Új kriptoadó lépett hatályba Indiában

Az új adótörvény hatályba lépését követően a kriptokereskedés volumene Indiában jelentősen visszaesett. Az új szabályok 30%-os átalányadót vetnek ki a kriptobevételekre, és nem teszik lehetővé a veszteségek beszámítását a nyereségbe.
Az új kriptoadó szabályok április 1-jén léptek hatályba, miután az ország parlamentje elfogadta a 2022-es pénzügyi törvényt. A kriptobevételekre mostantól 30%-os átalányadó vonatkozik, amelyből nem lehet levonást vagy veszteséget elszámolni.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Nem véletlen tehát, hogy április 1-jén az indiai kriptotőzsdéken erőteljes csökkenés kezdődött a kereskedési volumenben.
Aditya Singh, aki a „Crypto India” Youtube-csatornát vezeti, képernyőfotókat tett közzé a Twitteren, amelyeken a kereskedési volumen erőteljes csökkenése látható négy nagy indiai kriptopénz-tőzsdén: Coindcx, Bitbns, Zebpay és Wazirx.


„Ez csak a kezdete egy ilyen nagyszerű ökoszisztéma hanyatlásának, ami Indiában volt. A kormányunknak olyan adózási szabályokon kell gondolkodnia, amelyek egyszerre támogatják az iparágat és az adóbevételüket. Sokan a kriptokereskedelemből élnek.”
Az indiai pénzügyminisztérium a múlt héten a Lok Sabha, a parlament alsóháza előtt kifejtette, hogy „semmilyen kiadás (a beszerzési költségen kívül) vagy juttatás tekintetében nem megengedett a levonás”.
Továbbá a kriptotranzakciókból származó veszteségek nem számolhatók el a nyereséggel szemben.
Ashish Singhal, a Coinswitch kriptokereskedési platform társalapítója és vezérigazgatója így nyilatkozott:

„A 30%-os átalányadó, amely nem tesz különbséget a rövid távú tőkenyereség és a hosszú távú nyereség között, és nem rendelkezik a felmerült költségek levonásáról vagy a veszteségek beszámításáról, nincs összhangban a többi eszközosztályra vonatkozó adózási kerettel, és diszkriminatív.”

Az indiai kriptoipar támogatói petíciót írtak a Change.org-on, hogy a kormány vezessen be ésszerű kriptoadó-politikát. A cikk írásakor a petíció több mint 103 ezer aláírót gyűjtött össze.

Július 1-jén egy másik, sokat kritizált adószabály lép életbe. A kriptotranzakciókra 1% forrásadót (TDS) vetnek ki. Egy indiai parlamenti képviselő is úgy véli, hogy ez káros a kriptoiparra nézve.

Olvastad már? Az összes Bitcoin több mint 90%-a már forgalomban van

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.