A Binance bemutatta decentralizált tőzsdéjének terveit

A Binance kriptopénzváltó csütörtökön mutatta be a platform első decentralizált váltóját (DEX).

A világ egyik legnagyobb kriptotőzsdéje még márciusban jelentette be, hogy terveik között szerepel egy új, nyilvános blokklánc elindítása, melynek célja a Binance Chain fejlesztése. Ez egy olyan platform, ahol központi üzemeltető nélkül lehet különböző kriptoeszközökkel kereskedni. Ezen a héten Changpeng Zhao, a vállalat vezérigazgatója először mutatta be a Binance decentralizált váltóját és a Binance Chaint.

„Ma valami nagyon különlegeset osztok meg veletek. Ez lesz a Binance decentralizált váltójának bemutatója, a Binance Chain” – mondta Zhao a közönségnek.

Zhao megjegyezte, hogy fejlesztőcsapata jóval a terv előtt befejezte a munkát. Hozzátette, hogy „azt hittem egy-két hónappal később fog megtörténni, de a csapat hamar kész lett.”

Miközben a bemutató nagy része parancssori kódokból állt, melyekről a Binance Chain egyik fejlesztője beszélt, az előadáson szó volt még az kriptoeszközök kibocsátásáról, jegyzéséről és kereskedéséről a decentralizált váltón.

Zhao hangsúlyozta, hogy a termék még „a fejlesztzés korai fázisában van”. Hozzátette:

„Még egy csomó munka van hátra, mielőtt végső termékről beszélhetnénk. A csapat hevesen dolgozik rajta. Mindazonáltal ez egy nagy mérföldkő a Binance Chain számára.”

Mások sem tétlenkednek

A Binance versenytársai, mint mondjuk a Huobi váltó hasonló projektekről számolt be júniusban. Ők egy nyílt forráskódú blokklánc protokollt szeretnének létrehozni, melynek célja, hogy egy nap önálló decentralizált váltóvá fejlődjön.

És miközben a kriptopiacon már számos decentralizált váltó érhető el, a Alethio adatelemző cég felmérése szerint a legtöbbjük különböző mértékben rendelkeznek beépített központosított eszközökkel.

Tény, hogy a decentralizált tőzsdék biztonsági kivetnivalóira későn figyeltek fel, konkrétan, miután a Waves nevű decentralizált váltót másfél éves béta futása alatt hackertámadás érte.

Forrás: coindesk.com

Legfrissebb bejegyzéseink

Jön a digitális svéd korona, csak nem az államtól, hanem az AllUnity stablecoinjaként

Egy átlagos stockholmi kávézóban 2026-ban már csúnyán néznek rád, ha papírpénzt veszel elő, és a svéd jegybank már nagyon régóta kísérletezik a saját digitális pénzével,...

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.