Új rekordot döntött az az NFT-gyűjtemény, amely évekkel előzte meg a korát

Deepak Thapliyal, a Chain vezérigazgatója azt tweetelte, hogy tőkeáttételt használt az NFT megvásárlásához, ami megdöntötte a korábbi Punk eladási csúcsot.
A CryptoPunks évekkel megelőzte a modern NFT-őrületet, és ez az O.G.-státusz tette legendává a 2017-es Ethereum profilkép-gyűjteményt.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A CryptoPunks tucatnyi képét adták el egymillió dollár értékű ETH-ért vagy annál többért, de ma a gyűjtemény megdöntötte a korábbi rekordot egy közel 24 millió dolláros eladással.
Szombaton az 5822-es számú CryptoPunk 8000 ETH-ért kelt el, ami az eladás időpontjában körülbelül 23,7 millió dollár értékű volt.
Deepak Thapliyal, a Chain nevű felhőalapú blokklánc-infrastruktúrával foglalkozó cég vezérigazgatója közvetlenül a CryptoPunks-fejlesztő Larva Labs saját online piacterén vásárolta meg az NFT-t.
A CryptoPunks korábbi legmagasabb eladási ára 11,8 millió dollár volt, amelyet a DraftKings legnagyobb részvényese, Shalom Meckenzie vásárolt a Sotheby’s 2021 júniusában tartott árverésén.
Eközben a Larva Labs piacterén keresztül a legnagyobb on-chain eladás decemberben történt, amikor a 4156-os azonosító alatt futó avatár 10,26 millió dollár értékű ETH-ért kelt el.


Thapliyal tweetje szerint a Compound Finance defi-protokollon keresztül tőkeáttételt használt a CryptoPunk kifizetéséhez, és azt mondta a Compound alapítójának, Robert Leshnernek:

„A Compound Finance-nak köszönhetően még mindig [tarthatok] ETH-t, miközben ezt megveszem. Alapvetően long’d ETH – punk-in.”

Az új Punkja a legritkább avatártípussal rendelkezik: alien. A teljes 10.000 avatárból mindössze kilenc CryptoPunks ilyen típusú.
Ez a bizonyos Punk utoljára 2017 júliusában kelt el 8 ETH-ért, azaz akkor valamivel több mint 1600 dollárért.
A szombati eladás az eddigi negyedik legmagasabb eladás egyetlen NFT esetében. Beeple „Everydays: The First 5.000 Days” tartja az egyetlen NFT eladási rekordját 69,3 millió dollárral tavaly márciusból.
A héten Pak művész „Clock” című NFT-jének eladása az AssangeDAO-nak a második helyen áll 54 millió dolláros értékkel. Beeple „Human One” című műve, amely egy fizikai/digitális hibrid szobrot párosít egy NFT-vel, 29 millió dollárért kelt el novemberben, és ezzel a harmadik helyre került.

A CryptoSlam adatai szerint a CryptoPunks kollekció – amelyet a Larva Labs egy szabadon felhasználható projektként adott ki – eddig több mint 2 milliárd dollárnyi másodlagos kereskedési forgalmat generált.

Olvastad már? Befektetés egy vacsora árából?

Forrás: decrypt.co
Kiemelt kép: NFT Store

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.