Új kriptoadó lépett hatályba Indiában

Az új adótörvény hatályba lépését követően a kriptokereskedés volumene Indiában jelentősen visszaesett. Az új szabályok 30%-os átalányadót vetnek ki a kriptobevételekre, és nem teszik lehetővé a veszteségek beszámítását a nyereségbe.
Az új kriptoadó szabályok április 1-jén léptek hatályba, miután az ország parlamentje elfogadta a 2022-es pénzügyi törvényt. A kriptobevételekre mostantól 30%-os átalányadó vonatkozik, amelyből nem lehet levonást vagy veszteséget elszámolni.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Nem véletlen tehát, hogy április 1-jén az indiai kriptotőzsdéken erőteljes csökkenés kezdődött a kereskedési volumenben.
Aditya Singh, aki a „Crypto India” Youtube-csatornát vezeti, képernyőfotókat tett közzé a Twitteren, amelyeken a kereskedési volumen erőteljes csökkenése látható négy nagy indiai kriptopénz-tőzsdén: Coindcx, Bitbns, Zebpay és Wazirx.


„Ez csak a kezdete egy ilyen nagyszerű ökoszisztéma hanyatlásának, ami Indiában volt. A kormányunknak olyan adózási szabályokon kell gondolkodnia, amelyek egyszerre támogatják az iparágat és az adóbevételüket. Sokan a kriptokereskedelemből élnek.”
Az indiai pénzügyminisztérium a múlt héten a Lok Sabha, a parlament alsóháza előtt kifejtette, hogy „semmilyen kiadás (a beszerzési költségen kívül) vagy juttatás tekintetében nem megengedett a levonás”.
Továbbá a kriptotranzakciókból származó veszteségek nem számolhatók el a nyereséggel szemben.
Ashish Singhal, a Coinswitch kriptokereskedési platform társalapítója és vezérigazgatója így nyilatkozott:

„A 30%-os átalányadó, amely nem tesz különbséget a rövid távú tőkenyereség és a hosszú távú nyereség között, és nem rendelkezik a felmerült költségek levonásáról vagy a veszteségek beszámításáról, nincs összhangban a többi eszközosztályra vonatkozó adózási kerettel, és diszkriminatív.”

Az indiai kriptoipar támogatói petíciót írtak a Change.org-on, hogy a kormány vezessen be ésszerű kriptoadó-politikát. A cikk írásakor a petíció több mint 103 ezer aláírót gyűjtött össze.

Július 1-jén egy másik, sokat kritizált adószabály lép életbe. A kriptotranzakciókra 1% forrásadót (TDS) vetnek ki. Egy indiai parlamenti képviselő is úgy véli, hogy ez káros a kriptoiparra nézve.

Olvastad már? Az összes Bitcoin több mint 90%-a már forgalomban van

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.