A Solana még nem mutatott meggyőző jeleket arra, hogy felülmúlná az Ethereumot az intézmények körében. A bevétele nagyrészt mémcoinoktól függ, amit a Sygnum kriptobank instabil alapnak tart.
Egy május 8-i blogbejegyzésben a Sygnum azt írta, hogy az Ethereum megítélése jelenleg „továbbra is gyenge”. A piac inkább a Solana „tranzakciószámára és a díjbevételben mutatott fölényére” figyel.
A Sygnum szerint „a középtávú kilátásokat elsősorban a hagyományos pénzintézetek platformválasztása határozza meg”. Nem pedig a piaci hangulat.
„Még nem látunk meggyőző jeleket arra, hogy a Solana lenne a preferált választás. Az Ethereum biztonsága, stabilitása és hosszú távú megbízhatósága nagy érték.”
A Sygnum szerint az intézmények inkább választhatják az Ethereumot a Solana helyett.
A piac ugyanis a Solana bevételeit „kevésbé stabilnak” tartja, mivel azok „erősen a mémcoinszektorra koncentrálódnak”.
Egy másik tényező Solana tokenomikája. A Sygnum szerint ez „hasonló probléma”, mint ami az Ethereum kritikája kapcsán is megfogalmazódik.
Ennek oka, hogy a főhálózat forgalma stagnál, mivel csökkentették a 2. rétegű hálózatok költségeit.
A cég szerint a Solana megelőzi az Ethereumot az első rétegű díjbevételben. „A legtöbb díjat azonban a validátorok kapják, és ez nem növeli a Solana token értékét.”
„Valójában a bevételeket tekintve az Ethereum még mindig 2–2,5-szer felülmúlja a Solanát” – mondta a Sygnum.
Azt állították, hogy Solana tokenrendszere „könnyebben módosítható”, mint az Ethereum skálázási stratégiája.
Ugyanakkor szerintük a Solana „nem törekszik arra, hogy nagyobb értéket adjon a tokennek”, mivel a közösség elutasított egy javaslatot a SOL inflációs rátájának csökkentésére még márciusban.
A Solana előnyre tehet szert, ha a stabil bevételre összpontosít
A Sygnum szerint a Solana, amelyet egyesek „Ethereum-gyilkosként” emlegetnek, kihívást jelenthet a hálózat piaci részesedésére. Ez előnyt adhat számára a második legnagyobb blokklánccal szemben.
A cég szerint az Ethereumnak van a vezető piaci részesedése azokon a területeken, ahol már látható az előrelépés.
Ezeket a felhasználási módokat kormányok, szabályozók és a hagyományos pénzügyi szektor is támogatja – például tokenizáció, stablecoinok és decentralizált pénzügyek.
Ugyanakkor hozzátette, hogy a Solana előrelépést ért el a decentralizált pénzügyi protokollokban zárolt érték terén.
Ha pedig „stabilabb bevételi forrásokat” szerez, például tokenizációt vagy stabilcoinokat, utolérheti az Ethereumot.
A Sygnum hozzátette, hogy a Solana továbbra is erős támogatást élvez.
Ez akkor is igaz, ha az Ethereum Alapítvány átalakítja prioritásait az első réteg felé, és felismeri, hogy „módosítania kell a piacra lépési stratégiáját”.
Olvastad már? A BlackRock több mint 5 milliárd dollárnyi bitcoinos részvényt birtokol – ebből 4,23 milliárd dollár a Strategy-ben, a legfrissebb jelentés szerint
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.