A bitcoin még 50%-os korrekció után is túlárazott lenne?

A héten a bitcoin határozottan folytatta a múlt héten megkezdett, 18%-os csökkenést hozó medvés esést. A piaci hangulat negatív, és az elemzők további lejtmenetre számítanak, akár hatezerig. A BTC még mindig túlárazott lenne?

Metcalfe törvénye szerint a Bitcoin túlértékelt

Amint ma megnyitottak az Ázsiai piacok, a bitcoin azonnal délnek vette az irányt, és egy 3%-os veszteséget könyvelt el mindössze egy óra alatt. A TradingView szerint 7100 USD alatt kereskedik jelenleg is.

A legutóbbi eséssel így a hétvége óta már mínusz 8%-ról beszélünk, amely a teljes múlt heti emelkedést semmissé tette. Innentől 2019-ben már nem sok támaszra számíthatunk, az 5-6 ezer dolláros szintig csúszhatunk. Ha az árfolyam visszatér a ’18-as domináns zónába, akkor a hatezret fogjuk látni.
A TradingView összesítése alapján a legtöbben az „Eladás” mellett voksolnak, és a Bitcoin Fear and Greed Index is erősen a félelem felé hajlik a maga 24-es értékével.
Egy másik mérés, amelyet a LongHash közölt, Metcalfe törvényén alapulva határozza meg a coinok értékét. Ebben az esetben a hálózat értékét is nézik, figyelembe véve a felhasználók számát.
Ahogy a jelentésükben megfogalmazzák:

„Megalkottuk ezt az értékelési skálát a kriptoeszközökhöz, mint amilyen a bitcoin is. Ezzel az egyedi aktív tárcacímeket vizsgáljuk, amelyek a felhasználók birtokában vannak, összefüggésben Metcalfe törvényével.”

A skála értéke -2,5 és 2,5 között változhat, a BTC jelenleg 1-en áll, amely szerint túlértékelt.

Ez meglepő, ha figyelembe vesszük, hogy idén már 50%-ot esett a BTC az éves csúcsról, mikor múlt héten 6550 dollárig ütötték. Ha ez a mutató jól működik, akkor bizony további fájdalmakra számíthatunk.
A kriptoközösség szinte minden elemzője egyetért abban, hogy a csártokon továbbra is lejtmenetet fogunk látni, egészen a 6000 USD körüli zónáig. Mindenesetre a dologban van egy kis ellentmondás, hiszen ebben az előrejelzési megoldásban csak a tárcák és a hozzájuk kapcsolódó hálózati aktivitás látszódik.
A megerősítetlen tranzakciók eltérést okozhatnak. Valamint ha a tulajdonosok inkább hodliznak, költés helyett, az szintén torz képet fest a hálózatról.

Az Ethereum viszont alulértékelt?

Ugyanezt a mérési technikát az Ethereum hálózaton alkalmazva azt látjuk, hogy a sokkal ígéretesebb -0,3 eredményt kapjuk. Eszerint a valós értékénél olcsóbb most.

Az ETH a napokban érte el a legalacsonyabb árfolyamát március óta.
A bitcoin a történelmileg legmagasabb árfolyamához 64%-os mínuszban van, míg az ether közel mínusz 90%-on. Igazság szerint akár azt is mondhatjuk, hogy jelenleg tényleg alulértékelt.
Forrás: bitcoinist.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Az USDT megint átvette az Ethereum második helyét a dobogón

A kriptóban vannak olyan vastörvények, amikbe évek óta kapaszkodik a piac. Az egyik ilyen, hogy a Bitcoin az arany, az Ethereum pedig az ezüst, és...

47 millió dollárnyi kriptót fagyasztott be az Europol

A kriptós bűnözésről a legtöbb embernek még mindig a filmekbe illő jelenetek jutnak eszébe. Egy kapucnis hacker áttöri egy nagy tőzsde biztonsági pajzsát, és egyszerre...

Aggódhatnak a befektetők, per indul a Strategy ellen?

A kriptóban van egy ember, aki az elmúlt években a végtelen optimizmus és a "soha ne add el a bitcoinodat" filozófia arca lett. Michael Saylor....

Leépítés a BitGo-nál, az AI és a stablecoinok az új irány

A kriptóban mindig meg lehetett élni abból, ha te voltál az, aki vigyáz mások pénzére. Az intézményi letétkezelés sokáig az iparág egyik legbiztosabb, bár legunalmasabb...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.