Újabb amerikai város fordul a kriptopénzek felé

A New Hampshire állambeli Portsmouth városa a virtuális pénz befogadására törekedve lehetővé teszi a lakosok számára, hogy számláikat bitcoinban és más kriptovalutákban fizessék.
Deaglan McEachern, a város polgármestere javasolta az ötletet a városi tisztviselőknek, akik úgy vélik, hogy ez több fizetési lehetőséget biztosít a lakosoknak.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A polgármester állítólag azt mondta, hogy a városháza többet tudott meg a kriptovalutákról és a blokkláncról, valamint arról, hogyan lehet ezeket a jobb városi szolgáltatások érdekében felhasználni.
A Seacoastonline március 23-i helyi híradása szerint McEachern polgármester azt mondta, hogy „olyan új dolgok hullámai érintenek minket a jövőnk szempontjából, amelyek a kriptopénzek technológiáját használják. Szeretném, ha Portsmouth nem várná meg, hogy ez hogyan fog minket érinteni a jövőben, mert már most is hatással van ránk.”

McEachern szerint a városháza sokat tanult a kriptovalutákról és a blokkláncokról, valamint arról, hogyan lehet ezeket a jobb városi szolgáltatások érdekében felhasználni.

Azt is megemlítette, hogy minden kriptopénzzel történő fizetést azonnal átváltanak amerikai dollárra, így a változásnak nem lesz hatása a város monetáris gyakorlatára.
A kormányok érdeklődése a kriptovaluták iránt egyre nő, amit ez a projekt is bizonyít. Miami és New York például barátságosan viszonyul a kriptopénzek bevezetéséhez.
Ahogy arról a kriptós sajtó február közepén beszámolt, Jared Polis, Colorado kormányzója azt mondta, hogy az állam kormánya már 2022 nyarán lehetővé teszi a lakosok számára, hogy kriptovalutában fizessenek adót.
Az Egyesült Államok törvényhozói azt javasolták, hogy a digitális eszközökkel kapcsolatos esetleges szabályozási bizonytalanságot állami szinten kezeljék, ahelyett, hogy megvárnák a kongresszus keretrendszerét.

Még februárban egy Tennessee-i képviselőházi tag azt javasolta, hogy az állam számára engedélyezzék a kriptopénzekbe és a különböző tokenekbe való befektetést.

Olvastad már? Még csak most jött ki, de máris 50%-ot emelkedett a BAYC ApeCoinja

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.