Újabb amerikai város fordul a kriptopénzek felé

A New Hampshire állambeli Portsmouth városa a virtuális pénz befogadására törekedve lehetővé teszi a lakosok számára, hogy számláikat bitcoinban és más kriptovalutákban fizessék.
Deaglan McEachern, a város polgármestere javasolta az ötletet a városi tisztviselőknek, akik úgy vélik, hogy ez több fizetési lehetőséget biztosít a lakosoknak.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A polgármester állítólag azt mondta, hogy a városháza többet tudott meg a kriptovalutákról és a blokkláncról, valamint arról, hogyan lehet ezeket a jobb városi szolgáltatások érdekében felhasználni.
A Seacoastonline március 23-i helyi híradása szerint McEachern polgármester azt mondta, hogy „olyan új dolgok hullámai érintenek minket a jövőnk szempontjából, amelyek a kriptopénzek technológiáját használják. Szeretném, ha Portsmouth nem várná meg, hogy ez hogyan fog minket érinteni a jövőben, mert már most is hatással van ránk.”

McEachern szerint a városháza sokat tanult a kriptovalutákról és a blokkláncokról, valamint arról, hogyan lehet ezeket a jobb városi szolgáltatások érdekében felhasználni.

Azt is megemlítette, hogy minden kriptopénzzel történő fizetést azonnal átváltanak amerikai dollárra, így a változásnak nem lesz hatása a város monetáris gyakorlatára.
A kormányok érdeklődése a kriptovaluták iránt egyre nő, amit ez a projekt is bizonyít. Miami és New York például barátságosan viszonyul a kriptopénzek bevezetéséhez.
Ahogy arról a kriptós sajtó február közepén beszámolt, Jared Polis, Colorado kormányzója azt mondta, hogy az állam kormánya már 2022 nyarán lehetővé teszi a lakosok számára, hogy kriptovalutában fizessenek adót.
Az Egyesült Államok törvényhozói azt javasolták, hogy a digitális eszközökkel kapcsolatos esetleges szabályozási bizonytalanságot állami szinten kezeljék, ahelyett, hogy megvárnák a kongresszus keretrendszerét.

Még februárban egy Tennessee-i képviselőházi tag azt javasolta, hogy az állam számára engedélyezzék a kriptopénzekbe és a különböző tokenekbe való befektetést.

Olvastad már? Még csak most jött ki, de máris 50%-ot emelkedett a BAYC ApeCoinja

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.