A Bitcoin dominanciája új csúcson – altcoinok gyengülnek

A Blockstream társalapítója és vezérigazgatója, Adam Back arra szólította fel az altcoin-befektetőket, hogy helyezzék át pozícióikat olyan részvényekbe, amelyek kriptopénz-tartalékokat kezelnek, miután a Bitcoin (BTC) dominanciája új cikluscsúcsra emelkedett.

Kiemelte: ideje áttérni a BTC-re fókuszáló cégekre, mert szerinte a „treasury season” felváltotta az eddigi „alt season”-t.

„A TSRY SZN az új ALT SZN a spekulánsoknak. Ideje eladni az altokat BTC-ért vagy BTC-vel rendelkező cégek részvényeiért.”

bitcoin
Forrás: X

Hozzátette:

„Igen, de arra biztattam őket, hogy keressenek kiutat az altcoinokból. Talán visszaszerezhetik veszteségeiket, ha BTC-re váltanak, például olyan cégeken keresztül, amelyek Bitcoin-tartalékokat halmoznak fel.”

A Bitcoin dominanciája új cikluscsúcson – 66% fölött

Ez már a második figyelmeztetés Adam Back részéről az altcoinokkal kapcsolatban.

Múlt héten arra hívta fel a figyelmet, hogy a Cardano 100 millió ADA átcsoportosítása BTC-be komoly intő jel lehet mindazok számára, akik túlságosan nagy altcoin-kitettséggel rendelkeznek.

Érvelését konkrét adatokkal is alátámasztotta. Például: az év eleje óta a Solana [SOL] treasury stratégiát követő DeFi Development Corporation részvénye (DFDV) 2800%-os emelkedést produkált.

Ez meghaladta minden más vezető kriptoeszköz és treasury cég teljesítményét 2025 első félévében.

Ugyanezen időszakban a japán Metaplanet (MTPLF) részvénye 452%-os hozamot mutatott. Az első altcoin, amely legalább említésre méltó növekedést ért el, a Hyperliquid volt 34%-kal.

A MicroStrategy (MSTR) 23%-os éves növekedést mutatott, míg maga a Bitcoin 8%-kal emelkedett.

Ezzel szemben a Solana (SOL) és az Ethereum (ETH) rendre 23% és 32%-os csökkenést könyvelhetett el.

Forrás: Kriptoeszközök és treasury cégek teljesítménye – TradingView

Ezen rövid időszak alatt tehát egyedül a HYPE mutatott kiemelkedő hozamot, de még így is elmaradt a DFDV és a Metaplanet részvényeinek három- vagy négyszámjegyű növekedésétől.

Adam Back véleményét tovább erősítette, hogy a Bitcoin piaci dominanciája új cikluscsúcsot ért el a hétvégén.

A vasárnapi eladási hullám során a BTC dominanciája 65,95%-ra ugrott, ami 6%-os növekedést jelent a májusi mélyponthoz (61%) képest.

Egyszerűbben: a Bitcoin piaci súlya május közepe óta erősödött az altcoinok rovására, ami egy újabb gyengülési hullámot indított el az alternatív eszközök körében.

Forrás: Bitcoin dominancia – TradingView

Eközben az Altcoin Season Index értéke 12-re csökkent, ami kétéves mélypontot jelent – jegyezte meg Michael van de Poppe piaci elemző.

Ez is alátámasztja azt a tényt, hogy az altcoinok jelentősen alulteljesítettek a BTC-hez képest, még ha néhány kivétel, mint például a HYPE, pozitív eredményeket is produkált.

Összefoglalva: a kripto treasury részvények messze túlteljesítették az alapul szolgáló eszközöket, például a BTC-t vagy a SOL-t.

Éppen ezért érdemes lehet figyelemmel kísérni ezeket, a HYPE-hez hasonló ellenálló projektekkel együtt.

Olvastad már? A Bitcoin iránti intézményi kereslet továbbra is erős


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.