7 évre ítéltek egy ausztrál alapkezelőt, 54 millió dollárt lopott el a befektetőktől

Egy alapkezelőt több mint hét év börtönbüntetésre ítéltek egy Ponzi-rendszer működtetéséért, amellyel 54 millió dollárt csalt ki a befektetőktől.
Stefan He Qint, két kriptopénzfedezeti alap alapítóját több mint hét év börtönbüntetésre ítélték, miután az amerikai hatóságok megállapították, hogy 54 millió dollárt csalt ki a befektetőktől,

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Az amerikai igazságügyi minisztérium (DoJ) szeptember 15-i közleménye szerint Valerie Caproni amerikai kerületi bíró 90 hónapos büntetést szabott ki Qinre, amiért 54 millió dollárt csalt ki a befektetőitől.
A 24 éves ausztrál 2017 és 2020 között két kriptopénzbefektetési alapot birtokolt és működtetett – a Virgil Sigma és a VQR alapokat, amelyek közül az utóbbit 2020 februárjában alapították.
Annak ellenére, hogy a Virgil Sigma azt állította, hogy az ügyfelek vagyonát kriptopénz-arbitrázs stratégiákba fekteti, a DoJ megállapította, hogy Qin 2017 óta sikkasztott befektetői tőkét az alapból személyes kiadásokra, többek között élelmiszerre, albérletre és magánbefektetésekre.
Annak érdekében, hogy ne keltsen gyanút a befektetői körében, Qin hamis számlakivonatokat és hamis adóügyi dokumentumokat készített, azt állítva, hogy a cég 2016 augusztusától kezdve minden egyes hónapban nyereséges volt, kivéve 2017 márciusát.

Miután rendszeresen hazudott az ügyfeleinek a „befektetési tőkéjük értékét, helyét és állapotát” illetően – a Sigma 90 millió dolláros vagyonra hivatkozott annak ellenére, hogy Qin „szinte az összes befektetői tőkét eloszlatta” –, Qin arra törekedett, hogy a VQR-től eszközöket lopjon el, hogy a Sigma befektetőinek visszavásárlási kéréseit kifizesse.
2020 decemberében Qin utasította a VQR vezető kereskedőjét, hogy számolja fel az alap összes pozícióját, és utalja át a pénzeszközöket az ausztrálnak.
Annak ellenére, hogy a vezető kereskedő figyelmeztette, hogy a lépés veszteséget okozna a VQR befektetőinek, a VQR pozícióit felszámolta, és a pénzeszközöket Qinnek továbbította.
2021. február 4-én Qin bűnösnek vallotta magát egyrendbeli értékpapírcsalás vádjában. A DoJ legutóbbi közleményében Audrey Strauss amerikai ügyész azt mondta:

„Qin arcátlan és széleskörű tervével több mint 54 millió dollárt hagyott veszni ostromlott befektetői számára, és most a megfelelő hosszúságú, több mint hét év szövetségi börtönbüntetést kapta”.

Qint arra is kötelezték, hogy több mint 54 millió dollárt térítsen vissza, és három év felügyelt szabadlábra helyezésre ítélték.

Olvastad már? A Google NFT vállalkozással társul

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Választás elé került a Wall Street: bitcoin vagy AI?

Tavaly mindenki azt hitte, hogy a tech és a kriptó kéz a kézben fog menetelni felfelé. A narratíva az volt, hogy aki szereti a jövőt,...

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.