A japánok 70%-a tart a mesterséges intelligenciától

A mesterséges intelligenciát használó chatbotok nem számítanak újdonságnak, de az utóbbi időben robbanásszerűen megnőtt a száma azoknak a területeknek, ahol bevezetésre kerültek.

Egy Japánban végzett felmérésből az derül ki, hogy a helyi lakosság 69,4%-a komolyan aggódik a technológia széles körű elterjedése miatt.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A Kyodo News híradásaiból az derül ki, hogy a japánok egy friss felmérés szerint a jelenleginél sokkal szigorúbb szabályozást szeretnének a chatbotok esetén.

A felmérés széles körben ölelt fel kérdéseket, a covidhoz kapcsolódóan is, valamint az állam működésével kapcsolatban.

A mesterséges intelligencia kérdésköre azért merült fel, mivel az állami tisztviselők a nyilvánosság előtt is elismerték, hogy támogatják a ChatGPT mögötti fejlesztőcéget, az OpenAI-t.

Április 10-én a japán kormányfő, Hirokazu Matsuno úgy nyilatkozott, hogy a kormány keresi a lehetőségét, hogy a rendszerébe beintegrálja a mesterséges intelligenciát.

Elmondása szerint viszont ez kizárólag akkor történik majd meg, ha a kiberbiztonsági szakértők által felvetett aggályokat megoldják, és a magánszféra védelmét is biztosítani tudják.

Japán az utóbbi időben a korábbinál lényegesen barátibb hozzáállást tanúsít a kriptoiparhoz és a web3-hoz, az onnan érkező innovációkhoz.

Az ország saját web3-as munkacsoportot is létrehozott, akik a terveiket, és az iparág növekedését célzó elképzeléseiket is megosztották április elején.

A kormányok világszerte egyre jobban odafigyelnek a mesterséges intelligencia szabályozására, és arra, hogy milyen hatással járhat a társadalomra. Olaszországban például betiltották a ChatGPT használatát.

A helyi hivatalnokok elmondták, hogy ha a különböző aggodalmakat le tudják oszlatni, és nagyobb lesz az átláthatóság, akkor a későbbiekben fel tudják oldani a tiltást.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Németországban vizsgálatot indítottak, hogy a ChatGPT mennyire fér össze a GDPR szabályzattal, és az EU-ban már készül a mesterséges intelligenciát szabályozó törvénycsomag, amely precedens-értékű lenne a tagállamok számára.

A kínai hatóságok bejelentették, hogy a mesterséges intelligenciával foglalkozó vállalatok, és a technológia maga szigorú biztonsági felügyeletet fog kapni, olyan ütemben folyik a fejlesztés a területen.

zeta

Olvastad már? Az OKX listázza Pepe mémcoin-t, kereskedési őrület következik?

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Botrányos részleteket osztott meg egy FTX-es vádalkuról a volt társigazgató felesége

Michelle Bond, az FTX Digital Markets volt társigazgatójának, Ryan Salame-nak a felesége, a vádemelés ejtését kéri. Indoka, hogy szerinte az amerikai ügyészek félrevezették a férjét...

A BlackRock több mint 5 milliárd dollárnyi bitcoinos részvényt birtokol – ebből 4,23 milliárd dollár a Strategy-ben, a legfrissebb jelentés szerint

A 2025 első negyedévére vonatkozó frissen közzétett 13F jelentésében a BlackRock megerősítette, amit sokan már sejtettek a kriptovilágban: az intézményi bizalom a Bitcoin iránt robbanásszerűen...

Ez az AI-mémcoin akár le is taszíthatja a DOGE-t 2025-re – vezető elemzők hatalmas emelkedést jósolnak

Vendégbejegyzés A szokatlan, viccesnek tűnő coinok mára kulcsszereplőkké váltak a kriptovilágban. Ezek a rendhagyó eszközök komoly profitot termelnek, miközben a piac emelkedő pályán halad. Bár egyesek...

Áttörte a bitcoin a 100 ezer dollárt, jöhetnek az altcoinok?

A bitcoin 100.000 dollár felé száguld, miközben a kriptopiac egyre forróbb. A Fed jelzései és Trump kereskedelmi megállapodásra utaló szavai is hajtják az árfolyamot. Az...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.