Szudánban megvédenék a lakosságot a kriptopénzektől

A gazdasági válság sújtotta Szudán központi bankja figyelmeztette a kriptovalutákkal foglalkozó lakosokat, hogy számos kockázattal, többek között értékvesztéssel kell szembenézniük.
A figyelmeztetés úgy hangzott el, hogy eközben Szudán gazdasági válsággal és hatalmas inflációval küzd, amely azután súlyosbodott, hogy a polgári kormányt a hadsereg leváltotta.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Szudán súlyosbodó gazdasági válsága

Miközben Szudán valutájának a vásárlóértéke tovább zuhan, az ország központi bankja egy jelentés szerint óva intette a polgárokat a kriptovaluták használatától és kereskedésétől.
Figyelmeztette a kriptoeszközökkel foglalkozókat, hogy olyan kockázatokkal kell szembenézniük, mint az értékvesztés, a pénzügyi bűncselekmények és az elektronikus kalózkodás.
A szudáni központi bank (CBOS) figyelmeztetése a súlyosbodó gazdasági válság közepette érkezett, amelynek következtében Szudán exportja januárban 85%-kal zuhant.
Az ország valutája, a font a jelentések szerint a feketepiacon tovább veszít az árfolyamából az amerikai dollárral szemben.
A romló gazdasági körülmények vélhetően kulcsfontosságú tényezők a szudáni lakosok kriptovaluták iránti fokozott érdeklődése mögött.
A Sudan News Agency által közzétett jelentés szerint azonban a CBOS szerint a kriptovalutákkal foglalkozó lakosok jogi kockázatokkal is szembesülnek.
A központi bank szerint ezek a kockázatok abból erednek, hogy a kriptovaluták az ország törvényei szerint nem minősülnek „pénznek vagy akár magánpénznek és vagyonnak sem”.
A jelentés hozzátette, hogy más kockázatok is származnak abból, amit a CBOS „anyagi fedezet hiányának” nevezett, valamint abból, hogy nem engedélyezett vagy nem akkreditált szervek bocsátják ki őket.

A jelentés azonban nem közölte, hogy a 2021 októberében hatalomra került szudáni katonai kormány tervezi-e olyan új törvények meghozatalát, amelyek büntetnék a szudáni lakosokat, ha nem veszik komolyan a központi bank figyelmeztetését.

Olvastad már? 620 millió dolláros a kár az Axie meghekkelése után

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.