2 éves mélyponton a centralizált tőzsdéken tartott ethereum

A Glassnode adatai azt mutatják, hogy májusban a befektetők ethereumra váltották bitcoinjukat.

Az Glassnode elemzése szerint a tőzsdéken tartott ethereum mennyisége csaknem kétéves mélypontjára esett vissza.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Becsléseik szerint, jelenleg csupán 13,3 millió ETH van a centralizált tőzsdéken, ami a legalacsonyabb érték 2019 júniusa óta. Ezek a platformok nagyjából 52,4 milliárd dollár értékű ETH-t, vagyis a valuta teljes készletének 11,5%-át tárolják.


A központosított tőzsdéken tartott ETH mennyisége 9 hónap alatt 30%-kal csökkent, a 2020 szeptemberében elért 19 milliós csúcsát követően.
Az ETH alacsony tőzsdei jelenléte általában biztató adat a piac számára, mivel a népszerű kereskedési platformok keresletéhez képest csökken a kínálat.
A csökkenő devizamérleg azt sugallja, hogy a hosszú távú befektetők vagyonukat biztonságos eszközökbe költöztetik, vagy lekötik azokat, hogy hozamot termeljenek a decentralizált pénzügyi protokollok előnyeit kihasználva.
A hétfői “Week on Chain” jelentésében a Glassnode azt is megjegyezte, hogy némi csökkenés tapasztalható a bitcoinkitettségében az ethereum javára.
A Glassnode összefüggésbe hozta a bitcoin meglehetősen régi – 6 hónap és 3 év közötti – el nem költött tranzakciós kimeneteinek (UTXO) elköltési viselkedését, és bizonyítékot talált arra, hogy a hosszú távú befektetők elkezdtek ethereumra váltani:

„Noha ez csak empirikus megfigyelés (korrelációs összefüggés), azonban a régebbi BTC-mennyiség növekedése, amely hosszabb idejű tartogatás után kerül vissza a forgalomba, megerősíti ezt a feltételezést.”

A jelentés hozzátette, hogy az elmúlt négy hét során az ethereum on-chain aktivitása jelentősen megnőtt a valuta árának intenzív növekedése alatt.
Továbbá az okosszerződésk, a Uniswap-tranzakciók és a napi tranzakciók száma év eleje óta jelentős emelkedést mutat.

A napi tranzakciók száma ezen a héten 1,63 milliós rekordot ért el, ami 22,5%-os növekedést jelent a 2017 decemberi csúcshoz képest.
A cikk írásakor az ethereum valamivel 4000 dollár fölött mozog – 5,1%-kal a május 10-én elért 4220 dolláros rekordárhoz képest.

Olvastad már? A Dogecoin Google keresések meghaladták a bitcoin-ét

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.