Tartalékolnak a bányászok

A bitcoin-bányászat adataiból kiderül, hogy a bányászok nem egyszerűen csak tartják a megszerzett coinokat, hanem a hashrátájukat is nagymértékben emelik.
Az Arcane Research felmérései alapján elmondható, hogy a részvénytársaságként működő nagy bányászcégek hatalmas mértékben növelték a kapacitásaikat az utóbbi időben, és a terveik szerint nagyobb ütemben akarnak növekedni, mint a hálózati átlag.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Bitcoin hashrátájának a 44,95%-a jelenleg az USA területéről érkezik, az ottani bányászfarmoktól. Ezek nagy része részvénytársaságként működik, és a becslések szerint nagy a valószínűsége, hogy a hozzájuk tartozó hashráta növekedni fog a jövőben.
Forrás: Arcane Research

Jaran Mellerud, az Arcane Research elemzője szerint az látszik, hogy a bányászcégek nagyon erősen dolgoznak azon, hogy a lehető legtöbb bitcoint megtarthassák maguknak, ne kelljen azt eladniuk.

„Ez a birtoklási stratégia lehetővé teszi, hogy kvázi bitcoin-befektetést ajánljanak azoknak a befektetőknek, akik indirekt módon, a vállalati szektoron keresztül akarnak belépni a piacra.”

Whit Gibbs, a Compass Mining vezetője elmondta, a részvénytársaságként működő bányászcégek nagy előnnyel rendelkeznek, ha tartalékolni akarják a kibányászott coinokat, hiszen tőzsdei vállalatként hozzáférnek a tőkepiacokhoz.

„Nem kell eladni a bitcoint, ha például új gépeket akarnak vásárolni, vagy bővítenék a telephelyeiket. Egyszerűen keresnek olyan befektetőket a tőkepiacon, akik biztosítják a növekedéshez szükséges finanszírozást. Így könnyen megvalósítható, ha nagy adag bitcoint akarnak tartalékolni. Elképesztő, hogy néhány cég mekkora készleten ül.”

A Tesla és a Microstrategy rendelkezik a legtöbb bitcoinnal a BitcoinTreasuries számai alapján, de a listán a harmadik a Marathon, amely egy bányászcég. 2021 januárja óta a bányászok tartalékai szinte folyamatosan növekszenek, ebből is látszik, melyik startégiát kedvelik.

Forrás: Arcane Research

Gibbs elmondása szerint a nagy bányászok kifejezetten optimisták a bitcoin jövőjét illetően. Ráadásul sok cég úgy tekint a bitcoin-tartalékokra a céges kasszában, mint egy eszköz, amely növeli a vállalkozás kapitalizációját.

A bányászcégek részvényei ráadásul egyre népszerűbbnek számítanak a hagyományos piacokon.
A bitcoin-befektetés iránti igény viszonylag nagy, főleg az USA-ban, hiszen az ETF-piac kínálata elég szűkös. Ráadásul az utóbbi években egyfajta bohózattá forrta ki magát az ETF-ügy, miután az országban eddig szinte az összes bitcoin-ETF elutasításra került.

Így Mellerud is hasonlóan vélekedik, mint Gibbs, a bányászati vállalatok népszerűségének ügyében.

„A bányászok a legoptimistábbak közé tartoznak. Ki tudják használni a fejlett tőkepiacunkat és a hitelszolgáltatásokat, így fejlődni tudnak, és ezzel egy időben megtartani a kibányászott coinok jelentős részét.”

A Miner Hut 8 nemrégiben például beszámolt arról, hogy megduplázták a birtokolt BTC mennyiségét. Az nem biztos, hogy bikás év lesz az idei, de az már tudható, hogy a bányászat jól fog muzsikálni.


Olvastad már? Elindult a Kiln tesztnet az Ethereumon – újabb nagy lépés a PoS felé

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.