Orosz miniszterelnök: jól tudjuk, hogy több 10 millió fiatal kriptózik

Az oroszok állítólag mintegy 130 milliárd dollárnyi kriptopénzzel rendelkeznek, de a kormány továbbra sem fogadta el a kriptotörvényt.

Az orosz miniszterelnök kijelentette, hogy az oroszok kriptovaluta-állománya dollármilliárdokat ér, de a kormány még nem fogadta el az iparág szabályozási keretét.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Az oroszok együttesen több mint 10 billió rubelt (130 milliárd dollár) tartanak kriptopénzekben, például Bitcoinban (BTC) – állította Mihail Misusztyin orosz miniszterelnök az orosz kormány csütörtöki éves jelentésében.

A miniszterelnök nem említette a számadat forrását, megjegyezve, hogy az összeg „különböző becsléseken” alapul, kijelentve:

„Jól tudjuk, hogy több mint 10 millió fiatal nyitott eddig kriptotárcát, amelyen jelentős összegeket utaltak át, ami meghaladja a 10 billió rubelt”.

Ha igaz, akkor a Misusztyin által idézett legfrissebb becslések az orosz kriptobirtoklásról elég közel vannak Oroszország aranykészletéhez, amely a hírek szerint 240 milliárd dollárt tett ki 2022 márciusának végén.

A Fehér Ház becslései szerint Oroszország aranykészletei az ország központi bankja teljes tartalékának mintegy 20%-át alkotja.

Az orosz kormány legfrissebb számai hónapokkal azután érkeztek, hogy a Bank of Russia tavaly bejelentette, miszerint a helyi kriptobirtokok méretének felmérését tervezi.

A központi bank becslései szerint Oroszország éves kriptotranzakcióinak értéke körülbelül 5 milliárd dollárra tehető. Az év elején egyes források az oroszországi kriptobirtokok teljes összegét is 214 milliárd dollárra becsülték.

Annak ellenére, hogy az oroszok egyre nagyobb mértékben fektetnek be a kriptopénzekbe, az orosz kormány kissé lassan fogadott el egyértelmű szabályokat a növekvő kriptopénzpiac szabályozására, mivel a különböző kormányzati struktúrák nem tudtak konszenzusra jutni az iparág szabályozásának módjáról.

Pénteken az orosz pénzügyminisztérium benyújtotta az orosz kriptotörvény egy újabb változatát a kormányhoz, miután a dokumentumot más minisztériumok és szabályozók észrevételeinek megfelelően módosította.

Ahogy arról korábban a mi is többször beszámoltunk, az orosz központi bank volt az egyik legnagyobb helyi szkeptikusa a kriptónak: Elvira Nabiullina, a Bank of Russia kormányzója az év elején a Bitcoin betiltását sürgette az állam részéről.

Miközben Oroszország a világ legtöbb szankcióval sújtott országává vált, számos globális tisztviselő aggodalmát fejezte ki az egyre növekvő narratívával kapcsolatban, miszerint Oroszország a kriptót a szankciók kijátszására használhatja.

A hét elején a Bank of Russia első kormányzóhelyettese, Kszenia Judaeva állítólag azzal érvelt, hogy a szankciók kriptóval történő kijátszása Oroszországban „gyakorlatilag lehetetlen”, különösen a nagy tranzakciók esetében.

A központi bank korábban állítólag megismételte, hogy a Bitcoinhoz hasonló kriptovaluták „valójában egy pénzügyi piramisjáték”-nak tekinthetők.

A kriptopénzipar néhány jelentős vezetője biztos abban, hogy a kriptó nem használható az oroszok számára a szankciók kijátszásának eszközeként.

Changpeng Zhao, a Binance, a világ legnagyobb kereskedési volumenű kriptotőzsdéjének alapítója és vezérigazgatója szerdán kijelentette, hogy az oroszok nem igazán használhatják a kriptopénzeket a szankciók elkerülésére. Ez azért van, mert a kriptotranzakciók nem anonimak – jelentette ki:

„A legtöbb tranzakciónak valóban egy központi tőzsdén kell keresztülmennie, bármilyen nagy értéke is legyen, mert a decentralizált tőzsdéknek még nincs elég likviditásuk. […] Tehát az egy tévhit, hogy a Bitcoin anonim. A Bitcoin anonimitási funkciója nagyon-nagyon gyenge.”

Olvastad már? Pontatlan a BTC historikus ár-előrejelzése

 

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Dogecoin kereskedési elemzés: Bálnák és spot kereskedők lépései

A Dogecoin teljesítménye az elmúlt 24 órában semleges maradt. Mindössze minimális, 0,17%-os emelkedést ért el. Ez a trend hosszabb időszakokban is megmaradt. A DOGE heti szinten...

A Virtual Protocol árfolyamának látványos növekedése és a kereskedési volumen kihívásai

Prémium A Virtual Protocol natív érméje, a VIRTUAL coin jelenleg 1,71 dolláron forog. Piaci kapitalizációja 1,13 milliárd dollár, napi forgalma pedig 652,85 millió dollár. Az árfolyam...

5 altcoin, amit érdemes figyelni májusban – az ONDO, HYPE, SEI, TAO és XYZVerse vezethetik az altcoin szezont

Vendégbejegyzés Májusban olyan ígéretes altcoinok jelennek meg, amelyek jelentős hatással lehetnek a kriptopiacra. Az ONDO, HYPE, SEI, TAO és XYZVerse tokenek egyre nagyobb figyelmet kapnak innovatív technológiáikkal...

A Sonic árfolyama erőteljes emelkedést indított – jöhet az áttörés?

Prémium Sonic A Sonic árfolyama jelentős felfelé ívelést mutatott, miután néhány hónapos csökkenő trendet követően kitört egy régóta fennálló csökkenő csatornából. Az árfolyam jelenleg 0,55 dollár körül...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.