100 ezer dollár alá is beesett a Bitcoin, de a szakértők szerint nincs ok pánikra

A Bitcoin vasárnap este visszacsúszott a bűvös 100 ezer dolláros szint alá, először május eleje óta.

A zuhanás közvetlen előzménye, hogy az Egyesült Államok légicsapásokat hajtott végre iráni nukleáris létesítmények ellen, és ez a geopolitikai feszültség alaposan felkavarta a piacokat.

Ám aki már temetni kezdte volna a Bitcoint, annak meglepetést okozhatott a gyors visszapattanás, hétfő hajnalra az árfolyam újra 101 ezer dollár fölé kúszott az ázsiai kereskedésben.

Áttörhetetlen plafon, vagy csak ideiglenes korrekció?

Arthur Hayes, a BitMEX társalapítója szerint a mostani gyengülés csak múló pillanat.

Az X-en közzétett véleménye alapján ez a visszaesés nem más, mint egy újabb apró hullámvölgy.

bitcoin
Forrás: X

Hayes továbbra is úgy látja, hogy a Bitcoin a világ biztonságos menedéke, különösen akkor, amikor a jegybankok válogatás nélkül nyomtatják a pénzt.

Olyan, mint az a sorozatszereplő, aki minden részben bajba kerül, de valahogy mindig talpra áll, a Bitcoin most épp ezt a szerepet játssza.

Ugyanakkor Markus Thielen, a 10x Research elemzője óvatosabb hangot ütött meg. Szerinte amíg a Bitcoin a jelenlegi támasz-szint fölött marad, tehát 98 ezer dollár felett zár, és tartja a 102 ezres trendvonalat, addig van esély a rövidebb távú emelkedésekre.

Ha viszont ezek alá bukik, akkor ideje óvatosabbra venni a stratégiát. Az elmúlt öt hétben az árfolyam inkább oldalazott, és már háromszor is sikertelenül próbálkozott áttörni a 110 ezer dolláros ellenállást.

A májusi vámháborús aggodalmak, majd a közel-keleti feszültségek csak tovább nehezítették a helyzetet.

Globális piac, globális hatások

Egyesek szerint a Bitcoin most nem úgy viselkedik, mint egy klasszikus kockázatkerülő menedékeszköz.

Thielen szerint ez az oldalazó mozgás akár egész nyáron is folytatódhat, szóval a nagy árfolyamrobbanásokat egyelőre jobb nem várni.

És mi a helyzet az intézményi befektetőkkel? Nos, Eugene Cheung, az OSL szakértője szerint még mindig optimisták.

Bár az árfolyam ingadozik, a nagyobb szereplők érdeklődése továbbra is stabil.

A kriptopiac olyan, mint az a csapattag, aki akkor is tovább hajt, amikor mások már elfáradtak, a strukturális kereslet a Bitcoin és az Ether iránt erősen tartja magát, még akkor is, ha a piac idegessége időnként hullámokat ver.

Jön az altszezon?

És ne feledkezzünk meg az altcoinokról sem! Nick Ruck, az LVRG Research munkatársa szerint lehet, hogy hamarosan ők kerülnek a középpontba.

Míg a Bitcoin a geopolitikai események elől próbál kitérni, addig az alternatív kriptopénzek meglepő erőt mutatnak.

Ha a világpolitikai helyzet kissé megnyugszik, és beindulnak az iparágon belüli pozitív hírek, az altok akár túl is szárnyalhatják a Bitcoint.

Mintha egy háttérbe szorult játékos végre megkapná a lehetőséget, és hirtelen ő vinné győzelemre a csapatot.

Olvastad már? Két nagy kriptós oldal is hekkertámadás áldozata lett két napon belül – CZ figyelmeztet


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.