg embert tudtak bevonzani, márpedig a defi túlnyomó többsége az Ethereum hálózatán működik.
Számos projekt van, amely második rétegű megoldásként a skálázódást segítené elő, de a jelenlegi számok alapján egyelőre kevesen használják ezeket.

Olvastad már? A dollár gyengesége fűti az altcoinok raliját?

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Legfrissebb bejegyzéseink

4 figyelemre méltó altcoin, amelyek idén nyáron reflektorfénybe kerülhetnek

Vendégbejegyzés Képzeld el, hogy egy szerény összegből néhány hónap alatt komoly vagyont érhetsz el. A kriptovaluták piaca ezen a nyáron olyan lehetőségeket kínálhat, amelyek ezt valóra...

Ausztrália komolyan teszteli a kriptopénzeket

Ausztrália új szintre emeli a pénzügyi kísérletezést. Most épp a digitális valuták világában próbálja megvetni a lábát. Az ország jegybankja, a Reserve Bank of Australia...

A Solana (SOL) árfolyama új lendületet kapott

A Solana (SOL) árfolyama 3%-ot emelkedett az elmúlt 24 órában, így 2025. július 11-én, pénteken körülbelül 164 dolláron kereskedtek vele. Ez a nagy kapitalizációjú altcoin, amelynek...

Átlépte az 500 millió dolláros határt a Ripple új stablecoinja, az RLUSD

Miközben a kriptopiac ismét zöldben pompázik, a Ripple tokenje, az XRP továbbra is nehezen mozdul ki a holtpontról. A háttérben viszont egy új szereplő lopakodik...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.