Gary Gensler szerint a pereskedés hatékony módszer a kriptoipar szabályozására

-

A tőzsdefelügyelet, a SEC elnöke a Fehér Ház Pénzügyi Bizottsága előtt tanúskodott a héten, amely során több képviselő is aggodalmait fejezte ki a kriptoipar terén végzett munkája miatt.

John Rose arról kérdezte Genslert, hogy a SEC miért erőlteti a pereskedést, ha a felügyelet vezetőjének csapatában senki sem számít tapasztaltnak ezen a téren, így meglepő, hogy a kriptoipart mégis ilyen eszközökkel próbálják az irányításuk alatt tartani.


Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


Gensler szerint ez a jó módszer jelenleg.

„A területen számos csaló és spekuláns található, és olyanok, akik meg sem próbálkoznak azzal, hogy megfeleljenek a törvényeknek. Az amerikai polgárokra nagy veszély leselkedik, és nap, mint nap kockázatokkal kell szembenézniük ezeken a platformokon, amelyek sokszor a felhasználóik ellen dolgoznak. Természetesen nem csak pereskedünk, hanem szabályokat is alkotunk. Az egyik a váltók, brókerek kezelésére vonatkozik, és már pár éve használjuk, és vannak más szabályok is, amelyek segítenek meghatározni, hogy mi számít tőzsdének, mi számít letétkezelésnek.”

A képviselők szerint viszont a jelenlegi ügyek inkább politikai célú eljárásoknak tűnnek, nem olyannak, amelyek a jogot és az igazságot akarják érvényesíteni.

Gensler szerint ez természetesen nem igaz, semmiféle politikai céljuk sincsen, és kizárólag az amerikai polgárok védelmével foglalkoznak.

Egy másik képviselő szerint az a tény is kérdéseket vet fel, hogy Gensler korábban a bankszektorban dolgozott, és így megkérdőjelezhetőek a szándékai.

Egyes nézetek szerint a kriptoipar elleni fellépés egyáltalán nem az amerikai lakosság védelme érdekében történik, hanem a digitális eszközök elleni kemény fellépés inkább a bankszektor megőrzését célozza.

Gensler ezeket a vádakat is visszautasította, elmondva, hogy a területet uraló csalás és manipuláció megköveteli, hogy azokat az amerikai befektetőket is képviselje valaki, akik megégették magukat a kriptóval.

Volt képviselő, aki viszont egyáltalán nem volt megelégedve ezzel a válasszal.

„Mr Gensler, az évek óta hangoztatott érvei ellenére én mostanra meg vagyok győződve arról, hogy maga egyáltalán nem egy pártatlan szabályozó. Ehelyett inkább azon dolgozik, hogy a saját maga erejét megnövelje, még akkor is, ha ez az átlag amerikai lehetőségeinek a csökkentésével jár, és ennek az országnak a pénzügyi jövőjét teszi tönkre ezzel.”

Egy másik képviselő azt a nézetet fejtette ki, hogy a kriptopénzek hasonlóak lehetnek a dollárhoz, viszont számos ember szemében egyfajta piramisjátéknak tűnik az egész.


Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.


Gensler viszont elmondta, hogy a kriptopénzek egyáltalán nem így működnek.

„A kriptopénzek nem olyanok, mint a valuták. Most azt mondjuk, hogy nem is teljesítik a követelményeket, hogy bárki pénzként használhassa őket. Egyszer, majd, valamikor talán, de az nem most lesz.”

Olvastad már? A Bitcoin tulajdonosok megújult bizalmat mutatnak

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Solana most először jövedelmezőbb, mint az Ethereum

Az Ethereum versenytársának számító okosszerződés-rendszer, a Solana először előzte meg az Ethereumot nyereségességben. A blokklánc jövedelmezőségét a lánc által létrehozott teljes gazdasági értékként határozzák meg,...

Bikafuttatás pár nap múlva: Melyik kriptót érdemes megvenni a 25-50x-es nyereségért?!

Vendégbejegyzés A kriptopiac hatalmas fellendülés küszöbén áll, és a befektetők éberen keresik a lehetőségeket, hogy jelentősen megsokszorozzák befektetéseiket. Mindenki fejében ott motoszkál a kérdés, hogy mely kriptovaluták...

A Dogecoin alapítója csalódott a ChatGPT-4o-ban, Íme, hogy miért

Billy Markus, aki 2013-ban Jackson Palmerrel együtt létrehozta az eredeti mém jellegű Dogecoin kriptopénzt, "Shibetoshi Nakamoto" álnéven aktív X felület felhasználóként tevékenykedik. Számos témát kommentál a...

Hivatalosan is megnyitotta a kapuit az OKX tőzsde Ausztráliában

Az OKX tavaly augusztusban nyitott irodát Sidneyben, most pedig elindították a helyi platformjukat. A keddre bejelentett indulás spot kereskedést tesz lehetővé minden ausztráliai felhasználó számára, míg...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!