A tőzsdék a bitcoint használják szívesebben házon belül

A Glassnode egyik friss jelentéséből kiderül, hogy a tőzsdék a saját tranzakciókhoz szinte sosem használják az Ethereumot,inkább a Bitcoint elsősorban.

Egy kriptotőzsde esetében a bevétel számos forrásból érkezhet, a kereskedési vagy a fiat váltási jutalékból, és egyéb díjakból is, de a legnagyobb részt a különböző tranzakciós díjak jelentik.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Sok különböző tranzakció van, és így sok különböző típusú díjjal kell számolni a felhasználóknak.

Ha pedig ezeknek a díjaknak a jellegzetességeit megvizsgáljuk, hamar kiderül, hogy a tőzsdék a saját belső tranzakcióikhoz a bitcoint használják a legtöbbször, az Ethereumra pedig szinte soha sem esik a választás.

A különböző díjak alakulása, és az ebben felismerhető trendek érdeklődésre számot tartható képet mutatnak, amelyekből látható, hogy az egyes tőzsdék mekkora bevételhez jutottak a különböző jutalékokból. 2017 végén, az előző ciklus 20000 dolláros rekordárfolyama esetén a díjak mértékében is egy meredek felugrást tapasztalhatunk.

Egy ilyen felugrás 2021 áprilisában is feltűnt, ahogy a BTC árfolyama megközelítette a 65 ezer dollárt, de ez jelentősen kisebb tüskeként jelenik meg, mint a 2017-es.

A 2021 novemberi csúcs, a 69 ezer dolláros árfolyam elérése furcsa módon szinte semmilyen kiugrás sem tapasztalható.

Ez arra utal, hogy az áprilisi csúcshoz hasonlítva ekkor lényegesen kisebb tőzsdei aktivitás mellett lett új rekord.

2021 áprilisa óta a Bitcoin hálózati díjai jelentős mértékben csökkentek, és ez azóta is így van.

A tőzsdei jutalékok

Egy beszédes mérőszám az úgynevezett Exchange Fee Dominance, amely a nevéből is kikövetkeztethető módon azt mutatja meg nekünk, hogy a tranzakciós díjakon belül mekkora arányt képviselnek a láncon végzett közvetlen utalások díjai.

Ezek az utalások ráadásul több típusba sorolhatók. Lehetnek letét-befizetési díjak, ekkor a tőzsde címe, mint fogadó szerepel.

Lehetnek kiutalási díjak, ahol a tőzsde címe a küldő fél. A házon belüli utalások esetén a küldő és a fogadó cím is a tőzsdéhez tartozik, vagy lehet tőzsdék közötti is, amikor a két cím két különböző tőzsdé.

A jelen állás szerint a tőzsdék bitcoinból származó bevételének a 36%-a kifejezetten a tranzakciós díjakból jön.

Ebből pedig a legnagyobb részt, 21%-ot a befizetési díjak teszik ki.

Az Ethereum esetén ugyanez a mérőszám teljesen más képet fest. A tőzsdék bevételeiből az ETH esetén mindössze 5% érkezik a tranzakciós díjakból, és ez is főleg kiutalási díjakat jelent.

A tranzakciók közül a legnagyobb részt a kiutalások képviselik, ez pedig már 2017 júliusa óta így van.

Mivel szinte nem mérhető a házon belüli utalásokért fizetett díj, arra lehet következtetni, hogy a tőzsdék a saját utalásaikhoz szinte sosem választják az Ethereumot.

Olvastad már? A Fiat saját virtuális autószalont nyit

Forrás: cryptoslate.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Ez mindent megváltoztathat Solana számára – a befektetők nagy tétet tesznek

Az elmúlt három év során egy jelentős tulajdonos csendben 13 millió dollár értékben vásárolt SOL-t, és a piac kezd felfigyelni erre. A határidős érdeklődés elérte...

Egy aranykereszt alapján komoly növekedés előtt állhat a bitcoin

A bitcoin MVRV-aránya nemrég aranykeresztet alkotott a 365 napos mozgóátlagával. Ez a minta korábban gyakran erős emelkedést jelzett előre. Ugyanakkor az ár épp a fontos ellenállási...

Új blokkláncon indít NFT-platformot a FIFA

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) új blokklánchálózatot indít NFT-gyűjteményei támogatására – jelentette be a szervezet április 30-án. A FIFA elindítja saját „FIFA Blockchain” rendszerét, amely kompatibilis az...

Bitcoin: 100.000 dolláros céllal indulhat újra a bikapiac?

Egy fontos Bitcoin-mutató, amely pontosan jelezte a 2022-es piaci mélypontot, ismét vételi jelzést adott. Ez arra utal, hogy a kriptovaluta újabb emelkedő szakaszba léphet. A Macro...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.