Vajon továbbra is altcoin az ethereum? – azaz 4 ok, amiért már nem nevezhetnénk annak

-

A bitcoin a kezdetektől fogva egyértelműen a kriptovaluták királya. Ebben senki sem kételkedik. A piaci kapitalizáció, a tranzakciók száma, a napi kereskedelem volumene és még sok más miatt egyértelmű vezető ebben az új ágazatban.
Az alternatív kriptovaluták (altcoinok) sokféleképpen próbálják javítani, lecserélni vagy korlátozni a bitcoint. Az összes közül azonban egyértelműen egy viszi a prímet – az ether.
Tehát továbbra is a másérmék közé kellene az ethernek tartoznia? Vagy a kriptovaluták felsorolásánál a következőképpen járjunk el: bitcoin, ether és altcoinok?

 Az ether és a bitcoin között tapasztalható a legmagasabb korreláció

Tudom, hogy ez most furcsának tűnhet, de az összes kriptovaluta közül az ether mutatja a legmagasabb korrelációt a bitcoinnal. A San Francisco Open Exchange (SFOX) tanulmánya szerint az etherre nem szabad altcoinként tekinteni. A BTC és az ETH közötti korrelációs együttható a 0,788-as érték határán van. [az adatok gyűjtésének ideje: 2019. július 22-t megelőző 30 nap a szerk.]
A második legmagasabb korrelációval a BTC elágazása, a Bitcoin Cash rendelkezik, amely azonban 0,683 értékkel kifejezetten lemarad az ether mögött.
A litecoin a következő 0,577 értékkel, azonban előtte a Bitcoin még egy forkja, a Bitcoin SV (0,619) áll, valamint az Ethereum ether elágazása is (ETC = 0,602). Pont ezért nyilatkozott úgy az SFOX csapata, hogy az ethert, akárcsak a bitcoint, hamarosan külön egységként kell regisztrálnunk a kriptovaluták között.
Ez a legszélesebb körben elterjedt blokkláncplatform
Nagyjából 1600 dApp (decentralizált alkalmazás) lesz kiépítve az Ethereumon és annak forkjának blokkláncán keresztül.
A dapp.com tanulmánya alapján ez messze a legtöbb alkalmazás, amelyet a blokkláncplatformokon valaha létrehoztak. A Tron hamarosan konkurens lehet, viszont ez még nem a közeljövőben várható.
Miután megfigyeltük ezeket a számadatokat, érdemes megemlíteni, hogy a TOP 100 kriptovalutában lévő tokenek akár 94 százaléka a piaci kapitalizáció alapján épp az Ethereum platformján épül. Ez bizonyítja hihetetlen dominanciáját ebben az ágazatban.

Az Ethereumnak van a legnagyobb közössége

Ugyan a mi környékeinken úgy tűnik, hogy a Ripple-rajongók és „shillerek” rendelkeznek a legnagyobb közösséggel, az a tény, hogy az ether piaci kapitalizációja a második legnagyobb a bitcoin után, másról tanúskodik. Sőt, majdnem kétszeresen vezet a harmadik kriptovalutával (a Ripple-lel) szemben.
Az Electric Capital tanulmánya szerint egy adott kriptovalután dolgozó fejlesztők száma (egy hónap alatt) az Ethereumnál a legmagasabb. Kutatások szerint a The Block saját platformján mintegy 220 fejlesztőnek kell dolgoznia. Ezzel szemben az Ethereum blokkláncait havonta 250 000-350 000 fejlesztő használja.

Az ether a második leggyakrabban említett kriptovaluta

Vajon melyik az első? Természetesen a bitcoin, amelyet a Redditen szorosan követ az ether – a második leggyakrabban vitatott rejtpénznem.
A Pacific Northwest National Laboratory egyik felmérésében azzal foglalkozott, milyen gyakran és aszerint milyen sorrendben vitatják a Redditen a kriptovalutákat.
Az első helyet a bitcoin foglalta el, ezt követi az ether, a harmadik helyre pedig meglepő módon a Monero került.

Befejezés

Természetesen sokkal több tényről van szó, és sokkal több különbség van az ether és a többi kriptovaluta között. Ezek az aktuális és fontos tények az altcoinok élére helyezik azt – már ha az ether továbbra is az másérmék közé tartozik.
Ti mit gondoltok erről? Vajon külön kellene választanunk az ethert az altcoinoktól annak előnyei miatt? Vagy a bitcoin teljesen rendkívülinek számít, és az azt követően létrehozott összes többi kriptopénzt altcoinnak hívjuk továbbra is?

Olvastad már? Minden ötödik török kriptózik

Forrás: kryptomagazin.sk

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A SEC az Ethereumot értékpapírrá nyilvánítja?

A Metalaw elemző és jogi tanácsadó egy nemrégiben megjelent X-posztban egy jelentős történelmi eseményre hívja fel a figyelmet: a New York-i főügyész (NYAG) Letitia James...

What is crypto Magyar online casino: a szerencsejáték-platformok kiválasztásának sajátosságai

Vendégbejegyzés A megbízható és modern szerencsejáték-platform a szerencsejáték-szegmens sikerének egyik összetevője. Ahhoz, hogy nyereséggel játsszon és a legjobb lehetőséget válassza, ismerkedjen meg a what is crypto...

Uniswap (UNI) technikai elemzés 04.24.

Prémium Uniswap (UNI) Az Uniswap (UNI) egy magasabb időtávú valós értékű rést töltött ki a grafikonokon. A mély retracement azt jelentette, hogy a befektetők további veszteségektől tarthatnak. A...

75 kriptoipari cég kapott működési engedélyt Dél-Afrikában

Dél-Afrika Pénzügyi Felügyelete, az FSCA hétfőn bejelentette, hogy eddig 75 intézménynek adott ki működési engedélyt. Ezt az üzenetet azzal kapcsolatban közölték, hogy több cég valótlanságokat...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!