Több mint 3,6 milliárd dollár mozdult meg a 2016-os Bitfinex-hackből

Több mint 3,6 milliárd dollár értékű bitcoin távozott azoknak a hackereknek a tárcájából, akik még 2016-ban lopták meg a Bitfinex kriptotőzsdét.
A 2016-os Bitfinex tőzsdei hack során ellopott bitcoinok jelentős része kedd reggel megmozdult.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A mozgásokat a WhaleAlert blokkláncelemző Twitter-felhasználó észlelte először, a fogadó cím 94.643 Bitcoint (3,63 milliárd dollár) tartalmazott, amelyeket 26 tranzakcióban küldtek el.
A tranzakciók némelyike egyenként 10.000 bitcoint utalt át az on-chain adatok szerint.
Forrás: WhaleAlert

A Bitfinexet 2016. augusztus 2-án törték fel, a hackerek egy biztonsági rést kihasználva összesen 119.756 bitcoin zsákmányoltak, akkor 71,8 millió dollár értékben.
Ez volt az egyik legnagyobb lopás a bitcoin történetében, és azt is eredményezte, hogy a veztő kriptopénz ára 20%-os zuhanást – 600 dollárról 400 dollárra – könyvelhetett el.

Lopott pénzek mozgásban

Nem ez az első eset, hogy a hackerek az ellopott pénz egy részét áthelyezték.
A legutóbbi ilyen epizód 2021 májusában történt, amikor 12.241 bitcoin 774 millió dollár értékben került át egy ismeretlen tárcába ugyanazon a napon, amikor a Coinbase a Nasdaqon tőzsdére ment.
Akkoriban a WhaleAlert szerint a legnagyobb egyedi tranzakció 1241,7 bitcoin (nagyjából 78 millió dollár) volt.
2017 elején is volt egy tranzakciós hullámzás, a következő figyelemre méltó hacker aktivitásnövekedés pedig 2020-ban következett be.
2020 augusztusában a hackerek 473,3 bitcoint mozgattak meg, 5,7 millió dollár értékben, majd novemberben újabb 5000 bitcoin átutalása következett, 100 millió dollár értékben.

Bár az okok, amiért a hackerek úgy döntöttek, hogy ma mozgatják meg a coinokat, nem világosak, fontos megjegyezni, hogy a Bitfinexről ellopott összes bitcoint szigorúan ellenőrzik.
Ez azt jelenti, hogy ezeknek a pénzeknek a készpénzre váltása nem lesz egyszerű feladat.
A Bitfinex a maga részéről szintén igyekszik visszaszerezni az ellopott pénzeket, sőt, 400 millió dolláros vérdíjat ajánlott fel az ellopott bitcoinok visszaszolgáltatásáért.
Emellett „a Bitfinex továbbra is globálisan együttműködik a bűnüldöző szervekkel, a digitálistoken-tőzsdékkel és a tárcaszolgáltatókkal a 2016-os hack során ellopott bitcoinok visszaszerzése érdekében” – osztotta meg a Decrypttel a tőzsde szóvivője.

Tavaly decemberben a Bitfinex bejelentette, hogy sikeresen visszaszerezte a platformról 2016 augusztusában ellopott 6,5 bitcoint.

Olvastad már? A MicroStrategy is megvette a dipet – 660 BTC-t, 37.865 dolláron

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Az USA politikusai 2030-ig parkolópályára tehetik a CBDC-t

Amikor pár éve mindenki arról beszélt, hogy az amerikai jegybank, a Federal Reserve hamarosan saját, központi digitális pénzt bocsát ki, a kriptósok és az adatvédők...

A Cardano megint bizonyítani akar, elindult a Leios teszthálózat

A kriptóban kevés projekt kap annyi kritikát a sebessége (pontosabban a lassúsága) miatt, mint a Cardano. A közösség és a piac évek óta azt várja,...

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.