Egy holland tisztviselő a Bitcoin teljes betiltására szólít fel

Hollandiának be kell tiltania a Bitcoin bányászatát, kereskedelmét és tartását, mivel a Bitcoin nem felel meg a pénz három funkciójának egyikének sem, és a bűnözők számára is hasznos – érvelt egy holland tisztviselő.
Miközben Salvador elfogadja a Bitcoint törvényes fizetőeszközként, egy holland tisztviselő elítélte a kriptopénzt, és sürgős, általános betiltást követelt.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Pieter Hasekamp, a Gazdasági és Klímapolitikai Minisztérium alá tartozó Holland Gazdasági Elemzési Iroda igazgatója „Hollandiának be kell tiltania a bitcoint” címmel tett közzé egy esszét.
Az esszé címével összhangban Hasekamp széles listát sorol fel azokról az okokról, amelyek miatt a holland kormánynak azonnali teljes tilalmat kell bevezetnie a Bitcoin bányászata, kereskedelme és birtoklása ellen.
A tisztviselő szerint ez az árfolyam zuhanását okozhatja, mivel a Bitcoin „nem rendelkezik belső értékkel, és csak azért értékes, mert mások elfogadhatják”.
Ezzel kapcsolatban egy általános kriptoellenes narratívát idézett, azzal érvelve, hogy bármelyik kriptopénz nem képes betölteni a pénz három funkciójának egyikét sem – ilyen a számlaegység, a fizetőeszköz és az értékmegőrző.
Más gyakori bitcoinellenes érveket is idézett, például a biztonsági aggályokat, a csalás és az átverések kockázatát, és azzal érvelt, hogy a kriptó hasznos eszköz a bűnelkövetők számára.
Hasekamp szerint Hollandia lemaradt azokhoz az országokhoz képest, amelyek az elmúlt években „a kriptohájp megfékezésére” törekedtek.

„A holland szabályozók megpróbálták szigorítani a kereskedési platformok felügyeletét, de nem sok sikerrel. A Központi Tervezési Hivatal 2018-ban rámutatott a kriptokereskedés kockázataira, de arra a következtetésre jutott, hogy szigorúbb szabályozásra még nincs szükség” – írta a tisztviselő.

Esszéjében Hasekamp külön figyelmet szentelt a Gresham-törvénynek, egy monetáris elvnek, amely szerint a túlértékelt valuta, vagyis a „rossz pénz” hajlamos arra, hogy a törvényesen alulértékelt valutát, vagyis a „jó pénzt” kiszorítsa a forgalomból.

A Bitcoint „rossz pénznek” nevezve Hasekamp kiemelte, hogy Gresham törvénye a Bitcoin esetében éppen ellenkezőleg működhet:

„A kriptovaluták a „rossz pénz” minden jellemzőjét mutatják: tisztázatlan eredet, bizonytalan értékelés, kétes kereskedési gyakorlatok. […] Gresham törvénye visszatér? Nem, épp ellenkezőleg. A kriptovalutákat nem használják rendszeres fizetési tranzakciókban. […] A rossz pénz eltűnik a forgalomból, mert senki sem akarja többé elfogadni.”

Olvastad már? JPMorgan a medve piac jeleként mutatott a határidős piac gyengeségére

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Ausztrália új digitálisvaluta-kísérlete: stablecoinok és tokenizált eszközök a középpontban

Ausztrália központi bankja csütörtökön közölte, hogy új szakaszba lép a digitális valuták vizsgálatában. Elindít egy kísérletet, amely azt vizsgálja, hogyan segítheti a digitális pénz és...

Vádak és csalások: John Deaton pert indít a Linqto ellen

A népszerű XRP-ügyvéd, John Deaton csoportos keresetet nyújtott be William Sarris ellen. A Linqto alapítóját és volt vezérigazgatóját csalással vádolja. A július 9-én benyújtott kereset szerint...

Nem a Microsoft és nem is az Apple a világ legnagyobb tőzsdei vállalata

A kaliforniai székhelyű chipgyártó, az Nvidia (Nasdaq: NVDA) szerdán történelmet írt. Ő lett az első vállalat, amelynek piaci értéke elérte a 4 billió dollárt. Az...

Fél óra alatt közel egymillió NFT-t adott el Snoop Dogg

Az amerikai rapper, Snoop Dogg szerdán 30 perc alatt eladott közel egymillió non-fungible tokent (NFT) a Telegramon. Ezzel látszólag cáfolta azt a nézetet, hogy az NFT-ipar...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.