Spanyolországban is kockázatosnak látják a kriptót

Margarita Delgado, a spanyol jegybank helyettes kormányzója kifejtette véleményét a kriptovalutákról és arról, hogy azok hogyan növelik a kockázatokat a mai gazdaságban.
A PWC könyvvizsgáló-cég „A változás klímája” című rendezvényén Delgado kifejtette, hogy a kriptovaluták folyamatos és kiterjesztett használata különböző típusú kockázatokat hozhat a lakosság jelenleg kriptovalutát birtokló 12%-a számára.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A spanyol jegybank alelnöke a kriptokockázatokat vizsgálja

A spanyol jegybank helyettes kormányzója, Margarita Delgado véleményt nyilvánított a kriptovaluták használatáról és arról, hogy azok milyen hatással lehetnek az ország gazdaságára.
A kijelentéseket „A változás klímája” elnevezésű rendezvényen elhangzott beszédében tette, amelynek középpontjában a pénzügyi világ változó természete állt.
A kormányzóhelyettes kijelentette, hogy a kriptovaluták növekvő használata egy sor kockázatot rejt magában a rendszer számára, többek között azt, hogy az ezeket az eszközöket használó emberek általánosságban nem rendelkeznek megfelelő ismeretekkel a témában.
Az egyéb kockázatok között szerepel a decentralizált pénzügyi szegmenshez kapcsolódó ismeretlenség, amely túlzott hitelfelvételre ösztönözhet és fizetési problémákat okozhat. A kriptoszegmens más piacokra gyakorolt hatásairól Delgado részletesen is szólt.

„A magas volatilitás ragályos hatással lehet más piacokra, a pánik és a túlreagálás miatt, amely átterjedhet más kereskedési környezetekre.”

Delgado utalt arra is, hogy a kriptopénzeszközök befektetése és tartása milyen hatással lehet a hagyományos banki tevékenységekre, mivel egy olyan vegyes szektor alakul ki, amely mindkét szolgáltatást kínálja ügyfeleinek. Kijelentette, hogy az eszközök bevezetése „nagyon relevánsan megnövelné a kockázatokat”.
A Spanyol Nemzeti Bank már megkongatta a vészharangot, amikor a hagyományos bankok kriptovaluta-alapú szolgáltatásokat vezettek be az ügyfeleknek.
A Spanyol Nemzeti Bank kormányzója beszélt ennek a társulásnak a veszélyeiről, és ugyanígy kijelentette, hogy a kriptopénzeszközöknek való kitettség új kockázatokat hozna a bankszektor számára.

Végül Delgado becslése szerint a spanyol állampolgárok 12%-a rendelkezik valamilyen kriptopénzeszközzel, így ezt a fajta vitát fel kell vetni annak érdekében, hogy megbizonyosodjanak a teljes képről a kriptovaluta témájában.

„Ellenőrizni kellene, hogy ezek a befektetők teljes mértékben tisztában vannak-e a kockázatokkal, amelyeknek ki vannak téve, vagy egyszerűen csak a rendkívül nagy nyereségre vonatkozó várakozások hajtották őket.”

Olvastad már? Ukrajna a blockchain tekintetében is közeledne Európához

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.