1 milliárd dollár az FB Coinért – tárgyalások a Visával és a Mastercarddal

A Wall Street Journal (WSJ) május 3-án megjelent cikke szerint, a Facebook 1 milliárd dollárnyi befektetést várna el a s(hi)tabilkoinjáért.

Olvastad már? A kriptopénzek teljes tilalmát tervezi India

A Facebook terveivel tisztában lévő források szerint már zajlanak a tárgyalások az olyan fizetési rendszerekkel, mint a Visa és MasterCard, emellett a First Data Corp kifizetési feldolgozócéggel is.

A kriptoprojekt neve „FB Coin”. Már több, mint egy éve keringenek pletykák a Facebook kriptopénze körül, mellyel házon belüli fizetéseket szeretne nyújtani felhasználói számára.
Egyre többet tudunk a projektről, úgy tűnik számos felhasználási területet találnak ki a cégvezetők. Ilyen például a felhasználó Facebook-profilján keresztül zajló fizetés is.

„A Facebook számos e-kereskedelmi céggel is tárgyal az érme elfogadásáról, és tőlük is kisebb befektetéseket vár cserébe” – tette hozzá a WSJ

Ahogy már írtunk róla korábban, nagy az érdeklődés a fiat központú FB Coin iránt  még a kriptopénzek köreiből is kiemelendő a kockázatitőke-befektetések nagykutyája, Tim Draper.
Áprilisban arról lehetett hallani, hogy a hírhedten bitcoin- (BTC) és tezos- (XTZ) támogató Draper már befektetési lehetőségekről is tárgyalt a Facebookal.
A WSJ forrásai szerint a fiat által fedezett FB Coint úgy próbálják tervezni, hogy külső ránézésre minél távolabb álljon a bitcointól és egyéb kriptopénzektől.
A Facebook igyekszik elkerülni az árfolyam változékonyságát, hogy minél többen használják a kriptopénzt.
Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon a Telegramon és az Instagramon. Legyen szép napod!
Szeretnéd támogatni a munkámat, akkor itt tedd meg:
BTC: 34vcA11dH3AbVWkEbQraCvM2vNFkT6JFJM
LTC: MGfcUc7YSHLbYuoEEaoFvhZBLRW1KuSnRE
ETH: 0xe6E0D778d323786c1151163d2A3472989Fe7aA53
KÖSZÖNÖM!

Legfrissebb bejegyzéseink

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.