A Bitfinex tagadja, hogy fizetőképtelen lenne, vagy banki problémákkal küzdene

-

A Bitfinex vezető kriptováltó reagált a közelmúltban felmerült online pletykákra, miszerint „fizetőképtelen” lenne, vagy banki problémákkal állna szemben – olvasható egy október 7-i hivatalos blogbejegyzésben.

A Bitfinex cáfolat azokra a múlt heti híresztelésekre érkezett válaszul, amelyek szerint a váltó banki partnere, a Puerto Ricó-i Nemzetközi Bank vásárlót keres, és már elvesztette két kliensét, a Bitfinexet és annak leányvállalatát, a Tethert.

A két vállalat vezérigazgatója egyébként ugyanaz a személy, Jan Ludovicus van der Velde. Ráadásul online bloggerek állítása szerint a Bitfinex maga is fizetésképtelen volt, a fiat kifizetések feldolgozásának ellenőrizetlen jelentéseire hivatkozva.

A váltó mai kijelentésében az áll, hogy „a Bitfinex nem fizetőképtelen, hiába jelennek meg folyamatosan ezt bizonygató cikkek a Medium felületén, a valóságot nem képesek megváltoztatni.”

Amiért nem sikerült vádlóiknak igazolni állításaikat, a Bitfinex három linket tett közzé egy-egy fiókhoz, melyek „a Bitfinex kriptovaluta tőkéjének csak egy kis részét jelentik” hozzátéve, hogy ezek nem kerülnek átváltásra fiat formába: Bitcoin tárca 1, Ethereum tárca 1, EOS tárca 1.

Az első link alatt látható, hogy a tőzsde ezen a tárcáján 148.467,26 BTC-t tart, – amely 2018 szeptember 9-én még 226.000 BTC volt – a cikk írásakor ez 978.758.494 dollárt jelent.

A második azt mutatja, hogy nagyjából 382.071.909 dollár értékű Ethereummal, míg a harmadik hivatkozás szerint 203.406.110 dollár értékű EOS-al rendelkeznek.

A tőzsde által közzétett információk azért is figyelemreméltóak, mert a Tether (USDT) stablecoin háttér-története is igen ellentmondásos: hiányos a dollár tartalékok átláthatósága. A váltó 2018 januárjában megszüntette a kapcsolatot külsős könyvvizsgálójával, csupán egy júniusi nem hivatalos könyvvizsgálat bizonyítja azt, hogy az érme mögött valóban, 1:1 arányban található dollár fedezet.

A Bitfinex tegnap azt írta, hogy „ismét csupán csak fikciókra épülő lejáratókampánnyal van dolgunk” és hozzátette, hogy mind a FIAT, mind a kriptovaluta kifizetések rendben működnek, akár euróban, japán jenben, fontban vagy amerikai dollárban is.

Azt azonban elismerték, hogy bizonyos komplikációk tényleg felmerültek a fiat tranzakciók területén, ahogy „ez jelenleg a legtöbb kriptovalutával foglalkozó szervezet esetében is így történt”.

A Noble Bank beszámolója alapján többen arra a következtetésre jutottak, hogy a Bitfinex bankolási szolgáltatásait az HSBC-hez helyezte át, egy privát fiókon („Global Trading Solutions”) keresztül intézve az egyes tranzakciókat.

A tőzsde nem reagált ezekre a híresztelésekre, bár azt állítja, hogy a Noble-hez köthető események „nincsenek hatással” a Bitfinex működésére, fizetőképességére, megbízhatóságára.

A Bitfinex jelenleg a 12. legnagyobb kriptovaluta váltó a világon a napi forgalmat figyelembe véve, a cikk írása előtti 24 órában generált 169,5 millió dolláros forgalmával.

Amint azt korábban már megírtuk, a Bitfinex problémás banki kapcsolatainak története 2017 áprilisára nyúlik vissza, amikor is az US Wells Fargo & co. állítólag megtagadta a további távoli banki együttműködést a vállalattal, amelynek hatására a Bitfinex panaszt is emelt ellenük.

Mind a tőzsde, mind a Tether idézést kapott az USA szabályozó szerveitől 2017 decemberében, ismeretlen okok miatt. Bitfinex’d, a kritikus és kriptoblogger már többször is kifejezte aggodalmát a tőzsde bankrendszerének átláthatatlanságával kapcsolatban.

Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Twitteren. Legyen szép napod!

Ha tetszenek a posztok és az oldalam szeretnéd támogatni a munkámat, akkor itt megteheted:

BTC: 37Vhz41ZecsMqmDkCntAmY8JUsu6Jp32DC

LTC: MGfcUc7YSHLbYuoEEaoFvhZBLRW1KuSnRE

ETH: 0x7A653baD688C5c09C2D8A4A1eb39C1505e48CaCd

KÖSZÖNÖM!

Legfrissebb bejegyzéseink

Újabb kódhibát találtak egy defi protokollban, de most negyedmillió dolláros jutalom járt érte

Egy kiberbiztonsági szakértőt 250.000 dolláros jutalmat kapott egy olyan defi sérülékenység felderítéséért, amelynek révén a hackerek a múltban milliókat lophattak el a különböző kriptovaluta protokollokból. Manipulálható...

Polkadot (DOT) technikai elemzés 05.02.

Prémium Polkadot (DOT) A legjobban teljesítők között a Polkadot ígéretes fellendülési lehetőséget mutat, mivel leküzdi a kínálati hullámot. A Polkadot (DOT) árfolyama a bikás fordulat lehetőségével lassan lendületet...

Lengyelországban terjeszkedik a Dél-afrikai VALR tőzsde

A VALR, Dél-Afrika legnagyobb kriptotőzsdéje hamarosan Lengyelországban is kínálni fogja kriptovaluta szolgáltatásait, és aktívan keresi a lehetőségeket más joghatóságokban is szerte a világon. A Reutersnek adott...

Vége a Bitcoin 7 hónapos „eufóriájának”?

A Bitcoin (BTC) Net Unrealized Profit & Loss (NUPL) mérőszáma azt mutatja, hogy a coin piaca továbbra is az eufória fázisában van, a befektetők körében...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!