Új kriptoadó lépett hatályba Indiában

Az új adótörvény hatályba lépését követően a kriptokereskedés volumene Indiában jelentősen visszaesett. Az új szabályok 30%-os átalányadót vetnek ki a kriptobevételekre, és nem teszik lehetővé a veszteségek beszámítását a nyereségbe.
Az új kriptoadó szabályok április 1-jén léptek hatályba, miután az ország parlamentje elfogadta a 2022-es pénzügyi törvényt. A kriptobevételekre mostantól 30%-os átalányadó vonatkozik, amelyből nem lehet levonást vagy veszteséget elszámolni.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Nem véletlen tehát, hogy április 1-jén az indiai kriptotőzsdéken erőteljes csökkenés kezdődött a kereskedési volumenben.
Aditya Singh, aki a „Crypto India” Youtube-csatornát vezeti, képernyőfotókat tett közzé a Twitteren, amelyeken a kereskedési volumen erőteljes csökkenése látható négy nagy indiai kriptopénz-tőzsdén: Coindcx, Bitbns, Zebpay és Wazirx.


„Ez csak a kezdete egy ilyen nagyszerű ökoszisztéma hanyatlásának, ami Indiában volt. A kormányunknak olyan adózási szabályokon kell gondolkodnia, amelyek egyszerre támogatják az iparágat és az adóbevételüket. Sokan a kriptokereskedelemből élnek.”
Az indiai pénzügyminisztérium a múlt héten a Lok Sabha, a parlament alsóháza előtt kifejtette, hogy „semmilyen kiadás (a beszerzési költségen kívül) vagy juttatás tekintetében nem megengedett a levonás”.
Továbbá a kriptotranzakciókból származó veszteségek nem számolhatók el a nyereséggel szemben.
Ashish Singhal, a Coinswitch kriptokereskedési platform társalapítója és vezérigazgatója így nyilatkozott:

„A 30%-os átalányadó, amely nem tesz különbséget a rövid távú tőkenyereség és a hosszú távú nyereség között, és nem rendelkezik a felmerült költségek levonásáról vagy a veszteségek beszámításáról, nincs összhangban a többi eszközosztályra vonatkozó adózási kerettel, és diszkriminatív.”

Az indiai kriptoipar támogatói petíciót írtak a Change.org-on, hogy a kormány vezessen be ésszerű kriptoadó-politikát. A cikk írásakor a petíció több mint 103 ezer aláírót gyűjtött össze.

Július 1-jén egy másik, sokat kritizált adószabály lép életbe. A kriptotranzakciókra 1% forrásadót (TDS) vetnek ki. Egy indiai parlamenti képviselő is úgy véli, hogy ez káros a kriptoiparra nézve.

Olvastad már? Az összes Bitcoin több mint 90%-a már forgalomban van

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

MiCA sokk: mégis leáll a Binance az európai felhasználók számára

A világ legnagyobb kriptotőzsdéje, a Binance az elmúlt napokban kénytelen volt szembesülni azzal, hogy az Európai Unió MiCA-szabályozása nemcsak a kis halakat szűri ki, hanem...

54 alkalmazottat küldött el az Ethereum Foundation, bajban van a projekt?

A kriptóban mindig is megvolt az az illúzió, hogy a legnagyobb ökoszisztémák, mint az Ethereum, központjaiban végtelen pénz van, és ezek az alapítványok sosem szorulnak...

Kriptós GTA 6 csalás terjed a gamerek között

A legprofibb csalók pontosan tudják, hogy az embereket már nehéz a klasszikus sémákkal behúzni. Ehelyett fognak egy olyan témát, ami körül globális hisztéria van, és...

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.