Spanyolországban is kockázatosnak látják a kriptót

Margarita Delgado, a spanyol jegybank helyettes kormányzója kifejtette véleményét a kriptovalutákról és arról, hogy azok hogyan növelik a kockázatokat a mai gazdaságban.
A PWC könyvvizsgáló-cég „A változás klímája” című rendezvényén Delgado kifejtette, hogy a kriptovaluták folyamatos és kiterjesztett használata különböző típusú kockázatokat hozhat a lakosság jelenleg kriptovalutát birtokló 12%-a számára.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A spanyol jegybank alelnöke a kriptokockázatokat vizsgálja

A spanyol jegybank helyettes kormányzója, Margarita Delgado véleményt nyilvánított a kriptovaluták használatáról és arról, hogy azok milyen hatással lehetnek az ország gazdaságára.
A kijelentéseket „A változás klímája” elnevezésű rendezvényen elhangzott beszédében tette, amelynek középpontjában a pénzügyi világ változó természete állt.
A kormányzóhelyettes kijelentette, hogy a kriptovaluták növekvő használata egy sor kockázatot rejt magában a rendszer számára, többek között azt, hogy az ezeket az eszközöket használó emberek általánosságban nem rendelkeznek megfelelő ismeretekkel a témában.
Az egyéb kockázatok között szerepel a decentralizált pénzügyi szegmenshez kapcsolódó ismeretlenség, amely túlzott hitelfelvételre ösztönözhet és fizetési problémákat okozhat. A kriptoszegmens más piacokra gyakorolt hatásairól Delgado részletesen is szólt.

„A magas volatilitás ragályos hatással lehet más piacokra, a pánik és a túlreagálás miatt, amely átterjedhet más kereskedési környezetekre.”

Delgado utalt arra is, hogy a kriptopénzeszközök befektetése és tartása milyen hatással lehet a hagyományos banki tevékenységekre, mivel egy olyan vegyes szektor alakul ki, amely mindkét szolgáltatást kínálja ügyfeleinek. Kijelentette, hogy az eszközök bevezetése „nagyon relevánsan megnövelné a kockázatokat”.
A Spanyol Nemzeti Bank már megkongatta a vészharangot, amikor a hagyományos bankok kriptovaluta-alapú szolgáltatásokat vezettek be az ügyfeleknek.
A Spanyol Nemzeti Bank kormányzója beszélt ennek a társulásnak a veszélyeiről, és ugyanígy kijelentette, hogy a kriptopénzeszközöknek való kitettség új kockázatokat hozna a bankszektor számára.

Végül Delgado becslése szerint a spanyol állampolgárok 12%-a rendelkezik valamilyen kriptopénzeszközzel, így ezt a fajta vitát fel kell vetni annak érdekében, hogy megbizonyosodjanak a teljes képről a kriptovaluta témájában.

„Ellenőrizni kellene, hogy ezek a befektetők teljes mértékben tisztában vannak-e a kockázatokkal, amelyeknek ki vannak téve, vagy egyszerűen csak a rendkívül nagy nyereségre vonatkozó várakozások hajtották őket.”

Olvastad már? Ukrajna a blockchain tekintetében is közeledne Európához

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Választás elé került a Wall Street: bitcoin vagy AI?

Tavaly mindenki azt hitte, hogy a tech és a kriptó kéz a kézben fog menetelni felfelé. A narratíva az volt, hogy aki szereti a jövőt,...

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.