8 hónapos csúcson a bitcointőzsdékről történtő kiutalások száma

A bitcointuladjonosok úgy tűnik, hogy szívesen ragaszkodnak kriptopénzükhöz, ugyanis a tőzsdékről történő kiutalások száma ismét meghaladta a beutalások mértékét.

Hetek óta csökken a tőzsdék vagyona

A Glassnode elemzése szerint a tőzsdék likviditása február óta csökkenőben van. Az elmúlt napok során a magántárcákra történő utalások száma felgyorsult.

Bitcoin vásárlás, eladás gyorsan, kényelmesen, egyszerűen, biztonságosan. Válts kriptovalutát, mint például az Ether, Litecoin, Bitcoin Cash. Kattints a részletekért!

A váltók ügyfelei több mint 20 000 bitcoint utaltak ki az elmúlt 5 nap során.


Ezzel egy több hónapja tartó tendencia fordult meg, amely során több tőke áramlott a tőzsdékre. Ezek azonban még így is több mint 2,3 millió bitcoin fellett uralkodnak.
Ez több mint a duplája a 2018 januári értéknek, amikor a csúcson volt az árfolyam.

A piac felfordulása lehet az oka

A globális piacokon teljes káosz uralkodik a koronavírus miatt, így az emberek a menedékvaluták felé veszik az irányt. A korai eladások után a befektetők jobban érdeklődnek a nemesfémek iránt.
Az arany árfolyama nagyot ugrott az elmúlt napokban, egyetlen nap alatt 6 százalékot emelkedett értéke. A bitcoin hasonlóképpen visszapattant a korábbi nagy korrekcióból.
Egy ilyen környezetben nem meglepő, hogy a kriptotulajdonosok a tőzsdék helyett jobban bíznak saját tárcáikban.
A személyes kulcsok birtoklása a bitcoin biztonságának alapköve, így bölcs döntés a befektetők számára, hogy nem a tőzsdéken tárolják vagyonukat.
Ez különösen igaz azokra akik nem kereskednek, hanem hosszú távban gondolkodnak.


Egyéb okok is lehetnek a fokozott kiutalások mögött. A tőzsdék egyre szigorúbb ügyfél-azonosítási szabályokat hoznak, amelyek nem tetszenek a kriptotámogatóknak.
A kormányok és törvényhozók fokozott érdeklődése miatt jó döntés átvenni pénzügyeink fölött az uralmat, ha szeretnénk megtartani a bitcoin anonimitását.
Fontos megjegyezni, hogy a fokozott kiutalások mértéke azt jelzi, hogy egyre nő a bizalom a bitcoin és egyéb blokklánceszközök hosszú távú értékében.
A saját tárcákra történő utalásokkal a kriptotulajdonosok hosszabb távra terveznek. Az is elképzelhető, hogy a fiat pénzek elértéktelenedésével számolnak a befektetők és erre szeretnének felkészülni.
Minden befektetőnek be kell szereznie egy biztonságos, személyes tárcát, amelynek minden adatát egy biztonságos helyen tárolja.
A szakértők szerint a hardvertárcák jelentik a legjobb megoldást, de több mobil- és asztali alkalmazás is elérhető erre a célra. Emellett a tőzsdékről való kiutalásokkal is érdemes vigyázni.

Olvastad már? Az X-Y generáció fogja megváltoztatni a bitcoint

Forrás: bitcoinist.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Base blokklánc éppen frissítésre készült, de helyette a leállás jött

A kriptóban kevés dolog izzaszt meg jobban egy fejlesztőcsapatot, mint amikor a hálózat hirtelen, látszólag minden ok nélkül megáll, és nem jönnek az új blokkok....

MiCA sokk: mégis leáll a Binance az európai felhasználók számára

A világ legnagyobb kriptotőzsdéje, a Binance az elmúlt napokban kénytelen volt szembesülni azzal, hogy az Európai Unió MiCA-szabályozása nemcsak a kis halakat szűri ki, hanem...

54 alkalmazottat küldött el az Ethereum Foundation, bajban van a projekt?

A kriptóban mindig is megvolt az az illúzió, hogy a legnagyobb ökoszisztémák, mint az Ethereum, központjaiban végtelen pénz van, és ezek az alapítványok sosem szorulnak...

Kriptós GTA 6 csalás terjed a gamerek között

A legprofibb csalók pontosan tudják, hogy az embereket már nehéz a klasszikus sémákkal behúzni. Ehelyett fognak egy olyan témát, ami körül globális hisztéria van, és...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.