Az Ethereum fejlesztői két új token szabványon dolgoznak a blokkláncok közötti együttműködés javításáért: ERC-7930 és ERC-7828.
„Nincs egységes módja annak, ahogyan a tárcák, alkalmazások vagy protokollok értelmezik vagy megjelenítik ezt az információt” – írta a decentralizált pénzügyi (DeFi) ökoszisztéma fejlesztésével foglalkozó Wonderland szervezet május 1-jei X bejegyzésében.
A tárcák, a decentralizált alkalmazások (DAppok), a blokkláncböngészők és az okosszerződések eltérő szabályokat követnek.
„Az eredmény? Zavaros, következetlen élmény, ami tönkreteszi a láncok közti felhasználói élményt” – áll a Wonderland közleményében.
A Wonderland fejlesztőkből, kutatókból és adatelemzőkből álló csapat. Céljuk az Ethereum DeFi-ökoszisztéma fejlesztése.
Az szervezet együttműködött több DeFi-protokollal, például az Optimism, Aztec, Connext és Yearn projektekkel.
A bejegyzésben a szervezet megosztotta, miről volt szó egy közelmúltbeli Ethereum Foundation interoperabilitási munkacsoport-híváson.
Teddy, a Wonderland egy fejlesztőtje elmondta, hogy a cél a két tokenszabvány véglegesítése a következő két hétben. Hozzátette:
„Nagy szükségünk van visszajelzésre az ETH-Magicians fórumon.”
Valami az embereknek, valami a robotoknak
A Wonderland elmagyarázta, hogy az „ERC-7930 egy tömör, bináris formátumot határoz meg az átjárható címekhez”. E
z a formátum gépek számára készült, és olyan protokollokhoz ideális, amelyek minden blokklánchoz egységes megjelenítést igényelnek.
Az ERC-7828 kibővíti a szabványt azzal, hogy ember számára olvasható formát ad hozzá, például „cím@lánc” formátumban.
Ez segít abban, hogy minden érthető és egyszerű maradjon a felhasználók számára. A két megoldás együtt javítja az Ethereum blokkláncok közötti ökoszisztémájának használatát.
„Az ERC-7828 célközönsége minden, ami emberekkel lép kapcsolatba… Ez a szövegréteg” – mondta Teddy a hívás során.
Sok lánc, egyetlen cím
Egyszerűen fogalmazva, a javasolt rendszer lehetővé tenné, hogy a küldő megadja a célláncot a fizetési cím elküldésekor.
Ez tartalmazná az „ember által olvasható” cím@lánc formátumot, valamint a gép által olvasható formátumot is programozási felületekhez.
A beállítás megakadályozza, hogy a felhasználók rossz blokkláncra küldjenek vagy onnan fogadjanak eszközöket. Ez segít elkerülni a kriptós veszteségeket. Jelenleg ugyanaz a cím több blokkláncon is használható az Ethereum ökoszisztémán belül. Ez könnyen okozhat félreértést.
Az új beállítással a tárca működése blokkláncfüggetlen lehet. A felhasználói felületen megadott cím határozza meg, melyik blokkláncra irányul a tranzakció.
Ez csökkenti a nehézségeket, mivel jelenleg a felhasználóknak hálózatot kell váltaniuk a tárcabeállításokban, ha másik láncra lépnének.
Olvastad már? Nem mindenki lelkes az Ethereum Alapítvány új elnöke iránt
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.