1 milliárd dollár az FB Coinért – tárgyalások a Visával és a Mastercarddal

A Wall Street Journal (WSJ) május 3-án megjelent cikke szerint, a Facebook 1 milliárd dollárnyi befektetést várna el a s(hi)tabilkoinjáért.

Olvastad már? A kriptopénzek teljes tilalmát tervezi India

A Facebook terveivel tisztában lévő források szerint már zajlanak a tárgyalások az olyan fizetési rendszerekkel, mint a Visa és MasterCard, emellett a First Data Corp kifizetési feldolgozócéggel is.

A kriptoprojekt neve „FB Coin”. Már több, mint egy éve keringenek pletykák a Facebook kriptopénze körül, mellyel házon belüli fizetéseket szeretne nyújtani felhasználói számára.
Egyre többet tudunk a projektről, úgy tűnik számos felhasználási területet találnak ki a cégvezetők. Ilyen például a felhasználó Facebook-profilján keresztül zajló fizetés is.

„A Facebook számos e-kereskedelmi céggel is tárgyal az érme elfogadásáról, és tőlük is kisebb befektetéseket vár cserébe” – tette hozzá a WSJ

Ahogy már írtunk róla korábban, nagy az érdeklődés a fiat központú FB Coin iránt  még a kriptopénzek köreiből is kiemelendő a kockázatitőke-befektetések nagykutyája, Tim Draper.
Áprilisban arról lehetett hallani, hogy a hírhedten bitcoin- (BTC) és tezos- (XTZ) támogató Draper már befektetési lehetőségekről is tárgyalt a Facebookal.
A WSJ forrásai szerint a fiat által fedezett FB Coint úgy próbálják tervezni, hogy külső ránézésre minél távolabb álljon a bitcointól és egyéb kriptopénzektől.
A Facebook igyekszik elkerülni az árfolyam változékonyságát, hogy minél többen használják a kriptopénzt.
Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon a Telegramon és az Instagramon. Legyen szép napod!
Szeretnéd támogatni a munkámat, akkor itt tedd meg:
BTC: 34vcA11dH3AbVWkEbQraCvM2vNFkT6JFJM
LTC: MGfcUc7YSHLbYuoEEaoFvhZBLRW1KuSnRE
ETH: 0xe6E0D778d323786c1151163d2A3472989Fe7aA53
KÖSZÖNÖM!

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.