Újabb szankciókat vezetett be az EU – az oroszok nem birtokolhatnak kriptoipari cégeket

-

Az EU december 18-án jelentette be a legújabb büntetőcsomagját az oroszok ellen, amely alapján mostantól tiltott számukra, hogy kriptoipari vállalkozásokat birtokoljanak.

A tervek alapján ezzel az EU ki tudja bővíteni a már korábban meghozott szankciókat, amelyek részeként megpróbálják megakadályozni, hogy bárki kriptopénzekkel játssza ki a szankciókat.


Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


Az Európai Bizottság megfogalmazásában ez a büntetés a legjobb módja annak, hogy hosszan tartó békét lehessen elérni, és azt is kiemelték, hogy az oroszok ellen bevezetett eddigi büntetőintézkedéseknek már látszanak a kívánt hatásai a gazdaságukon.

A szankciók hatásának tulajdonítják, hogy a rubel vásárlóereje nagymértékben leértékelődött, az alapkamat mértéke 8%-ról 15%-ra növekedett, és, hogy szigorúbb tőkekontrollt vezettek be.

Az EU politikusai szerint viszont Oroszország egyre nagyobb mértékben kereskedik bizonyos meg nem nevezett országokkal, így nagyon valószínű, hogy eleve megpróbálják kikerülni a szankciók hatását.

Orosz gyémántok

A közgazdász Robin Brooks arra hívta fel a figyelmet, hogy az úgynevezett görög oligarchák, akik a hajózást irányítják, folyamatosan kijátsszák a G7 olajpiaci ársapkáját.

Erre válaszul az EU egy olyan szabályt vezetett be, hogy az orosz olaj-kitermelési iparággal kapcsolatban álló cégeknek a lehető legtöbb féle pénzügyi adatot jelenteniük kell, többek között azt is, hogy mennyit költenek szállításra, vagy éppen biztosításra.

Az EU a tizenkettedik intézkedés-csomagot vezeti be az oroszok ellen, és ennek részeként azt is meg akarják akadályozni, hogy az orosz gyémántot a G7 piacokon értékesíthessék.

Hogy ezt elérhessék, ahhoz a gyémántokat a bányától egészen az értékesítésig nyomon fogják követni, ehhez pedig a blokklánc-technológiát hívják segítségül.

„A nyomon követési rendszer használatához kötelező regisztrációt kell bevezetni, így minden egyes gyémántról, amely igazolást kap, egy úgynevezett digitális másolat is létrejön, ugyanazzal az eredetiség-információval. Ezek az információk, valamint az igazolások egy blokkláncon kerülnek majd rögzítésre.”

Olvastad már? Szeretné megtízszerezni a befektetését? Itt van a top 5 altcoin, amit érdemes megvenni

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

Újabb kódhibát találtak egy defi protokollban, de most negyedmillió dolláros jutalom járt érte

Egy kiberbiztonsági szakértőt 250.000 dolláros jutalmat kapott egy olyan defi sérülékenység felderítéséért, amelynek révén a hackerek a múltban milliókat lophattak el a különböző kriptovaluta protokollokból. Manipulálható...

Polkadot (DOT) technikai elemzés 05.02.

Prémium Polkadot (DOT) A legjobban teljesítők között a Polkadot ígéretes fellendülési lehetőséget mutat, mivel leküzdi a kínálati hullámot. A Polkadot (DOT) árfolyama a bikás fordulat lehetőségével lassan lendületet...

Lengyelországban terjeszkedik a Dél-afrikai VALR tőzsde

A VALR, Dél-Afrika legnagyobb kriptotőzsdéje hamarosan Lengyelországban is kínálni fogja kriptovaluta szolgáltatásait, és aktívan keresi a lehetőségeket más joghatóságokban is szerte a világon. A Reutersnek adott...

Vége a Bitcoin 7 hónapos „eufóriájának”?

A Bitcoin (BTC) Net Unrealized Profit & Loss (NUPL) mérőszáma azt mutatja, hogy a coin piaca továbbra is az eufória fázisában van, a befektetők körében...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!